Telewizor - Czy nadaje się?

Witam,

Zamierzam kupić jutro telewizor, wypatrzyłem na allegro taki http://allegro.pl/32lw4500-32-lg-cinema … 12001.html jak uważacie dobry jest? Chciałbym mieć w 3d, i jeśli np. znajdę jakiś film to nic tylko włączyć i oglądać?

No musisz jeszcze założyć okulary przed odpaleniem tego filmu. Z tego co się orientuje to najlepsze obecnie telewizory produkuje LG i SAMSUNG. Korzystałem z dwóch telewizorów od Samsunga i nigdy nie byłem zawiedziony, z LG korzystam jako monitora i też jestem zadowolony z jakości obrazu.

Musisz mieć także źródło sygnału z którego to będziesz odtwarzał np. odtwarzacz blueray z opcją 3D. Masz taki lub podobny?

Za 1800zł kupisz przyzwoity telewizor 42" 2D, na którym można godnie obejrzeć film w 1080p.

Jeśli jesteś zdeterminowany na 3D - twój wybór, ja wybrałbym większy ekran w 2D.

Nie najlepsze, a najpopularniejsze, najczęściej wciskane przez sprzedawców. A to nie to samo.

Warte uwagi są też Panasoniki, Philipsy, Toshiby, nie mówiąc o Sharpach.

LG to o tyle dobra opcja pod względem 3D, że mają pasywne okulary (jak w kinie). U innych producentów są aktywne - migawkowe.

To czyli jeśli kupie ten telewizor, to będę musiał jeszcze kupić sygnał np. bluray?

Telewizory 3D mają funkcję konwersji obrazu 2D do 3D, ale to zawsze konwersja, a nie obraz nagrany w 3D.

Jeśli chcesz w pełni wykorzystać funkcję 3D, potrzebujesz albo BluRaya (ewentualnie komputera) i filmów w 3D, albo abonament platformy oferującej kanały 3D, przy czym programów 3D jest w tej chwili bardzo mało.

Oczywiście nikt cię nie zmusza do oglądania programów 3D, szczególnie że większość nowoczesnych odbiorników posiada 3D i powyżej określonej półki cenowej ciężko znaleźć model, który 3D by nie miał (chyba tylko Philipsy).

Jednak prze spałem się z tym i nie biorę w 3d, jeśli komuś by się chciało to mógłby zobaczyć na allegro na telewizory do 1400zł, full hd, 32cale, bo ja się nie znam na tym, a nie chcę kupić jakiegoś szajsu. :wink:

Pewny jesteś, że chcesz tylko 32". To bardzo mały telewizor.

czesciowo-pod-komputer-tys-t500756.html

Panas L32E5

Philips 32PFL4007

Może inaczej. Ile masz od kanapy do TV?