uBlock Origin psuje layout na portalu DP

Firefox z zainstalowanym uBlock Origin.
Mając włączony uBlock Origin na portalu DP, zostają wycięte elementy po prawej stronie w programach popularne i nowości - pusta przestrzeń.
Newsy też rozjeżdżają się, jest pusta przestrzeń.
Wiadomo, że chodzi o uBlock Origin. Pytanie, które filtry za to odpowiadają? @krystian3w

Za mało blokujesz. Strona ładnie wygląda http://prnt.sc/pnz148
Gdy jest “zablokuj element” we własnych filtrach, to z okienka blokowania zaznacza się i klika w taki, który blokuje z pustostanami.
Mam tylko jeden z listy polskich filtrów, bo drugi właśnie sypie błędami.

Wabik “reklamy tworzenie to nasza pasja”.

Teraz trzeba by zobaczyć czy pliczek od Google jest potrzebny do poprawnego działania sidebara (widget programy), systemu powiadomień (zduplikowane przyciski na “przeczytanych”) i nagłówka na blogach.

A i mimo wysztko dla DP wyłącz mechanizm Mozilli do ochrony prywatności.

Żądania:

adform net
adx adform net
adnxs com
acdn adnxs com
ib adnxs com
amazon-adsystem com
c amazon-adsystem com
businessclick com
ads businessclick com
casalemedia com
as-sec casalemedia com
connectad io
cdn connectad io
i connectad io
creativecdn com
prebid-eu creativecdn com
criteo com
bidder criteo com
criteo net
static criteo net
dpcdn pl
avatarsb dpcdn pl
gallery dpcdn pl
gemius pl
gapl hit gemius pl
google-analytics com
www google-analytics com
googlesyndication com
pagead2 googlesyndication com
googletagservices com
www googletagservices com
openx net
u openx net
wirtualn-d openx net
pubmatic com
ads pubmatic com
hbopenbid pubmatic com
pushpushgo com
s-eu-1 pushpushgo com
smartadserver com
prg smartadserver com
wp pl
pixel wp pl
video wp pl
www wp

Z tego wynika, że nie brakuje nawet malware. Wystarczy wpisać w google choćby to:
smartadserver com malware

mam 4 polskie listy dodane do UBO i strona jest ok.

Podziękował.

Może takie coś:

@@||www.dobreprogramy.pl^$generichide
||wp.pl^$subdocument,domain=www.dobreprogramy.pl

A co mówiłem kiedyś? WP dorzuca malware. Były tematy o koparkach. Ale redakcja DP zaprzecza to. A teraz żadania pokazują czarno na białym.

1 polubienie

Jakiego aktualnie adblockera używasz? Bo z tego co widzę, ublock origin ma nadal problemy z białymi wielkimi odstępami na głównej DP. :slight_smile:

uBO, ale problemy widzę wróciły od tygodnia jak i w AdGuard na o2 wrócił też pop-up:

“reklamy tworzenie to nasza pasja”.

Nie ma sensu ładować tyle filtrów bo tylko bedzie dłużej muliło strony podczas otwierania
Ja korzystam z Adguard pełnej aplikacji i mam tylko1 filtr polski domyślny i ładnie hasa ofc mam pare innych na kopacze/ widźety społecznościowe czy irytujące informacje o polityce cookies której i tak nie przestrzegają strony i pakują malware gdzie sie dlatego mam w piaskownicy przeglądarkę na wszelki wypadek i dodatek co kaszuje ciasteczka z 3 stron oraz zaraz po wyjściu z danej strony :slight_smile:

Wszystko hasa jak należy

Dowód - na dp też jest jakiś element co ma takie klasy/ID:

.css-adv.text_ads.ads.adsbygoogle.Adv.advertisement#ad-column (bez top-banners)

1 polubienie

@krystian3w - czy byłbyś w stanie podzielić się ze społecznością DP swoim aktualnym, wypasionym pliczkiem ublock-kopia-zapasowa_*.txt z zakładki Ustawienia uBO?

Nie widzę takiej potrzeby, generichide i blokada ramek w WP na portalu już jest w polskich filtrach reklamowych MajkiegoIT.

obraz

Wystarczy wymusić aktualizacje do nowszej wersji z ustawień i najlepiej sprawdzić - uBO źle czasem odświeża cache i starą listę widzi mimo kliku prób aktualizacji. Niby pomaga usuwanie pamięci podręcznej z ustawień przeglądarki.


Jak wskoczy i na DP pop-up “reklamy tworzenie to nasz pasja” to się przeniesie do Olega (POL: Oficjalne polskie filtry przeciwko alertom o Adblocku).

Jeśli powyższa odpowiedz jest do mnie, to mnie rozchodzi się w pytaniu konkretnie o ten plik .txt