Transfer plików pomiędzy dwoma komputerami przez kabel LAN. Windows 10

Witam. Chciałbym przenieść dużą ilość plików z jednego komputera do drugiego. Słyszałem że jest to możliwe przez połączenie obydwu komputerów kablem RJ45. Jak to skonfigurować? Oba komputery mają system Windows 10 Pro 64 Bit. Posiadam również router Xiaomi Mi 4A jakby to miało jakieś znaczenie. Z góry dzięki za pomoc

1 polubienie

Nie łatwiej i szybciej przełożyć dysk i skopiować z maksymalną przepustowością dysków?

ps.
http://www.blog.ravns.net/bezposrednie-polaczenie-dwoch-komputerow-na-przykladzie-windows-7-vista-xp/

Zakładam, że z tego routera Xiaomi Mi 4A masz Internet w tych komputerach. Kupujesz dwa kable RJ45. Jeden koniec pierwszego kabla wpinasz do karty sieciowej pierwszego komputera, drugi koniec pierwszego kabla wpinasz do routera (do gniazda opisanego jedną kropką). Jeden koniec drugiego kabla wpinasz do karty sieciowej drugie komputera a drugi koniec drugiego kabla wpinasz do routera (do gniazda opisanego dwoma kropkami). Na komputerach odłączasz się od sieci wifi. Sprawdzasz czy Internet działa. Na komputerze, na który chcesz kopiować udostępniasz folder w sieci i z drugiego komputera kopiujesz pliki do tego folderu.

1 polubienie

Zakładam, że oba komputery pracują w tej samej sieci, tak? To po co tak kombinować? Nie prościej po prostu udostępnić folder i po prostu przegrać (skopiować)?
I co to znaczy “dużą ilość plików”? Dużo plików to sto, tysiąc czy sto tysięcy? I chyba też ważne jest, jakie są ich wielkości. Bo znacznie szybciej się skopiuje 200 plików po 4 kB, niż 20 plików po 4 GB.

Jest, tylko po co kombinować. Wystarczy pendrive.

Z zawodowego doswiadczenia powiem tylko, że nie zawsze jest szybciej i nie zawsze łatwiej. Kopiowanie odbywa się 2 razy. Raz na dysk, drugi raz z dysku. Przy GbE masz kopiowanie na poziomie 120MB/s raz.

Mowa o dużej liczbie danych.

1 polubienie

Pendrajw zapewne taki z marketu z zapisem 5 mega :). Po lanie będzie najlepiej i najpewniej bez kombinowania.

2 polubienia

Duża to ile 50 giga?

128 GB są już po 50 zł.

Lepiej 10 razy z pendrajwem gonić niż raz kliknąć udostępnij na wybranym katalogu?
W sumie to i po wifi można kopiować, tylko że będzie trwało to dłużej, nie trzeba wcale żadnych kabli.

2 polubienia

128 giga pojemności za 50 zł. Do tego by szybciej było, to z polecenia robocopy.

Wi-Fi za 0zł (5-50MB/s)
i kabel za 10zł (do 120MB/s)

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

A po co ci internet do przesyłania plików w sieci lokalnej?

A po co ci sieć lokalna bez okna na świat? Żeby się z bratem plikiem podzielić ruter będziesz kupował? Pendrive tańszy.

USB 2.0 i zapis 5 mega, szkoda czasu i kasy.

1 polubienie

USB 2.0 zapis od 25 do 30 MB/s odczyt od 30 do 42 MB/s
USB 3.1 zapis /odczyt 500 MB/s
O dalszych gdzie prędkość jest już powyżej 1GB/s pisać mi się już nie chce.
Do szkoły wiedzę uzupełnić

te za 50 zł nawet nie podaja parametrów. Przez siec i tak szybciej i szkoda kasy na pendrajwa. Gdybys przyszedł na praktyki i chciał kopiowac duże ilości danych pendrajwami dane natychmiast bym wygonił z praktyk na douczanie. Szkołę mam odpowiednia mgr.inż informatyk :slight_smile:

To musi autor określić. W praktyce czesto nie waga, a liczba plików ma znaczenie. Małe pliki kopiują się wolniej (ograniczenie systemu plików). Co Ci po dysku 6Gb/s, gdy milion plików po kilka KB będzie kopiowało się z transferem 10KB/s?

Mowa o LAN. Jeśli dla Ciebie sieć LAN to Internet, to nie wiem co robisz na tym forum. Jesteś jak ludzie, z którymi mam na codzień do czynienia “panie internety nie działają, nie widzę swoich plików w sieci, udostępnionych na serwerze”.

Do 500MB. W praktyce jest to średnio 200MB/s. Teraz podziel to na 2 (skopiowanie na pendrajw, skopiowanie z pendrive) i wychodzi Ci po 100MB/s i 2 razy dłuższy czas.

Dodać komputery do tej samej grupy domowej i udostępnić zasób i wtedy można kopiować i ewentualnie edytować na 2 komputerze w zależności od ustawień przywilejów na dany dysk czy folder na drugim komputerze.
Prędkość będzie zależał od Integry(bo pewnie nie masz osobnej karty sieciowej z lepszymi parametrami) czy kabla opcjonalnie routera. ofc 2 kompy muszą być w tym czasie uruchomione.

Ja mam w domu 2 kompy która mają specjalnie płyty główne z 2 kartami sieciowymi (Integry)
dzięki czemu mogę z 1 korzystać jako internet a 2 mam podłączone jako nas domowe pod które podchodzi rasberry pi (co prawda mam udoo, ale pisze rasberry bo udoo to takie mocniejsze rasbery ale mało kto zna udoo, a rasberry niemal każdy kojarzy) Dzięki czemu nie wykonuje dwóch operacji na 1 kablu przez co by mi zaniżało transfer internatu podczas kopiowania danych pomiędzy 2 urzędowianami w tym samym czasie.

Usb 3,1 500mb nie wiem kur** gdzie daj mi jakieś urządzenie które korzysta z 500mb/s transferu.
Nawet Sata III w porywach najwyższe modele dysków ssd mają po 470 w “porywach” i to pojedyncze topowe modele
A pendrive pod usb 3.1 najlepszy jaki znam to patriot rage ma 400/300 mb/s