Ubuntu czy Lubuntu ile ram na start?


(Amb838389) #1

Ile ubuntu a ile Lubuntu potrzebuje na start systemu

 

Czy działające ubuntu bez zastrzeżen z niewielkimi spowolnieniami... instalując Lubuntu zauważe diametralnie korzystną zmianę w wydajności systemu i gier >

 

Czy jeśli ubuntu chodzi ok to w lubuntu nie zaobserwuje zmian ?


(Giiixxxx6) #2

Lubuntu jest napewno dużo lżejsze.


(sert) #3

Wszystko zależy od tego na czym będziesz instalował. Nawet na średnim kompie różnica może się zacierać. Podaj jakąś specyfikację.


(Kraefezze) #4

Instalując Lubuntu, podczas przeciwstawiania Ubuntu, można zauważyć diametralną różnicę w wydajności gier na kartach typu high-end i middle range. Niestety twój GT 610 ledwo mieści się w entry-level (wyjaśniam: entry level jest poniżej middle range, który jest poniżej high-end), tak więc zysk wydajności w grach będzie najwyżej lekki. W poprzednich dyskusjach ludzie pisali ci że w przypadku twojej karty graficznej wiele ci nie pomoże. Nie zauważyłeś tego po twoich ostatnich 4 tematach które założyłeś?

 

A przy okazji…

To jest tykająca bomba w twoim komputerze. Raczej dobry psuje się znacznie wcześniej niż markowy. No i markowy zasilacz nie spali ci całego sprzętu podczas awarii (to z tym spalaniem to nie przenośnia, stopiona płyta główna nie ma ładnego zapachu, uwierz mi). Najpierw nazwa zasilacza, a potem określamy jego jakość (firmówka? żarty sobie robisz… wszystko musi mieć firmę, nawet badziewne zasilacze).

 

Dla zainteresowanych specyfikacją: http://forum.dobreprogramy.pl/ubuntucom-czy-pl-32-czy-64-bit-t504448


(roobal) #5

Na start czy na komfortowe działanie po uruchomieniu? Na komfortowe korzystanie z Ubuntu potrzebujesz minimum 2GB RAM. Lubuntu powinno spokojnie pójść na 512MB RAM.


(nintyfan) #6

Nie wiem, jak z wyłączaniem efektów przy pełnoekranowych aplikacjach w Unity(korzysta ono z Compiza). Jeżeli wyłącza efekty, a ustawisz sobie dużego swapa, to w grach różnicy raczej nie odczujesz. Takie jest przynajmniej moje zdanie, bo pulpit nic nie powinien robić, gdy jest uruchomiona gra, więc powinien iść do swapu.


#7

Lubuntu zżera ok 120 mb ram- tak min.512mb potrzeba coby jeszcze coś w miarę komfortowo odpalić.

 

Ubuntu 32bit czyba koło 450mb

Ubuntu 64bit to już chyba było 600mb


(kasu.) #8

Lubuntu u mnie zżera na starcie do 300mb ramu.


(Juche) #9

Na starszawym już laptopie Debian amd64 z kompletnym LXDE zjada na start ok. 250 MB. Nie mam pojęcia, jak wygląda to w Lubuntu, ale śmiem przypuszczać, że z grubsza podobnie…


(Amb838389) #10

Co mnie dziwi… na windows mam więcej fps niż na linuksie… Czym to jest spowodowane ?


(Juche) #11

Grę odpalasz  przez WINE? Sterowniki do karty graficznej pod Linuksem zainstalowałeś?


(Amb838389) #12

Właśnie zainstalowane sterowniki

 

Steam gra pisana na linux cs go

 

linuks 25-40 fps

Windows 60-ponad 200