TP zwiększy prędkość "neostrady tp" dotychczasowym

czyli nie koniecznie od 8 tycznia br bedzie juz zmiana???mogą np zrobic w w marcu?

Propnuję zadzwonić na 93 93, co pozwoli zweyfikować moją " bzdurę ", lub Twoją…Ja dzwoniłem, i stamtąd mam tą informację, którą byłeś łaskaw zacytować z konkluzją " bzdura ". Jezeli prawdą by było to co Ty głosisz, wynikaloby wtedy, że konsultantami Tepsy są ludzie , ktorzy nie wiedzą po co ich zatrudniono, udzielając błędnych informacji - nie wydaje mi się, choć nie przesądzam…

Pozdrawiam

przeczytajcie;) jak ktos tego niekuma;) wszystko tu jest opisane

Telekomunikacja Polska wprowadzi promocyjne zwiększenie szybkości transmisji danych usługi neostrada tp. Zmiana prędkości transmisji danych odbywać się będzie w okresie od dnia 8 stycznia 2007 r. do dnia 8 kwietnia 2007 r. Promocyjnym zwiększeniem szybkości transmisji zostaną objęci abonenci usługi neostrada tp, którym na dzień 7 stycznia 2007 r. jest ona świadczona na podstawie umów zawartych na czas określony, do rozwiązania których pozostało nie mniej niż 14 dni.

Abonenci uzyskają określone wartości prędkości transmisji danych, na czas obowiązywania umowy zawartej na czas określony, która uprawniała ich do objęcia akcją promocyjną. Akcja promocyjna nie obejmuje abonentów usługi neostrada plus, multipakiet tp oraz klientów programu „Edukacja z Internetem” i promocji „neostrada tp na godziny”. Akcja nie obejmuje również abonentów usługi neostrada tp opcja 6144 oraz abonentów usługi neostrada tp, którym będzie ona świadczona na podstawie umów zawartych na czas określony, które zostaną zawarte po dniu 7 stycznia 2007 r.

Abonent może skorzystać z promocyjnego zwiększenia szybkości pod warunkiem istnienia możliwości technicznych świadczenia usługi.

Zwiększenie prędkości transmisji odbywać się będzie w następującym porządku:

  1. 128 -> 1024;

  2. 256 -> 1024;

  3. 320 -> 1024;

  4. 512 -> 1024;

  5. 640 -> 1024;

  6. 1024 -> 2048;

  7. 2048 -> 6144.

Zwiększenie prędkości nie skutkuje zmianą wysokości opłat abonamentowych. Zwiększenie prędkości nie zmienia limitu transferu.

Najczęściej zadawane pytania

  1. Na czym polega promocyjne zwiększenie prędkości?

Promocyjne zwiększenie prędkości polega na bezpłatnym podnoszeniu prędkości transmisji łącza abonenta usługi neostrada tp.

Zwiększenie prędkości usługi neostrada tp zostanie przeprowadzone wg następującego schematu

128 -> 1024;

256 -> 1024;

320 -> 1024;

512 -> 1024;

640 -> 1024;

1024 -> 2048;

2048 -> 6144;

  1. Kto może skorzystać z promocyjnego zwiększenia prędkości?

Zwiększenie prędkości obejmie tych abonentów usługi neostrada tp, którzy na dzień 7 stycznia 2007 posiadają umowy terminowe, do których zakończenia pozostało co najmniej 14 dni oraz jeżeli istnieją możliwości technicznych świadczenia usługi w wyższej opcji.

Zwiększanie prędkości nie obejmie Klientów, którzy w dniu zwiększenia prędkości korzystają z następujących usług/produktów:

neostrada plus,

program „Edukacja z Internetem”,

Neostrada tp opcja 6144,

Multipakiet tp

Promocja „neostrada tp na godziny”.

  1. Jakie opłaty poniesie klient za zwiększenia prędkości?

Zwiększenie prędkości jest dla klienta całkowicie bezpłatne.

  1. Czy zwiększenie prędkości wiąże się podpisywaniem nowych zobowiązań wobec TP S.A.?

Zwiększenie prędkości jest akcją, która w żaden sposób nie obciąża użytkownika usługi neostrada tp dodatkowymi kosztami ani nowymi zobowiązaniami. W dalszym ciągu obowiązuje ta sama umowa jaką klient posiada w momencie zwiększenia prędkości. Tym samym nie zmieniają się ceny abonamentu za usługę.

  1. Jakie dokumenty są potrzebne do zwiększenia prędkości, czy coś muszę podpisywać?

Akcja jest inicjowana przez TP i ze strony klienta nie są wymagane żadne działania.

  1. Do kiedy będę mógł korzystać ze zwiększonej prędkości?

Zwiększona prędkość będzie świadczona do końca umowy terminowej, obowiązującej w momencie rozpoczęcia akcji.

  1. Do kiedy trwa akcja zwiększenie prędkości?

Proces zwiększania prędkości dla klientów będzie trwał ok. 3 miesięcy - od 8 stycznia do 8 kwietnia 2007 r.

  1. Gdzie i jak można zamówić zwiększenie prędkości?

Zwiększenie prędkości nastąpi automatycznie i nie wymaga aktywności użytkownika usługi neostrada tp, tzn. nie musi składać zamówienia, nie musi się nigdzie logować itd.

  1. Co mam zrobić aby być szybciej objętym akcją?

Użytkownik nie ma wpływu na termin, w którym uzyska zwiększenie prędkości. Stanie się to w okresie od 8 stycznia do 8 kwietnia 2007 r., o ile będą techniczne możliwości do zwiększenia prędkości.

Akcja podnoszenia prędkości obejmie w pierwszym „rzucie” (cyklu realizacyjnym) klientów, którym do zakończenia umowy terminowej zostało co najmniej 14 dni. W następnych cyklach obejmie pozostałych Klientów z priorytetem określonym przez datę zakończenia umowy terminowej - im krótszy czas do końca umowy, tym wyższa pozycja w kolejce.

  1. Czy zwiększenie prędkości ma wpływ na transfer i jego limit?

Zwiększenie prędkości nie ma wpływu na limit transferu, który jest właściwy dla prędkości, jaką TP świadczy użytkownikowi na podstawie umowy/aneksu, która uprawnia go do objęcia akcją.

  1. Czy w okresie zwiększonej prędkości można rozwiązać umowę, zmienić opcję itd.?

Jak już była mowa wyżej zwiększenie prędkości nie ma wpływu na treść i warunki umowy, która uprawniała go do objęcia akcją. Zmiana opcji czy też innych warunków umowy w dalszym ciągu jest regulowana przez obowiązującą umowę i Regulamin. Opcją, jaka stanowi odnośnik do faktu przedłużania umowy, migracji lub przedłużania umowy z migracją, jest opcja zawarta w umowie, która uprawniała klienta do objęcia akcją.

  1. Jestem użytkownikiem usługi neostrada tp 512, której prędkość w wyniku akcji zostanie zwiększona do 1024. Czy jeśli w tym czasie podpiszę aneks do umowy i zamówię opcję 1024, to zostanę ponownie objęty akcją i prędkość nowo zamówionej neostrady tp zostanie zwiększona do 2048.

Nie. Zwiększona prędkość (do opcji 1024) będzie świadczona do dnia, kiedy przestanie obowiązywać umowa/aneks, który uprawniał do objęcia akcją.

http://forum.neostrada.info/viewtopic.p … &start=255

Błażej

Jednak potwierdzam to , co Ty pisałeś. Zadzwoniłem jeszcze raz i:

  • szybkość łącza ma być zwiększana sukcesywnie do 8.04.2007

-zwiększona szybkość łącza ma obowiązaywać do końca trwania umowy

-limity transferów pozostają bez zmian.

Cóż, za dezinformację poprzednią - przepraszam.

Pozdrawiam

czyli co np? Czyli np na małej wsi gdzie jest jakaś felerna centrala tj możliwość, że mi nie podwyższą? Mieli problemy żeby mi podłączyć neo, więc mogą być problemy żeby podwyższyć prędkość?

Dokładnie. Jeśli po podwyższeniu prędkości zaczną się problemy z połączeniem, częste zrywanie połączenia, utrata synchronizacji modemu to będzie to wina właśnie zbyt dużej prędkości na twoim łączu. Pierw będą sprawdzać linie jeśli okaże się że parametry są za słabe na 1MB lub wyżej prędkości ci nie podwyższą.

ja mam 512 i umowe na dwa lata. Z predkoscia nie narzekam, bo ze stronek sicąga się w miare, a z innych źródeł to różnie (jak wszyscy wiedza zależy to nie od Twojej prędości sciągania ale od ich prędości wysyłania). Jakby podnieśli do 1M to ze stronek sciagałoby się szybciej ale p2p itp. pozostanie bez zmian (znaczy czasem szybko a czasem H***WO). Także “suma sumarów” jak nie będe płacił więcej to mi to zwiewa :slight_smile:

Wiecie czym jest to spowodowane (do podwyższenie) np. tym

ja mam 512 neo od grudni to wkacu mi zwieksza

bo nie chce mi sie tych wszystkich stron czytac

tomek.zielony :o a co ja napisałem w moim poście (2 od góry) czytać nie umiesz.

aha

Dołoże swoje trzy grosze.

A mianowicie nie zdziwię się gdy najniższe opcje nie zostaną rozszerzone do 1024 ale do… 512 :slight_smile:

Oczywiście tak czy siak będzie to korzyść :wink:

A jak mi sie skonczy umowa i podpisze nowa na 128kb/s to bede mial 1mb czy 128??

nieporaz pierwszy TP podnosi transfer neostrady a Wy odrazu wielkie hallo robicie… 8)

jak sprawdzic czy ma sie zwykłą neostrade czy plus??

W końcu Telekompromitacja Polska SA pokazała “ludzką twarz” :slight_smile:

Przyspieszenie nie obejmie użytkowników neostrady plus. Jaka jest różnica między neostradą plus a neostradą tp?

neostrada plus to ta bez limitów

jak zwykle robią ludzi w bambuko… to chyba niesprawiedliwe podnosić komuś kto placi za neo 128 do 1mb i tak samo robić ludzią którzy mają 512… ja place prawie 90 zł! dobrze ze od lutego wchodzą jakies promocje

No trudno się mówi, ja mam 1024 kb/s i będę sie cieszył dwukrotną prędkością :stuck_out_tongue: