Trojany w waszych plikach!

Witam, czy ktos wogole nadzoruje prace ludzi ktorzy sie zajmuja tym serwisem?

dzis sobie chcialem odzyskac haslo z komputera, sciagam z waszego portalu program

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=22 … ssTool+5.8

otwieram, a tu co? TROJAN! czy nawet tak popularny program ma na celu wlamywanie sie do cudzych komputerow?

Gdybym byl swinia zglosilbym to na policje i mielibyscie powazne problemy, ale tego nie zrobie.

Przestroga dla ludzi.

pa

dla niedowiarkow :slight_smile:

KLIK + KLIK

z całym szacunkiem, ale nie bądź śmieszny :stuck_out_tongue:

Drogie dziecko!

Poniżej opis programu na stronie pobierania wortalu dobreprogramy.pl

Jak sam widzisz, jest to program typu HackTool , więc musisz wiedzieć co robisz za jego pomocą oraz do czego służy.

104767 pobrań świadczy o tym, że może być bardzo przydatny, ale jak z każdym narzędziem trzeba uważać.

Czy każdym nożem dokonuje się mordów?

Zwróć uwagę na rodzaj pobieranego programu. Zadaniem programu PassTool jest odzyskanie haseł i loginów, program wyciąga klucze licencyjne z produktów firmy Microsoft itp. Myślisz, że można ot tak sobie wejść w plik, wyedytować go notatnikiem i odzyskać hasło? Te czasy już minęły… program ma odzyskiwać hasła i to właśnie robi.

Jednak ze względu na charakter działania może być przez niektóre programy antywirusowe (w tym przypadku większość) zaklasyfikowany jako “szkodnik”, co nie znaczy że tym szkodnikiem jest. Czasem wystarczy pobrać instalator jakiegoś programu anti-malware lub antywirusa (który zawiera w instalatorze już jakieś sygnatury wirusów) i przeskanować go innym antywirusem, a zobaczysz że skaner antywirusowy potrafi zaklasyfikować taki instalator jako “obiekt zainfekowany”. Inny przykład? Uruchom sobie jakiegoś trainera do gry, np. trainer do gry S.T.A.L.K.E.R. gdzie kombinacją klawiszy uaktywnia się poszczególnie cheaty, a zobaczysz że nawet najlepiej oceniane pakiety antywirusowe potrafią zaklasyfikować tego trainera jako obiekt przechwytujący znaki z klawiatury (keyloger) właśnie ze względu na sposób jego działania. Podobnie jest ze sterownikami do niektórych klawiatur od laptopów… co wcale nie znaczy, że programy te są wirusami :).

haha w takim raziem ogromną niespodzianka jest fakt, ze 70% antywirów wykrylo “potencjalnego” wirusa, coz za ironia :

Nie znasz mnie, nawet jesli “jestem” w bledzie nie uprawnia cie to do nazywania mnie dzieckiem. No chyba ze jestes 40 letnim “specem” ktory wyjasnia problemy na forum w takim razie zwracam honor.

Samo to zdanie świadczy o małostkowości piszącego i sporym niedorozwoju emocjonalno-intelektualnym.Konkretnie na jaki arykuł KK lub innego aktu prawnego byś się powołał usiłując złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Redakcję Dobrychprogramów…świadomie pomijam już tak oczywiste zagadnienia jak udowodnienie celowości działania na szkodę użytkowników vortalu przez zamieszczenie tego “zawirusowanego” programu…

Uwaga przy śniadaniu na gorącą kaszkę… :smiley:

Dokładnie ironią jest to co tutaj wyczyniasz i zupełna indolencja w sprawach znajomości działania tego typów programów i oprogramowania AV.

A przy stanie Twojej wiedzy na wyżej wymienione tematy to co robisz jest naprawdę żenujące.

W PassTool’u nie ma wira, bo i ja go używam i inni moi przyjaciele i nic się nie dzieje.

Uśmiałem się jak nigdy. :lol:

Chciałbym zobaczyć minę bardzo lubianego Pana Policjanta™, któremu zgłaszasz „wirusy” w internecie. :lol:

Podpowiem: PassTool nie ma wirusa, i wiemy to chyba wszyscy poza Tobą.

PS. Prędzej bym szukał Alexy w tym Twoim MegaUpload’owym Toolbarze 8)

Swoją drogą… fajne zapytanie do google :smiley:

Gdyby autor postu był douczony w sprawach takich narzędzi wiedział by że wiele narzędzi pokazujących hasła , siecowych itp jest takich że są wykrywane przez antywirusy że niby jako trojany a jest to normalne działanie antywrusów :stuck_out_tongue:

Pierwszy raz mam coś takiego :shock:

274071609aaa.JPG

Kaspersky 2009 wykrywa PassTool 5.8 jako “Koń trojański” typu “Backdoor.Win32.Delf.dgg”.

goodprogram , ściągnąłem ten plik (RocketDock), przeskanowałem Kasperskim i nic nie wykryło.

Z tym pakietem jest całkiem dużo problemów w wersji 2009 -niestety- i trafiły tam również pliki instalacyjne niektórych programów.

Ostatnio program antywirusowy Kaspersky błędnie interpretuje zagrożenia związana z Koniami trojańskimi, wirusami itp. Widzi wszędzie jakieś paskudztwa :stuck_out_tongue:

Polecam zmianę antywirusa :stuck_out_tongue: - Pliki są czyste !

Widzę rozmowa o kaspersky’im 2009, ja mam 7.

Co ciekawe, spróbowałem sciagnać rocketdock’a z innych stron (oficjalna też)

i za każdym razem ten komunikat co na screenie który dałem.

:shock:

Nie wiem dlaczego tak sie dzieje

Wczesniej tak sie nie zdarzało

na 1000000% program czysty, tez mam KIS 7 i bez problemu, RocketDocka używam od 2 lat i nigdy, żaden antywir nic w nim nie wykrywał

Czy możesz sprawdzić do czego ten program służy z łaski swojej? Do wyciągania haseł! To chyba normalne, że jak się pojawiła sygnatura, która po części pasuje do tego programu to automatycznie program będzie Ci komunikował takie rzeczy.

?? :co:

przecież rocketdock nie jest do wyciągania żadnych haseł.