TP-Link TD-W8901G konfiguracja portów

Podczepiam ten temat gdyz łacze dzis mi naprawili i router narescie działa.

link-w8901g-brak-synchronizacji-chyba-slaba-linia-t346571.html

Idąc dalej. Gram sobie w jakies gierki multi typu company of heroes, cod WAW

i mam pytanie jak ustawic router aby nie było problemów z dołaczeniem sie do kogos etc. i czy da sie moze to wyłaczyc na stałe. kto pomoze

Witam! Można skorzystać z przekierowania portów na routerze, tylko trzeba wiedzieć jakie porty UDP i TCP przekierować. Informacja zapewne jest dostępna na stronie producenta gry lub w książeczce wraz z grą. Opcja port forwarding w TP-Linku. Można także użyć opcji DMZ - umieszcza się swoje IP w tej strefie zdemilitaryzowanej. Ważna uwaga! Każdy otwarty port w routerze narażony jest na ataki hackerskie z zewnątrz. Lepiej pozostać za NAT’em. Jednak czasem się nie da. Po zastosowaniu tych opcji proszę o odpowiedź w tej sprawie na forum.

hmm

jak do tej pory przekierowałem port na utorrencie i działa poprawnie zielona ikonka jest

a co do gier to grałem w jedna na multiplayerze ze 100 razy i nie mam problemów z łączeniem sie z innymi graczami. Jeszcze dzis zobacze jak to bedzie z inna grą.

PS jeszcze jedno

co to znaczy :D? mam to w routerze i jaki mam wpisac IP? komputera na którym gram? (przydzielonego przez router)?

Obok opcji gdzie występuje port forwarding jest opcja DMZ tam jest miejsce dla adresu IP który wpisujesz

http://pl.wikipedia.org/wiki/Strefa_zde … rmatyka%29

to wiem gdzie jest

chodzi mi tylko o to czy wpisuje IP komputera który przydziela mi router czy IP zewnetrzne

?

Jesli zewnetrzne to jakie wpisac IP przy neostradzie

Wpisujesz adres lokalny karty sieciowej wewnętrzny 192… i ustawiasz statyczne IP w routerze jak i na połączeniu lokalnym w komputerze, aby adres wpisany w tej strefie się nie zmieniał.