Ubuntu 6.12 Prof. - darmowy? Jak zaktualizować Ubuntu?

Wiesz dlaczego tak się dzieje (pozwoliłem sobie napisać do Ciebie “na Ty”)?

Podczas instalacji utworz osobna partycje na /home

Ja wyjdzie 7.04 to najwyzej zaisntalujesz go na czysto na / i nei stracisz zadnych ustawien itd;) To tak jakbys zainstalowal nowego windowsa w katalogu windows jednoczesnie nie naruszajac pozostalych.

No programy ktore miales zaisntalowane bedziesz musial na nowo zainstlaowac, chyba ze byly instalowane w /home. Ale ich ustawienia, chistoria itd zostaje :wink:

Wiem o “/home”, czyli folderze użytkowników - oglądałem demonstrację instalacji Linux’a, z portalu dobreprogramy.pl, czyli stąd :mrgreen:

Nie mam pojęcia :slight_smile: Po prostu się dzieje :slight_smile:

Jeżeli będziesz chciał uaktualnić w przyszłośći system to wpisujesz w konsole

sudo apt-get dist-upgrade

Wtedy pobierze wszystko co potrzebne z netu (czyli prawie 700MB)

Ale jak mówiłem wcześniej na 99% pojawią się problemy

Dlatego moim zdaniem lepiej postawic system na nowo potem ;]

Oszczedzisz sobie ewentualnych problemow;]

Tylko podczas instalcji pamietaj o OSOBNYCH partycjach / i /home :wink:

Potem podczas instalcji 7.04 jak juz wyjdzie wybierzesz swoja partycje /home jako /home i odznaczysz “formatuj”.

Aha, czyli rozumiem z tego, że partycję z systemem (/) zaznaczyć tak aby została sformatowana, a partycję z plikami użytkowników pozostawić.

A czy programy, które były zainstalowane, po sformatowaniu partycji z systemem i zainstalowaniu tej siódemki będą działały?

wacek4 znowu piszesz bzdury , samo wpisanie sudo apt-get dist-upgrade

nic nie da jeżeli nie masz odpowiednich repezytoriów ustawioncyh…

z 6.10 czy z 6,12 bez problemu przechodzi na 7,04 bez ustraty danych ale 7.04 to w ciąż wersja testowa , która może ale nie musi zawierać błędów i jest raczej wskazana dla osób z jakąś wiedzą (jak sobie poradzić z problemami z niedziałającycm systemem) a nie dla osób pytających się jak ustawić partycje

przemo.przemko

rob jedną duża partycje / a home sobie odpuść , pzy aktualizacji i odrobinie myślenia nic nie skasujesz a programy które miałeś na wcześniejszych wersjach zostaną i będą działać

Ale gdy oglądałem demonstrację vortalu o instalacji Linux, to Pan Śliwa powiedział: “(…) do poprawnej pracy, Linux potrzebuje dwóch partycji: (…) na pliki systemowe i na pliki użytkowników (…)”.

Ja przechodziłem z 6.06 na 6.10 i były z tym same problemy.

Pytałem się na forum Ubuntu i odpowiedziano mi że w większości przypadków wychodzą jakieś X-sy i najlepiej jest instalować wszystko od nowa

moja pomyłka

sudo update-manager -c -d

I nie znowu bo w tamtym temacie miałem racje (nie da rady korzystać w pełni z fluxbuntu bez neta)

przemo.przemko

Rob 2 partycje / i /home

Jeśli tylko możesz takie rozwiązanie ma same zalety.

Zupełnie nie wiem dlaczego CKUreprezent doradza Ci zrobienie jednej partycji i na niej /home jako folder. Takie roziwazanie nie ma zalet, bo w wypadku koniecznosci reinstalacji systemu tracisz wszytstkie swoje dane. A jesli posiadasz osobna partycje na /home to wszytskie twoje ustawienia nawet po calkowitym padzie systemu, koniecznosci jego reinstalacji, koniecznosci sformatowania /, zostaja nienaruszone. I po postawieniu systemu na nowo masz wszytskie swoje ustawienia tak jak przed “padem”

W zasadzie potrzebujesz 3 patrycji.

  1. /

  2. /home

  3. swap - partycja wymiany = 2 x ilosc pamieci ram ale nie wiecej jak 1 GB (uogolnienie)

pozniej tez bedzie ok

chodzi tylko o to ze w wersji 6.12 sa juz kodeki itd. co jest przydatne dla poczatkujacych, bo jak juz troche zapoznasz sie z linuksem to nie bedzie zadnym problemem samemu sobie doinstalowac co trzeba

Gdy uruchomiłem Ubuntu 6.12, zauważyłem programik do konfiguracji neostrady. Cóż, pomyślałem: zobaczę jak to działa. Wpisałem hasło i login, ale zauważyłem, że modem nawet nie jest włączony. Gdy zacząłem czytać przewodnik korzystania z ubuntu.pl przeczytałem, że należy zainstalować firmware z płyty do neo. lub ściągnąć go z Internetu. Pliki oczywiście na płycie znalazłem, tylko problem z tym jak je zainstalować. A tak w ogóle: czy po instalacji tych sterowników będzie potrzebny ten programik?

Jak je zainstalować? [modem ZTE ZXDSL]

Jedrzej_Nowak zalety ma takie że masz cały dysk do dyspozycji , nie jesteś ograniczony wielkością partycji /home .

wacek4 nie będę sie kłócił o to fluxbuntu , każdy ma inne wymagania co do systemu i to co powinien zawierać więc nie ma systemu z którego da radę w pełni kożystać od razu po instalacji (w/g twojego rozumwoania) , a fluxbuntu jest w pełni używalnym systemem od razu po instalacji

w necie jest pełno narzędzi do samodzielnego budowania dystrybucji

u mnie z aktualizacją jest dość dziwnie. Mam ubuntu 6.12 a system nachalnie chce “aktualizować” do werjji 6.10 .Jak temu zapobiec?

użyć repezytoriów od właściwej wersji…

Nie polecam robienia dist-upgrade, są z tym same problemy, niby nie pojawiają się od razu, ale po pewnym czasie mogą się różne rzeczy dziać… więcej o tym opisalem na moim blogu http://www.rootkit.4.pl .

Co do tego nieszczęśliwego dist-upgrade, to samo wykonanie: sudo apt-get dist-upgrade nic nie da, trzeba najpierw dodać odpowiednie repos.

7.04: Feistiego miałem i z niego zrezygnowałem, z powodu dziwnych crash-ów systemu, bugów, itd. Ale było to kawałek czasu temu, jak Herd 2 chyba jeszcze było, do teraz pewnie się pozmieniało.

Początkującym bynajmniej dista nie polecam, lepiej instalować na czysto :slight_smile:

vegossj2

Ubuntu 6.12 to jest ubuntu 6.10 tyle ze Polacy dodali do niego troche rzeczy.

Wydana zosatala w grudniu 2006 roku stad 6.12 :slight_smile:

Wszystkie repozytoria masz takie same jak dla Edgy Eft 6.10 bo to jest to samo wydanie tylko urozmaicone:)

sorry, ale szlag mnie trafia, jak widzę takie teksty. Jak ktoś nie potrafi korzystać z Google ani szukajki na forum.ubuntu, to niech nie zapodaje takich tekstów. Trzeba być wyjątkowo opóźnionym, żeby nie radzić sobie z takim systemem user-friendly jak Ubuntu. I do tego co kilka dni następny post typu “jak zainstalować Ubuntu X.XX?” “Jak zainstalować kodeki?” “problem z ubuntu” nie no jak się ma mózg wielkości orzeszka laskowego to niech się przynajmniej nie kompromituje, bo w sieci jest tyle FAQs, Howtos, Poradników, Przewodników, jest nawet polski kanal IRC strony forum.ubuntu, to ja nie wiem jak można sobie z tym nie radzić - i nie mówie tego jako zaawansowany użytkownik, w końcu jeszcze nie dawno nie wiedziałem co to Linux. I, o dziwo zainstalowałem Ubu za pierwszym razem, Neostrade za drugim z powodu zle sciagnietego pliku, i czy naprawde to jest takie trudne? Jeśli macie mieć takie problemy z korzystaniem z Google i z dobrodziejstw jakie niesie Internet, to prosze, pozostańcie przy Windowsie, nie zaśmiecajce wspaniałej społeczności Linuksa…

Z i instalacją nie było problemów, ale z instalacją neostrady… Niby jest Ubuneo do konfiguracji, ale to nic nie daje (stosowałem się dokładnie do tego ,co pisze na oficjalnej tronie).

Masz Ubuntu czy Kubuntu?