Trojany w waszych plikach!

(To jest zenuj膮ce) #1

Witam, czy ktos wogole nadzoruje prace ludzi ktorzy sie zajmuja tym serwisem?

dzis sobie chcialem odzyskac haslo z komputera, sciagam z waszego portalu program

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=22 ... ssTool+5.8

otwieram, a tu co? TROJAN! czy nawet tak popularny program ma na celu wlamywanie sie do cudzych komputerow?

Gdybym byl swinia zglosilbym to na policje i mielibyscie powazne problemy, ale tego nie zrobie.

Przestroga dla ludzi.

pa

dla niedowiarkow :slight_smile:

KLIK + KLIK

(Airborn) #2

z ca艂ym szacunkiem, ale nie b膮d藕 艣mieszny :stuck_out_tongue:

(Karmazyn65) #3

Drogie dziecko!

Poni偶ej opis programu na stronie pobierania wortalu dobreprogramy.pl

Jak sam widzisz, jest to program typu HackTool , wi臋c musisz wiedzie膰 co robisz za jego pomoc膮 oraz do czego s艂u偶y.

104767 pobra艅 艣wiadczy o tym, 偶e mo偶e by膰 bardzo przydatny, ale jak z ka偶dym narz臋dziem trzeba uwa偶a膰.

Czy ka偶dym no偶em dokonuje si臋 mord贸w?

(Homik1983) #4

Zwr贸膰 uwag臋 na rodzaj pobieranego programu. Zadaniem programu PassTool jest odzyskanie hase艂 i login贸w, program wyci膮ga klucze licencyjne z produkt贸w firmy Microsoft itp. My艣lisz, 偶e mo偶na ot tak sobie wej艣膰 w plik, wyedytowa膰 go notatnikiem i odzyska膰 has艂o? Te czasy ju偶 min臋艂y.. program ma odzyskiwa膰 has艂a i to w艂a艣nie robi.

Jednak ze wzgl臋du na charakter dzia艂ania mo偶e by膰 przez niekt贸re programy antywirusowe (w tym przypadku wi臋kszo艣膰) zaklasyfikowany jako "szkodnik", co nie znaczy 偶e tym szkodnikiem jest. Czasem wystarczy pobra膰 instalator jakiego艣 programu anti-malware lub antywirusa (kt贸ry zawiera w instalatorze ju偶 jakie艣 sygnatury wirus贸w) i przeskanowa膰 go innym antywirusem, a zobaczysz 偶e skaner antywirusowy potrafi zaklasyfikowa膰 taki instalator jako "obiekt zainfekowany". Inny przyk艂ad? Uruchom sobie jakiego艣 trainera do gry, np. trainer do gry S.T.A.L.K.E.R. gdzie kombinacj膮 klawiszy uaktywnia si臋 poszczeg贸lnie cheaty, a zobaczysz 偶e nawet najlepiej oceniane pakiety antywirusowe potrafi膮 zaklasyfikowa膰 tego trainera jako obiekt przechwytuj膮cy znaki z klawiatury (keyloger) w艂a艣nie ze wzgl臋du na spos贸b jego dzia艂ania. Podobnie jest ze sterownikami do niekt贸rych klawiatur od laptop贸w.. co wcale nie znaczy, 偶e programy te s膮 wirusami :).

(To jest zenuj膮ce) #5

haha w takim raziem ogromn膮 niespodzianka jest fakt, ze 70% antywir贸w wykrylo "potencjalnego" wirusa, coz za ironia :

(To jest zenuj膮ce) #6

Nie znasz mnie, nawet jesli "jestem" w bledzie nie uprawnia cie to do nazywania mnie dzieckiem. No chyba ze jestes 40 letnim "specem" ktory wyjasnia problemy na forum w takim razie zwracam honor.

(Madafaker) #7

Samo to zdanie 艣wiadczy o ma艂ostkowo艣ci pisz膮cego i sporym niedorozwoju emocjonalno-intelektualnym.Konkretnie na jaki aryku艂 KK lub innego aktu prawnego by艣 si臋 powo艂a艂 usi艂uj膮c z艂o偶y膰 zawiadomienie o pope艂nieniu przest臋pstwa przez Redakcj臋 Dobrychprogram贸w...艣wiadomie pomijam ju偶 tak oczywiste zagadnienia jak udowodnienie celowo艣ci dzia艂ania na szkod臋 u偶ytkownik贸w vortalu przez zamieszczenie tego "zawirusowanego" programu...

Uwaga przy 艣niadaniu na gor膮c膮 kaszk臋... :smiley:

(fiesta) #8

Dok艂adnie ironi膮 jest to co tutaj wyczyniasz i zupe艂na indolencja w sprawach znajomo艣ci dzia艂ania tego typ贸w program贸w i oprogramowania AV.

A przy stanie Twojej wiedzy na wy偶ej wymienione tematy to co robisz jest naprawd臋 偶enuj膮ce.

8)

(Misiek6999) #9

W PassTool'u nie ma wira, bo i ja go u偶ywam i inni moi przyjaciele i nic si臋 nie dzieje.

(Arek F.) #10

U艣mia艂em si臋 jak nigdy. :lol:

Chcia艂bym zobaczy膰 min臋 bardzo lubianego Pana Policjanta鈩, kt贸remu zg艂aszasz 鈥瀢irusy鈥 w internecie. :lol:

Podpowiem: PassTool nie ma wirusa, i wiemy to chyba wszyscy poza Tob膮.

PS. Pr臋dzej bym szuka艂 Alexy w tym Twoim MegaUpload'owym Toolbarze 8)

(matiit) #11

Swoj膮 drog膮... fajne zapytanie do google :smiley:

(pysiu) #12

Gdyby autor postu by艂 douczony w sprawach takich narz臋dzi wiedzia艂 by 偶e wiele narz臋dzi pokazuj膮cych has艂a , siecowych itp jest takich 偶e s膮 wykrywane przez antywirusy 偶e niby jako trojany a jest to normalne dzia艂anie antywrus贸w :stuck_out_tongue:

(Goodprogram) #13

Pierwszy raz mam co艣 takiego :shock:

274071609aaa.JPG

(Enter6000) #14

Kaspersky 2009 wykrywa PassTool 5.8 jako "Ko艅 troja艅ski" typu "Backdoor.Win32.Delf.dgg".

goodprogram , 艣ci膮gn膮艂em ten plik (RocketDock), przeskanowa艂em Kasperskim i nic nie wykry艂o.

(system) #15

Z tym pakietem jest ca艂kiem du偶o problem贸w w wersji 2009 -niestety- i trafi艂y tam r贸wnie偶 pliki instalacyjne niekt贸rych program贸w.

(Qbap) #16

Ostatnio program antywirusowy Kaspersky b艂臋dnie interpretuje zagro偶enia zwi膮zana z Koniami troja艅skimi, wirusami itp. Widzi wsz臋dzie jakie艣 paskudztwa :stuck_out_tongue:

Polecam zmian臋 antywirusa :stuck_out_tongue: - Pliki s膮 czyste !

(Goodprogram) #17

Widz臋 rozmowa o kaspersky'im 2009, ja mam 7.

Co ciekawe, spr贸bowa艂em sciagna膰 rocketdock'a z innych stron (oficjalna te偶)

i za ka偶dym razem ten komunikat co na screenie kt贸ry da艂em.

:shock:

Nie wiem dlaczego tak sie dzieje

Wczesniej tak sie nie zdarza艂o

(Dawiddek55) #18

na 1000000% program czysty, tez mam KIS 7 i bez problemu, RocketDocka u偶ywam od 2 lat i nigdy, 偶aden antywir nic w nim nie wykrywa艂

(system) #19

Czy mo偶esz sprawdzi膰 do czego ten program s艂u偶y z 艂aski swojej? Do wyci膮gania hase艂! To chyba normalne, 偶e jak si臋 pojawi艂a sygnatura, kt贸ra po cz臋艣ci pasuje do tego programu to automatycznie program b臋dzie Ci komunikowa艂 takie rzeczy.

(Goodprogram) #20

?? :co:

przecie偶 rocketdock nie jest do wyci膮gania 偶adnych hase艂.