Tylko konto administratora

Ponieważ nie znalazłam niczego podobnego na forum (chyba, że tradycyjnie - jestem ślepa)

Otóż jak można korzystać z konta administratora??

Już zauważyłam, że użytkownik główny może na przykład uruchomić program jako administrator, ale jak cały czas korzystać tylko z tych praw??

Wiem, że w Vista jest trochę inaczej z administracją.

Bardzo proszę o pomoc, chcę ten system bardzo dobrze poznać a w paru przypadkach po prostu mnie denerwuje, że niektórych procesów nie mogę wł/wył, bo nie mam praw i muszę ręcznie się fatygować… Poza tym denerwuje mnie, że jak muszę usunąć jakiś głupi pliczek muszę się przełączać na pełne prawa administratorskie…

Znajdź klucz w rejestrze:

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\SpecialAccounts\UserList

utwórz w nim wartość Int (DWORD x32):

“Administrator” i na nadaj jej wartość “1”

następnie wydaj z w konsol (w prawach admina) i polecenie:

net user Administrator /Active:yes

Albo skorzystaj mojego tweakera: http://republika.pl/scoobydou/Pliki/Sunrise.rar

Lub

Win+R > wpisz secpol.msc > przejdz kolejno do Local Policies > Security Options > wybierz Accounts: Administrator account status > zaznacz Enabled > zatwierdz zmiany > wyloguj się.

Niestety brak takiego pliku, wg sposobu nr1. Brak po winlogon SpecialAccounts\UserList .

Używam Visty oryginalnej home premium.

Ja Ultimate i dlatego nie masz.

Tworzysz te klucze,wartości których nie ma. :slight_smile:

Konto domyślne w Viście jest kontem administracyjnym. To o czym piszesz to są dodatkowe zabezpieczenia systemu wprowadzone przez Microsoft - Podwyższone Prawa Administracyjne, Kontrola Konta Użytkownika.

Owszem można włączyć konto Administratora tylko po co?

To skorzystaj z tweakera :lol:

to jak to zrobic, kiedy posiada sie wersje home premium? ale tak zeby na pewno zadzialalo.

chcialem sobie zainstalowac nowe skiny, trzeba podmienic pewne pliki i nie moge tego zrobic bo musze byc zalogowany jako administrator.

jest jakis prosty i bezpieczny sposob?

Ja zrobiłem tak:

Start-Uruchom(RUN) lub WINkEY + R-control userpasswords2-Zaawansowane(Adwanteed lub coś koło tego)-Zaawansowane i w oknie co się wyświetli bierzemy: Użytkownicy(Users)-Administrator (zaznaczyć)-prawy przycisk-Właściwości(Propereties) i odznaczyć “Konto jest wyłączone”(“This account is turned off”),albo coś podobnego. OK i wszystko pozamykać zgodzić się na zmiany. Wylogować i Administrator jest. Jak coś to na gg napisz lub e-mail mateuszd@tkdami.net

PO CO SIĘ BAWIĆ Z REJESTREM.

No coż… jak włączyć i na stałe korzystać z konta administracyjnego (czy nawet Administrator) już wiesz, odpowiedzi padły. Więc ja już tylko napiszę nie na temat - po co chcesz to robić? Serio cały czas i na okrągło usuwasz i zamieniasz pliki systemowe, instalujesz i deinstalujesz programy i/lub sterowniki? Czy to na prawdę taki kłopot raz na jakiś czas klepnąć ‘Uruchom jako Administrator’ i wpisać hasło? Nie po to w Viście domyślnie konto Administrator jest wyłączone i włączony jest mechanizm UAC, żeby to od razu psuć. Powyłączasz a potem będzie płacz i zgrzytanie zębów, że “miałem/miałam antywirusa a coś mi go wyłączyło i pozarażało wszystkie pliki”; “znowu mi jakieś reklamy wyskakują” “Windows jest do kitu, bo co trzy miesiące trzeba go reinstalować”.

Używaj UAC, pracuj na koncie zwykłego użytkownika a uprawnienia administracyjne wykorzystuj tylko do administracji systemem - będzie bezpieczniej i mniej czasu stracisz na usuwanie awarii :).

Tyle ludzie napracowali się nad tym UAC-em, a teraz niektórzy chcą się go pozbyć.

Ja kiedy próbowałem zainstalować pewne sterowniki zobaczyłem taką informację: ‘Program będzie działał tylko w koncie administratora i nastąpi jego zamknięcie’. Fakt że dopiero zaczynam z Vistą ale czegoś nie rozumiem. Mam utworzone tylko jedno konto użytkownika i jest ono kontem administracyjnym, jak mam się więc zalogować żebym mógł te sterowniki zainstalować?

kurcze probuje tak zrobic i gdzies sie gubie albo czegos po drodze nie ma i nie moge sie zalogowac jako admisitrator i juz mnie powoli krew zalewa bo nie mam kontroli nad wlasnym kompem!

A ja mam takie może trochę “lamerskie” pytanie. W jaki sposób ustawić (zmienić) hasło administratora w Viście? Chodzi mi o to, żeby uruchamiając dany program w trybie administratora system pytał o hasło.

jeszcze raz ostatni prosze :slight_smile:

kto mi powie jak na 100% zalogowac sie jako ADMINISTRATOR na vista HOME PREMIUM !?!?!?!

I na tym KONIEC.

warebrl napisz do mnie na e-mail(piałem wyżej) to ci dokładnie opisze.

Złączono Posta : 08.02.2007 (Czw) 21:39

Lub na gg.

Jest jeszcze taka opcja przy kliknięciu na ikonę programu prawym przyciskiem myszy można wybrać: ‘uruchom jako administrator’, no ale niestety nic to nie daje bo przy niektórych sterownikach dalej mam informację ‘program będzie działał tylko w koncie administratora i nastąpi jego zamknięcie’

Bardzo przydatny programik :slight_smile: Dziękuję :slight_smile:

tu macie ładnie napisane http://www.betanetwork.net/hobbylounge/ … topic=72.0