Trend Micro vs. UAC w Win 7

Cześć,

od jakiegoś czasu mam TM Titanium Internet Security na komputerze, bo dostałem roczną licencję z Asusem. Nie jest zły, nie powoduje zamulania komputera, wykrywa co trzeba, ale przede wszystkim jest za darmo. Oprócz tego mam Microsoft Security Essentials i nawet się uzupełniają - co prawda, czasem się zdarza że obydwa zareagują na to samo zagrożenie i wtedy któryś mi marudzi, że nie ma dostępu, ale to sporadyczne.

W każdym razie, mam go ustawionego w tryb Extra Performance, czyli ładuje się po starcie systemu, bo nie chce, żeby mi zamulał kompa podczas startu. I teraz po zalogowaniu do systemu za każdym kurcze razem pyta mnie UAC czy chce pozwolić Trend Micro na uruchomienie się. Szukałem, próbowałem, nie mogę znaleźć nic na temat dodania programu do zaufanych. No i jest problem, bo mnie to wnerwia… :expressionless:

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia tego typu i wie może jak raz a dobrze to zrobić, żeby mnie nie pytał Win7 więcej? Odpowiem od razu, że nie chcę wyłączać UAC ani nie chce zmniejszać poziomu “bezpieczeństwa”, bo normalnie nie jest to upierdliwe dla mnie, tylko ta jedna rzecz… Please help me!

Zapoznaj się z tym artykułem: klik, może rozwiąże Twój problem, jeżeli nie to poszukaj w Google porad dotyczących uruchamiania danego programu na najwyższych uprawnieniach przez systemowy harmonogram zadań :wink:

Na początek (muszę to napisać) dodam, że nie powinieneś mieć zainstalowanych dwóch programów antywirusowych. Zdecyduj się na jeden i ewentualnie zainstaluj jakiś skaner na żądanie, który będziesz uruchamiał co jakiś czas, żeby zobaczyć, czy Twój główny program antywirusowy czegoś nie przepuścił. A teraz do rzeczy :slight_smile:

Najpierw musisz ustalić, gdzie znajduje się informacja o tym, że ten cały TM Titanium Internet Security ma być uruchamiany wraz ze startem systemu.

  1. Sprawdź Menu start -> Autostart

  2. Sprawdź Uruchom -> msconfig -> Zakładka Uruchamianie

Daj znać jak znajdziesz i co tam dokładnie znalazłeś, w sensie jaka ścieżka programu jest uruchamiania, bo będzie to potrzebne.

Twój problem rozwiążemy przy użyciu harmonogramu zadań o czym wspomniał semtex. Tutaj był podobny temat http://forum.dobreprogramy.pl/uac-zezwolenie-dla-konkretnych-aplikacji-t439141.html, z tym że w Twoim przypadku trzeba będzie jeszcze dodać odpowiedni wyzwalacz dla tworzonego zadania.

Ścieżka uruchomienia jest następująca:

c:\Program Files\Trend Micro\Titanium\UIFramework\uiWinMgr.exe -set Silent “1” SplashURL “”

Dziękuję z góry za pomoc.

  1. Menu start -> Narzędzia administracyjne -> Harmonogram zadań

  2. Po prawej stronie w sekcji Akcje klikasz Utwórz zadanie (lub wybierz z Menu Akcja -> Utwórz zadanie).

  3. W okienku, które się pojawi w poszczególnych zakładkach wykonaj następujące operacje:

a) Zakładka Ogólne:

  • w polu Nazwa wpisz TM Titanium Internet Security

  • zaznacz pole Uruchom z najwyższymi uprawnieniami

b) w zakładce Wyzwalacze kliknij Nowy i wybierz z listy rozwijanej Przy logowaniu. Upewnij się, że jest zaznaczone Dowolnego użytkownika.

c) w zakładce Akcje kliknij Nowy i ustaw:

  • jako Akcja wybierz Uruchom program

  • w polu Program/Skrypt wpisz "c:\Program Files\Trend Micro\Titanium\UIFramework\uiWinMgr.exe"

  • w polu Dodaj argumenty (opcjonalne) wpisz -set Silent “1” SplashURL ""

I to wszystko (oczywiście musisz zatwierdzić zmiany). Teraz musisz usunąć z Menu Start -> Autostart lub w msconfig odznaczyć w zakładce Uruchamianie ten program TM Titanium Internet Security i powinno działać. Uruchom ponownie komputer, żeby przetestować.