Temperatura w karcie graficznej

Temperatura graficzna zwieksza sie pomimo że nic nie robie ktoś wie o co chodzi?

To troche dziwne, bo przeciez włączyłes komputer i “coś” robisz, np. wyświetlasz menadżera. :wink:
Pomijając jednak czepianie się słówek, to wklej zdjęcie obudowy i jak to w środku wyglada. Zgaduję, że masz mały piekarnik. Jeżeli dodać zaschniętą pastę, to możesz taką sytuację mieć.

Pastę wymieniłem zaraz po zakupie karty. A wczoraj wyjąłem wentylatory, żeby je wysłać. i został mi jeden srodkowy.

A wczoraj aktualizowałem sterowniki do karty

Odpal FurMarka i poleć z kilkanaście minut, i daj screenshot. Zobaczymy co się dzieje.

Szkoda, że bez wykresu, kiedy te minimum się pojawiło? Na starcie, czy pod koniec? Ustabilizował się wykres temperatury, czy szarpało? Ile procent obrotów wyciągały wentylatory?

Hmm coś niski wynik na tą kartę. Kliknij w FurMarku GPU stress test i przytrzymaj do wystabilizowania wykresu na poziom. I zrób z tego zrzut, proszę. Odpali się w okienku. Zobaczymy wtedy jak ta konserwa karty poszła.

Mam cały czas wlaczone msi afterburner i mam stale 77 a jak wyłączę to będę miał 80+.

Co to za model karty?

Chodziło mi wentylatory od odbudowy

Wyłącz wszystkie wynalazki. Interesuje nas jak sprawuje się grafika. jak ci dojdzie powyżej 95 to wyłącz ręcznie.

gtx 1070 mini od zotac wersji blower

Myślę, że za wysoka ta temperatura i nie spada. Wydajność zaniżona. Chyba, jakiś problem z chłodzeniem, wygląda mi to albo na niepoprawnie zamontowany radiator, albo pozostałości pasty, starej, albo za grubo dowalona pasta. Temperatura ma spaść mocno na początku i potem wzrastać, a tutaj karta wyraźnie obniża od startu wydajność, tak jakby trzymało moc, żeby nie ugotować GPU.

Jak ta konserwacja była wykonana? Trzeba odkręcić wszystko, zdjąć radiator, uważać, żeby nie odpadły termopady, ani się nie załamały, ani nie wlazły gdzie nie trzeba. GPU trzeba umyć na lusterko, tak samo radiator, za pomocą izopropanolu, jak nie masz, to WD40 w małej ilości też rozpuszcza. Potem na radiator trochę pasty i papierem na lusterko. Potem na rdzeń GPU równa warstwa, milimetr dosłownie, i przykładasz radiator, uważając na termopady i lekko dokręcasz, a potem dociągasz naprzemiennie, jak koła w aucie, albo głowicę silnika.

Ale wczoraj albo przedwczoraj bylo wszystko okej

Spróbuj zainstalować inne sterowniki jeszcze. Np. starsze. A jak będzie ok, a system na siłę będzie instalował swoje, to się zablokuje. Bo to moim zdaniem nie jest jak trzeba. Taką wydajność ma GTX 560 a nie 1070.

a jak odinstalowac sterownik

Wygląda mi to na awarię czujnika lub zły odczyt przez oprogramowanie. Bez względu na to czy karta jest w Idle czy w stresie temperatura to 80+ stopni. Reinstall sterowników. Ściągnij jakąś starszą wersję i zainstaluj je z resetem do ustawień fabrycznych.

Wciśnij klawisz Winows i trzymając go X. Z menu wybierz pierwszą pozycję, Aplikacje i funkcje.
Znajdź pozycję Nvidia Sterownik graficzny i kliknij dwa razy. Postępuj zgodnie z tym co wyskoczy. Po restarcie można pobrać inny i zainstalować.