Twoje pierwsze distro

Hmm jak dlamnie to wręcz przeciwniej, o ilę na poprzednich dystrybucjach które testowałem, nie dało się tego odczuć, ale na Ubuntu zwłascza teraz z XFCE, to wydajnośc jest zaskakująca i nie ma porównania z optymalizowanym i trzymanym w porządku moim XP.

Komfort pracy jest duzo lepszy i jest więcej mozliwości, zupełnie się nie zgadzam.

W Sięci jest w pierniki instrukcji jak zainstalować neo, a ze miałes Mandrive 2006 to żadnego problemu z neostradą nie ma. A sterowniki do karty TV zawsze się znajdą na Linuxa.

Ja też się zgadzam, że Linuks jest szybszy od Windowsa. Moja siora na PII 400, 192 MB Ram, dysk 5GB, Riva TNT 16MB miała XP i się wlókł, a Xubutnu za*******a jak szalony :stuck_out_tongue: :mrgreen:

A ja jestem wkurzony, bo jakoś nie potrafię zainstalować żadnego linuxa…

Chyba, że mam partycje, ntfs…

:? :frowning:

Na NTFS nie zainstalujesz Linuksa. Musi być np. EXT3.

Albo ReiserFS, XFS, JFS a w szczególności nawet FAT32 8)

U mnie mandrake 9x (nie pamiętam)

W sumie to sa, ale troche biedne te programy, poki co profesjonlanego brzmienia sie na nich nie osiagnie, ale i tak dobrze, ze chociaz sa :smiley:

Ja zacząłem przygodę z linuxem na początku tego roku.Pierwszą dystrybucją był linux edu live cd 0.5 i używałem go bezpośrednio z płyty,później była to mandriva 2006 ale co chwile mi się sypała ;/,następnie testowałem kubuntu 6.10 lecz środowisko KDE od samego początku nie przypadło mi do gustu ;/ .Pobrałem z internetu OpenSuse 10.2 i to była totalna porażka(po 2 dniach wywaliłem) nie wiem dlaczego ale strasznie wolno mi działał.Następnie testowałem ubuntu 6.10 ze środowiskiem gnome które bardzo przypadło mi do gustu :slight_smile: ,miałem duże problemy ze sterownikami nvidii i kodekami ale jakoś dzięki pomocy userów tego forum udało mi się pokonać napotkane przeszkody :slight_smile: Ubuntu używam 2 miesiące i nie narzekam.

Mnie do zainstalowania linuxa skłoniło :

-darmowy

-darmowe oprogramowanie

-Jak to jeden user mówił "Wirusy są jak krasnoludki - niby są a nikt ich nie widział " :slight_smile:

-zmiana wyglądy systemu bez jego “zamulania”

-bezpieczeństwo

-większe możliwości konfiguracji

-konsola

Linux sprawił że zrezygnowałem z kupna nowego komputera bo Ubuntu 6.10 + gnome działa umnie 10x szybciej niż czysty xp(po totalnej optymalizacji)

Praktycznie komputer nic nie muli,ani razu mi się nie zawiesił :slight_smile:

Gry mnie za bardzo nie wciągają więc nie miałem problemu z usunięciem z dysku windowsa.

Nic by mnie nie skłoniło do odinstalowania linuxa ,jedyne co w przyszłości zrobię to postawie obok linuxa windowsa jeśli będzie taka konieczność, bo nie wiadomo jak się potoczą losy linux’a i windows’a


Wesołych Świąt :slight_smile:

Miałem Kubuntu, ale wbrew pozorom wieszał się częściej niż moja winda, więc usunąłem. Jestem zatwardziałym nextowcem :slight_smile:

Moje pierwsze distro z którym miałem kontakt… Mandrake 2005 albo cdlinux.pl :wink:

W między czasie próbowałem SuSe 10.0 i różnych LiveCD.

A pierwsze distro które na dłużej zagościło na dysku to Ubuntu 6.06 i tak już zostało, teraz mam 6.10, za niedługo 7.04 :wink:

Pierwsze było ubuntu 5.xx póxniej śmigałem nieco na SUSE a na koniec ubuntu Edgy Eft na gnomie. Teraz czekam na Feisty Fawn z Xface :smiley:

U mnie na początek Kubuntu (i do dziś 8) )

Moją pierwszą dystrybucją było Ubuntu (+ różne środowiska) - to była pierwsza i ostatnia , która zagościła na moim dysku.

Ubuntu 5.10 :smiley:

Mandrake (wtedy jeszcze nie Mandriva) 7.2 bodajże… Później był długo Slackware, wersje 10.1 i 10.2 w międzyczasie jeszcze próbowałem Debiana, SuSE, Ubuntu i Fedore, ale nigdy nie gościły na moi dysku dłużej niż 2 dni.

SUSE Linux 10.1 - od nauczyciela, zachęcił mnie do Linux’a, chodź sam siedzi na Windzie XP. Ale mnóstwo problemów (brak foni, internetu, grafika…) w konsekwencji zrezygnowałem z SUSA. Po dość długiej przerwie zainstalowałem xbuntu 6.10, (po 2 dniach udostępnili ubuntu 6.12), zabawa z większością dostępnych środowisk graficznych.

A teraz Kubuntu 6.12 w pełni sprawne (lubię także XFCE).

Obok Linux’a zainstalowany XP’ek ze względu na braci którzy nie mogą sie przekonać do Linux’a, i na… komunikator AQQ :slight_smile: który słabo chodzi pod linux’em a jestem bardzo przywiązany do niego.

Moją pierwszą dystrybucją jest Mepis, Bardzo łatwe w obsłudze

Ja miałem styki z Ubuntu, Edubuntu ale nadal (narazie ) jadę na XP:)

skoro juz cztery strony wyznan to i ja sie przyznam :slight_smile:

moj pierwszy linuks to slackware

Ubuntu 6.06