Temperatury podczas grania. Czy nie za wysokie?

Witam mam Intel Core i5 480m, 6GB Ram, Radeon HD 6370m. Podczas grania w Gta V dość głośno chodzi wentylator i zastanawiam się czy temperatury podczas gry są bezpieczne i można spokojnie grać? Pasty termoprzewodzące jakiś czas temu zmienione. Laptop wyczyszczony. Dodam że gra chodzi płynnie. Dołączam screen z temperaturami i czekam na odpowiedź

U mnie to samo podkładka z wentylatorami załatwia sprawę Asus ROG gl553 VD .

Tak wiem, ze to by pomoglo troche ale moze za jakis czas. Ale niech ktos odpowie jeszcze

Sam te pasty zmieniałes czy jakiś fachowiec?

Sam. Teraz mam otwarty chrome i 4 karty. Mam okolo 50 stopni wiec chyba wszystko dobrze

Troche się grzeje 50 stopni na przeglądarce?? To nawet jak na laptop duzo. Jaką masz temperaturę w pomieszczeniu, w którym używasz laptop?

Tego akurat nie wiem. Sprobowac wymienic paste? Mogę to zrobić nawet zaraz. Moze dobralem nie odpowiednia ilosc. Myślałem, że w laptopie to normalne

Moim zdaniem w idle na przeglądarce maks 45 stopni i to nie wiem co bys w tej przeglądarce obciążającego włączał.

Otworzylem. Pasty jest raczej za duzo i zrobie to na nowo

Strasznie to wygląda. Wyczyśc spirytusem dokłądnie procesor i te radiatory, niech dokładnie wyschną i cienka warstwa pasty nałozona ma byc. W tej chwili to strasznie naciapałeś.

Rozsmarowanie bedzie dobrym wyborem? Wtedy widzialbym czy bedzie ok. Kropla moze znowu wyjsc za duzo

Jaką masz ta paste w tubce czy w pojemniczku z pędzelkiem, podaj nazwę jak wiesz?

W takiej strzykawce. Revoltec cooling thermal grease

Więc ciapnij na środek jednego procesora i GPU taka średnią kropkę i rozsmaruj tak, aby przykrywało w miare równolegle i złóż tylko przy skłądaniu dobrze dociśnij. Jak będziesz rozsmarowywał postraj sie nie rozmazać poza kwadraty :slight_smile:

Ja kiedys kupiłem taką paste z pędzelkiem była rewelacyjna z tym pędzelkiem do nakłądania. Raz na pędzelek i ładnie cinko się rozsmarowywało.Do tego dużo lepsza od tej co masz :slight_smile:

Czyli mam do posmarowania 2 miejsca od procesora i jest jeszcze karta graficzna obok. Oczywiscie na ta miedziana rurke nie nakladac?

Na rurkę miedzianą nic nie nakłądaj bo ona ma oddawac ciepło z proca i grafiki. Nakłądasz PAste TYLKO na grafikę i procesor i przykładasz resztę dociskając. Nie nakładaj już drugiej warstwy na to z rurką.

Dla przykłądu jak mas zkomputer stacjonarny i zakłądasz chłodzenie an procesor to smarujesz pasta tylko procesor, a chłodzenie nie smarujesz bo sie robi za grubo :slight_smile:

Dlatego procesora max. temperatura wynosi 105 stopni, także masz jeszcze trochę zapasu. Tu masz pałną specyfikację Twojego procesora https://ark.intel.com/products/52952/Intel-Core-i5-480M-Processor-3M-Cache-2_66-GHz W GPU-Z jest zakładka Sensory - chyba i z tamtąd odczytaj temperatury karty graficznej. Dla karty graficznej zalecane jest 90 stopni, chociaż na 100 stopniach też działa, ale to na własne ryzyko. Ja też Ci podaje to na własne ryzyko,

Zmieniłem paste no ale niestety na niewiele się to zdało a teraz napewno juz nie jest jej za duzo. Nie wiem sam co o tym sądzić. Czy to poprostu taki procesor czy co. W sumie podczas grania obciaza sie praktycznie do 100% wiec grzac sie musi ale czy powinna byc taka temp nie wiem

No więc tak interesuje Cię TDP twojego procesora (czyli ilość ciepła jaką jednostki przetwarzania są w stanie wytworzyć) druga rzecz jaka Cię interesuje to wydajność odprowadzania ciepła przez chłodzenie - jeśli ta pierwsza wartość będzie większa od drugiej to niestety będzie nabierał temparatury. Możesz spróbować zwiększyć wydajność chłodzenia przez dobranie lepszej pasy (więcej ciepła z PU zostanie przekazane do chłodzenia), itd.

Niestety laptop, to raczej nie wymagające gry (jak to wielokrotnie tu napisano).

Pod obciążeniem będzie się grzał. Jak dobrze zrobiłeś przy chłodzeniu, zostaje tylko ewentualnie zastosowanie podstawki (szczególnie jak wentylator zaciąga zimne powietrze od spodu) i to wszystko.

I używasz, aż padnie.