Twierdza Krzyżowiec przez neta

Witam.Może pamiętacie ten post ,Twierdza Krzyżowiec przez GameSpy’’ napisany 06.03.2009 (Pt) twierdza-krzyzowiec-przez-gamespy-t316120.html chodzi mi oto, że posiadam router Linksys WAG54G2 mam internet netia 1 mg na łączu tp.moje ip to 192.168.1.1Chciałem zagrać z kolegą przez neta w twierdza krzyżowiec, próbowałem przez hamachi i nic. Słyszałem właśnie o przekierowaniu portów abym mógł grać w tą grę z innymi. Czy móglibyście mi wytłumaczyć o co w tym chodzi i jak to zrobić? Pozdrawiam Krystian_07

Twój adres to nie 192.168.1.1, to jest adres bramy sieciowej lub Twojego komputera. Adres możesz uzyskać wchodząc na status połączenia w routerze. Co do samej gry to śmigała bez problemów przez hamachi. Trzeba było jedynie wpisać ręcznie adres znajomego z hamachi. Zobacz czy masz dobrze ustawionego firewalla. Jeśli to nie pomoże to ustaw swój komputer w strefie DMZ (w ustawieniach routera). I wtedy podaj znajomemu adres IP, który dostaje router (czyli nic pokroju 192.168.0.X, 192.168.1.X, 127.0.0.1, adres masz w statusie routera).

Ja jestem troszkę ciemny w tym temacie i proszę o pisanie bardziej zrozumiałe :smiley: jak mam router to przez hamachi mogę grać bez problemów??Jeżeli tak to jak??

Własnie Ci to opisałem jak… Bardziej zrozumiale nie idzie. Przynajmniej ja nie umiem :stuck_out_tongue: Jak nie znasz jakiegoś pojęcia to Google czekają.