Udostępniane plikow z komp. lokal. na laptopa

Jak zrobić abym mógł udostępnić pliki z 1 komputera na drugi? Chodzi mi o to żeby np 1 folder zrobić w Moje miejsce sieciowe i móc tam wrzucać pliki a później mieć do nich dostęp z każdego komputera w sieci. Tylko, że w 7 nie wiem jak się do tego zabrać.

musisz zrobić sobie mały serwer, np stary laptop z dyskiem przenośnym udostępnionym sieciowo i wtedy laptop musi działać 24/7. Ewentualnie zostaje serwer ftp ale to by było zbyt wolne.

przede wszystkim musisz mieć ustawioną tę samą grupę roboczą, jaka to będzie sieć, chcesz mieć dostęp do tego kompa z zewnątrz czy np. w ramach sieci lokalnej w domu czy w bloku?

Mam w domu połączone 2 komputery przez sieć WLAN i chce móc z 1 komputera przesyłać pliki na drugi.

Dodane 15.07.2010 (Cz) 22:45

Mam w domu połączone 2 komputery przez sieć WLAN i chce móc z 1 komputera przesyłać pliki na drugi.

poczytaj:

udostepnianie-plikow-komputera-laptopa-win7-t405353.html#p2597516

rozumiem że masz na jednym neostradę do której podłączony jest router, i z routera sciągasz sygnał na neta do laptopka. wystarczy że ustawisz tę samą grupę roboczą na obu komputerach (prawy przycisk myszy ikonki “mój komputer” i tam zmień grupę roboczą), reszte ustawień pewnie masz OK. i możesz sobie przesyłać pliki w sieci.

Nie prościej ustanowić grupę domową i udostępnić dany folder, można tylko z prawem do odczytu, lub odczyt i zapis

Nie wiem po co wymyślacie jakieś serwery

wymyślam serwer bo on chyba chce mieć zawszę dostęp. Można ustawić tak jak ty powiedziałeś (ja tak mam w domu) ale wtedy komputer do którego chcemy się dostać musi być włączony.