Temperatura dysku zewnętrznego

Witajcie!

Czy temperatura mojego zewnętrznego dysku nie powinna być niższa? A, jeśli powinna, to na jakim poziomie, i dlaczego pomimo, że dysk leży z dala od wszelkich źródeł ciepła temperatura tego nośnika w spoczynku, bo jest pusty i tylko podłączony do komputera natomiast nic z niego i na niego nie przenoszę, jest tak wysoka?

I, drugie pytanie. Czy waszym zdaniem z tym dyskiem jest wszystko w porządku biorąc pod uwagę przedstawione w CDI wartości? Czy może jest jakaś podstawa do obaw?

:o
Oj, to niedobrze wg. Mnie. Coś się grzeje. Co to zaodel tego dysku? USB, czy kieszeń SATA na usb?

Miałem taki problem, gdy położyłem zewnętrzny dysk na innym zewnętrznym dysku - podczas kopiowania dużej ilości danych ten na spodzie rozgrzał mi się potwornie… ale Ty piszesz że nie ma żadnych źródeł ciepła.

Duży i ciężki dysk, z dużą ilością talerzy. Jeżeli dobrze kojarzę to dysk helowy typu Enterprise. One potrafią się grzać w macierzach dyskowych nawet w spoczynku. Ty napisałeś, że to twój dysk zewnętrzny - pytanie zatem w jaki sposób podłączony jest do komputera? Jakiś adapter, kieszeń, obudowa? Może tutaj jest przyczyna problemu?

fakt, np plastikowa kieszeń nie ułatwia chłodzenia, wręcz przeciwnie może utrzymywać ciepło. Spróbuj otworzyć kieszeń, jeżeli jest to model „z klapką”.