Toshiba Product recovery

Witam! Mam pytanie dotyczące reinstalacji na laptopie systemu vista home premim:

Czy podczas przywracania systemu z płyty Recovery usuną sie i zformatuja wszystkie partycje?

Dysk zostanie całkowicie sformatowany i system będzie wyglądał tak jak w momencie zakupu :slight_smile:

Z tego co ja sie orientuje to sformatowany zostanie tylko dysk c. inne dyski z danymi zachowasz. mam od niedawna laptopa toshibe i indentyczną plyte taka jak Ty z windowsem. Co prawda jeszcze nie robiłem formata od nowa ale na forum wyczytałem ze tylko dysk c zostanie sformatowany. Jak juz zrobisz format to napisz na forum jak to wygląda to pomożesz innym którzy maja podobne pytania i obawy.

timon1981 zostanie cały dysk sformatowany czyli np. w Twoim przypadku 120 gb.

Z tego, co zauważyłem posługując się tą płytką można sobie stworzyć partycję, na którą się zainstaluje system, a także użyć istniejącej, która zostanie oczywiście sformatowana. Tylko, że na mojej jest XP Home, ale raczej nie czyni to różnicy.

W zwiazku z tym ze temat juz jest, to nie zakładam nowego.

Otóż mam Toshibe Equiunium L10-273 i nie dawno zrobiłem odzyskiwanie własnie z płyty.

Ku mojemu zdziwieniu (dobrze że miałem backup) sformatował sie cały dysk, i znikła partycja.

Ale do rzeczy. Problem w tym że teraz jak wkładam płyte to komp nie reaguje. I nie bardzo da sie do biosa wejść. F1 nie reaguje ani na delete.

Nie moge przestawić botowania ani nic. Czy ktoś mozę pomóc?

Ew. coś doradzic? Dziękuje i pozdrawiam.

mylisz sie. maja dwie partycje np. 30 gb i reszta jako dysk np d sformatuje sie jedynie dysk c. podczas instalacji z tej plytki wskazuje sie ktora partycje sformatowac i na ktorej zainstalowac system.

timon1981 jak ją wkładałem do napędu i odpalałem był komunikat, że zostanie sformatowane 150 gb czyli cały dysk.

Moze masz racje. Powiem szczerze ze ja u siebie jeszcze tego nie robilem bo mam niecale 2 tygodnie laptopa. Mój brat ma toshibe od 2 lat i raz juz miał robione i wiem ze nie stracił wtedy nic a partycje zostaly tzn dysk d. ale mozliwe ze on nie zmienial nic na prtycjach i mial juz oryginalnie dopasowane ze tylko c formatuje sie. Nie wiem jak to zrobił wiec nie bede zaprzeczal ze jest inaczej niz mówisz. Bede kiedys u siebie robił więc się przekonam. oczywiscie wczesniej zrobie kopie na wszelki wypadek:-)

timon1981 zobacz z tyłu na kopercie:)

ALe co mam zobaczyć:-) W sumie to dobrze że się przyłączyłem do tematu bo kiedyś i ja będę musiał wgrać od nowa system więć się przyda Mi wiedza na ten temat.

Mam taką informację;)

Nośnik Product Recovery

Po użyciu programu Product Recovery wszystkie dane zgromadzone na dyskach zostaną usunięte[…]

Powiem szczerze że jak wrócę do domu to z ciekawości zobaczę czy coś tam pisze. Teraz jestem w pracy więc nie mam możliwości sprawdzenia ale napewno sprawdzę. Ale najwazniejsze będzie przetestowanie i przekonanie sie na własnej skórze :slight_smile:

A swoją drogą to nie znasz może jakiegoś dobrego programu pod viste który by tworzył obraz? Wgrałbym system i zainstalował potrzebne programy i wtedy zrobiłbym sobie obraz i ten dołaczony do laptopa nie byłby potrzebny.

Zawsze lepiej mieć backup’a niż stracić dane , a potem bawić się w odzyskiwanie;)

Pozdrawiam

A swoją drogą to nie znasz może jakiegoś dobrego programu pod viste który by tworzył obraz? Wgrałbym system i zainstalował potrzebne programy i wtedy zrobiłbym sobie obraz i ten dołaczony do laptopa nie byłby potrzebny.

timon1981 spróbuj tym Paragon Drive Backup Personal v8.5.

Tak jest napisane na stronie Klik.

Zakupiłem go wraz Komputer Świat numer 2 2007.

Pozdrawiam.

Kupiłem sobie lapka tej firmy z Vistą Basic, od samego początku “szfankowała” mi poczta(problemy z wysyłaniem poczty), po pewnym czasie email wysyłany zablokował wszystko, tzn wiadomości przychodzące i wychodzące! Na dodatek email pozostawał w Skrzynce nadawczej i nijak nie mozna było go usunąć! Zainstalowanie oryginalnej płyty dołączonej do zakupionego laptopka pomogło, ale niestety teraz mam tylko C !

Nikt nie wie co mogło sie stać?

Nie moge do biosa wejsc ani nic. Ekran czarny. Po jakimś czasie dopiero sie pokazuje ekran logowania windy.

A czy ktoś wie jak można powrócić do stanu dysku przed przeinstalowaniem programu?

mam Toshibę a100-847 i odzyskiwałem nie raz już system, kasuje tylko to co chcemy - cały dysk lub tylko partycję systemową, w zależności od tego co wybierzemy