[ubuntu 12.10] unity nie działa

Witam,

przed chwilą zainstalowałem sobie najnowszą wersję ubuntu i to chyba nie był dobry pomysł…

Otóż zwyczajnie po zalogowaniu się do menu nie działa mi pasek unity. Czyli ogólnie nic nie mogę zrobić.

Słyszałem, że niektóre karty graficzne nie da obsługiwane przez ubuntu, a przecież od najnowszej wersji wprowadzili tylko wersję 3d unity.

Więc wygląda na to że mam fatalną kartę graficzną :’(

Co teraz mam zrobić? Da się to jakoś naprawić? A jak nie, to można zrobić szybki downgrade systemu?

Ubuntu 12.10 to dobry system, jednak jest z nim bardzo dużo problemów. Powiedz jaką masz kartę graficzną?

Ja męczyłem się z sterownikami do popularnej karty od Nvdia w 12.10 :wink:

Moja karta graficzna: Asus eah6850.

Nie wiem, jak jest w kartach graficznych od ATI, kiedyś były sporo problemy z sterownikami pod Linux’a obecnie nie wiem jak to jest. U siebie przy wersji Ubuntu 12.10 byłem zmuszony do korzystania z wersji beta sterowników. Jeśli Twoja karta nie byłaby obsługiwana w Ubuntu to byłbym ogromny strzał w stopę dla Ubuntu, przecież to jeden z popularniejszych modeli.

Spróbuj usunąć sterowniki obecnie i sprawdzić beta :wink:

Ale jak mam to zrobić, jeśli nie mogę nic uruchomić?

I skąd te beta sterowniki mam wziąć?

Najpierw zobacz czy jakiś działa sterownik:

Wyłącznik komputera->Ustawienia systemu->Zasoby oprogramowania->Dodatkowe Sterowniki

Możesz tam zmienić na testowy.

Ewentualnie zrestartuj Unity:

http://www.webupd8.org/2012/10/how-to-r … buntu.html

A tak naprawdę zainstaluj sobie wersję 12.04. Jest z nią mniej problemów i jest stabilniejsza, bo to wersja z dłuższym wsparciem. Reszta to wersje testowe.

Bardzo bym chciał, jednak z powodu braku paska może być to trochę trudne :stuck_out_tongue:

A czy da się zrobić szybki downgrade bez utraty danych? Nie chce mi się tego wszystkiego od nowa instalować co mam na Ubuntu :confused:

Mówię tutaj o panelu a nie o pasku unity. To nawet górnego panelu nie masz?

https://help.ubuntu.com/community/DowngradeHowto

Było wcześniej pomyśleć o zrobieniu kopii: czy-sie-stworzyc-calkowita-kopie-systemu-ubuntu-t461205.html

Teraz to polecałbym czystą instalację ubuntu. Będzie chodził szybciej i sprawniej.

Jedyne co mam po zalogowaniu to tapetę.

No i od biedy mogę ją zmienić jakby mi się znudziła xD (PPM na pulpicie)