Test programów do defragmentacji dysków

W najnowszym numerze Komputer Świat został przeprowadzony test programów do defragmentacji dysków twardych. Postanowiłem zamieścić tutaj wyniki testu:

1 miejsce zajął O&O Defrag V8.5 Professional Edition

Zalety programu to najlepsze wyniki defragmentacji oraz bardzo wygodna obsługa. Wady to brak polskiej wersji językowej. Cena programu to 195zł.

Program ma funkcję automatycznej defragmentacji w tle, dzięki czemu nie trzeba defragmentować ręcznie.

2 miejsce zajął Diskeeper 10 Home Edition

Zalety to bardzo szybka defragmentacja, duża funkcjonalność. Wady to dość duża fragmentacja po ukończeniu, co mogę potwierdzić - przy Windows XP program nie radzi sobie ze wszystkim - przy Windowsach nie-NT już jest lepiej. Cena - 121zł

3 miejsce to PerfectDisk 7.0

Zalety to wygoda obsługi i funkcjonalność, wady to niska wydajność i brak polskiej wersji językowej. Cena - 167zł - zupełnie nieopłacalne.

4 miejsce zajął systemowy defragmentator

Efektywność działania jest wystarczająca w domowych zastosowaniach.

Osobiście uważam że nie warto jest wydawać pieniędzy (często dość dużych) na to co jest już w systemie i to w nienajgorszej formie.

Następne miejsca:

  1. Norton System Works 2006 - Speed Disk

(niska skuteczność i skromna funkcjonalność ale za to PL i z terminarzem)

  1. DirMS-S v.2.1.1

(opcja defragmentacji zdalnej, duża skuteczność, brak terminarza i pomocy) za 32zł

Reszta miejsc jest chyba nieistotna, a osoby zainteresowane głębszą analizą zachęcam do kupienia numeru - tylko 2.90 bez płyty CD…

A jak to się ma do użytkowników na forum:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=89914&

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?p=227271

A ja od kilku miesięcy korzystam z O&O, wcześniej diskeeper.

Jednak wiem co dobre :mrgreen:

No te trzy - O&O Defrag, Diskeeper i PerfectDisk są perfekcyjne. No ale cena… dlatego używam Defragmentatora Dysków. :slight_smile:

Witam

dla zainteresowanych: ja kupiłem jakiś czas temu Perfecta 7 (z rocznym upgradem) ze strony producenta za 33$

skąd w Polsce taka cena ???

O&O Defrag 2000 Freeware - polecam.

haa widać, że firma która jest producentem O&O Defrag V8.5 Professional Edition nieźle sypnęła kaskę, bo niewierzę w to, że:

o nie nie nie… taki niestety jest ks, aby im więcej kaski dać to cię wywyższą na piedestał …

  1. Podatek
    1. Pośrednik
    1. Pośrednik :mrgreen:
    1. Inne

=wysoka cena

a jak jest z butami np Nike, RBK, czy Adidas. To samo. kumpel kupił w stanach za grosze kilka par co u nas by wydał na te same majątek

:o

Nie wierze ten program jestr przecież duzo bardziej wydajny niz Diskeeper !!

Zaczynają sie kupowane testy :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Po pierwsze nie masz dowodów na to

A po drugie miałem O&O i jest naprawde najlepszy z tych wszystkich

A PerfectDiska też miałem 30 dniowego i uwierz mi nie jest lepszy od Diskeepera…

Aktualnie mam O&O i mam takie małe pytanie…

Ustawiłem aby po kolei zdefragmentowało dysk C:, D:, E:, F:,

Spojrzałem po pewnym czasie i na dysky F: było 99%, więc poszedłem dalej oglądać TV, ale gdy wróciłem komputer był zrestartowany :shock:

I moje pytanie brzmi tak:

-Czy po zakończeniu defragmentaji owy program restartuje komputer :?: :roll:

Korzystam z tego programu i nigdy mi się coś takiego nie zdarzyło.

Może brakło prądu. Może wystąpił jakiś błąd.

Zrób za kilka dni kolejną defragmentację i nie odchodź od kompa. Będziesz wiedział na 100% :smiley:

Ja do defragmentacji dysków używam PowerDefragmenter, jest dobry i za free :slight_smile:

Pozdro

a to mój test

  1. PerfectDisk

2.O&O Defrag V8.5 Professional Edition

3.Diskeeper 10 Home Edition

  1. Norton System Works 2006 - Speed Disk

5 systemowy defragmentator

zgodzicie się z tym?

Ja się nie zgadzam :mrgreen:

Moim skromnym zdaniem O&O jest rzeczywiście najlepszy.

Nie znasz sie na tym wiec nie pisz takich durnych testów bo one do niczego nie prowadzą :stuck_out_tongue:

A czy te programy z pierwszej szóstki defragmentują Rejestr i systemowe pliki ukryte ??

Czy pliki systemowe to nie wiem (ale podejrzewam że tak), ale do rejestru są osobne aplikacje(np. tuneup) :stuck_out_tongue:

A ten tuneup, można kupić w polskim sklepie ?, bo wersja 30-dniowa, to nie bardzo mi odpowiada :o)

Można kupić online. Formularz jest po polsku:

:arrow: http://www.tune-up.com/link/ssl/?p=tu2006&t=f

Potem dodatkowo można doinstalować spolszczenie. Linki były już wiele razy podawane na forum.

W jakimś sklepie na pewno kupić można.

Wersję 2004 (bardzo podobna i równie dobra jak 2006) była dołączana do magazynu:

KOMPUTER ŚWIAT 14/2006

Więc zamów numer archiwalny :smiley: :

http://komputerswiat.pl/ks/archiwum/ks1406cd.html