"Ten wolumin wymaga ciągłych zakresów dysków"

Witam.
Zwolniłem z jednej partycji trochę gigabajtów i posiadam nieprzydzielone gigabajty.
Kiedy próbuję je przypiąć do jednej partycji, otrzymuję komunikat “Ten wolumin wymaga ciągłych zakresów dysków”.
Natomiast kiedy przypisuję te gigabajty do innej partycji, jest ona podzielona na dwie części (partycja X 20 GB, partycja X 10 GB - przykład). Co zrobić, aby ta pierwsza partycja mogła pochłonąć te wolne gigabajty?
Wszystkie partycje znajdują się oczywiście na tym samym dysku.
Pozdrawiam.

Możesz scalić dwie sąsiednie partycje.

http://soisk.info/index.php/Windows_10_-_Zarządzanie_dyskami

Kiedy klikam prawym na wolny wolumin nie mogę użyć “Nowy wolumin łączony” ani “Nowy wolumin rozłożony”, mogę tylko stworzyć nowy prosty.

I taki ewentualnie zrób.

Po to dałem Ci link, abyś poczytał i masz wszystko napisane.

Wklej screen z zarządzania dyskami i pokaż te partycje i co chcesz zrobić.

Najpierw zrób kopię danych.

“Nowy wolumin łączony” ani “Nowy wolumin rozłożony”

To opcje dla dwóch dysków.

Kiedy do partycji T próbuję dodać wolne gigabajty (te po lewej) otrzymuję ten komunikat.

@nolokon
Byłeś już proszony o:

[quote=“JNJN, post:4, topic:523636”]
Wklej screen z zarządzania dyskami[/quote]

Obecnie tylko się motasz i nie można Ci pomóc do czasu aż prawidłowo nie przedstawisz problemu

To tą partycję 82,67 : utwórz wolumin prosty,sformatuj i dopiero łącz z T.

Tak wygląda dysk przed stworzeniem i sformatowaniem wolnego miejsca


A tak po, nie jestem pewnien, czy chodzi o te screeny.

Sformatuj i próbuj teraz łączyć.

@nolokon Chcesz powiększyć partycję pierwszą, czyli C? Jeśli tak, to obecnie tego nie zrobisz. Musisz mieć nieprzydzielone miejsce obok powiększanej partycji.

Chce scalić dwie ostatnie L i T.

Po formacie powstaje nowa, sformatowana partycja, która niczym nie różni się od jej wcześniejszej wersji, która i tak się formatuje przy tworzeniu partycji z wolnego woluminu.
Kiedy na dysk T klikam prawym opcja “rozszerz wolumin” jest przyciemniona (niedostępna).
Kiedy po formacie usuwam dysk zamieniając go z powrotem w wolny wolumin pojawia się ten sam error, co na samym początku tematu.

No to zewnętrzny program np:

Nie “po formacie” tylko "po formatowaniu"
Zastanawiam się po co utworzyłeś partycje i ją sformatowałeś? Sam sobie odpowiem - “Ekspert” tak polecił …
Bez problemu można dodać “miejsce nieprzydzielone” (sprawdziłem 5 minut temu) a nie można rozszerzyć za pomocą systemowego menedżera (i chyba za pomocą jakiegokolwiek programu zewnętrznego) o partycję utworzoną i sformatowaną. Po prostu usuń partycję, o którą chcesz powiększyć T i następnie rozszerz T.

Napisałem post na forum właśnie dlatego, że zwykłe rozszerzenie partycji jest niemożliwe, polecam przeczytać wszystkie posty od początku, za dużo ich nie ma.
Kiedy mam partycję T i wolny wolumin, rozszerzam partycję T o wolny wolumin i pojawia się taki błąd:

Chyba coś mam nie tak z dyskiem, program też nie może rozszerzyć partycji, w sumie na tym dysku bardzo mało może.
Daję screena co mogę zrobić z dyskiem, o który się męczymy i z każdym innym dyskiem.


Jak widać, różnica jest spora.

Teraz zauważyłem jeden szczegół i już wiem dlaczego nie możesz tego zrobić - ten dysk jest dyskiem dynamicznym - zmień na “Podstawowy” i Twoje problemy znikną.

Jak tak patrzę to muszę albo wszystko zgrać, zmienić rodzaj dysku i zgrać ponownie lub zapłacić za jakiś program.
Jakie są darmowe programy, które potrafią to zrobić bez utraty danych?

To najlepsze rozwiązanie.

Nie mam pojęcia (ale wątpię czy jest), nie “bawię się” dyskami dynamicznymi

Dzięki za pomoc.
Wiesz może, dlaczego dyski dynamiczne są tak ograniczone i po co w ogóle jest podział na dynamiczne i podstawowe?