Ukrycie komentarzy anonimów

Witam wszystkich

Proszę o dodanie funkcji do forum ukrywania wpisów anonimów

Podnoszę temat ponieważ nie mogę znieść jak i wielu użytkowników na forum niezarejestrowanych użytkowników. Dlaczego? Oni pewnie myślą, że się ukryją a niestety większość to trolle a i dyskusji z nimi nie podejmie.

Pozdrawiam

PS. Przepraszam i doprecyzowuję chodziło mi o dyskusję główną.

To założą konta i będą cię gnębić z losowym loginem.

Na forum nie ma anonimów, na głównej są.

To zdecydowanie dobrze, że na Forum (z wielkiej litery) nie ma anonimów. Zapewne kol. @tabulator chodziło o forum (z małej litery) dyskusji na głównej. Nasuwa się jednak pytanie: dlaczego jeśli tu na Forum nie ma, to tam na głównej nadal są? Ale chyba znam odpowiedź. I zresztą moje przeniesienie uwagi na Forum było wynikiem własnie faktu, że póki co, to Forum jest jeszcze wolne od stonki.

1 polubienie

Masz na myśli konta usunięte typu @anonimXXXXXX, to jest w celu nie nie niszczenia ciągłości wątków.

Jak je widzisz to użyj w blokerze reklam filtru:

#?#article[id^="post"]:-abp-has(.names:-abp-contains(/anonim/i))

W komentarzach pod “artykułami” nie zalecam wycinania blokerem reklam, trzeba by przeprogramować system ładowania komentarzy do eliminacji wielkich białych pozostałości.

Przepraszam, chodziło mi o dyskusję główną.
Wchodzę w komentarze 15 wpisów, kilka zarejestrowanych itd.

Tak jak ukrywam treść wpisów anonimów tak chciałbym w całości ukryć ich komentarze. Nie są mi do niczego potrzebne.

Od lat jestem zwolennikiem nie wpuszczania anonimów na kolumnę główną, ale to jest wołanie na puszczy, bo właścicielowi portalu DP, a jest nim WP, zależy chyba głównie na tym, aby klikalność przynosiła dochody z reklam. Bo teraz, skoro pod niektórymi newsami zdecydowana większość komentarzy pochodzi od anonimów, to głównie one napędzają zyski. A tego WP się nie pozbawi. Kompletnie obłędna polityka. My zarejestrowani jesteśmy zwolnieni z oglądania reklam, ale ja nawet zgodziłbym się na te reklamy, pod warunkiem, aby nie blokowały odbioru treści, byle anonimowych wywalić bez wyjątków od reguły. I poziom dyskusji bardzo by zyskał, bo każdy wiedziałby z kim rozmawia.
Zauważ jak znaczący wystąpił odpływ komentarzy zarejestrowanych na głównej w ostatnim czasie i życie gromadzi się na tutejszym Forum. Ale ten odpływ to chyba także skutek klickbajtowego poziomu tekstów (są wyjątki).

Nawet na takim TELEPOLIS Anonimów wygonili i tylko zarejestrowani mogą komentować, a tez chyba coś z tego mieli :slight_smile:

W niektórych portalach/blogach z branży fotograficznej także anonimowi nie mają czego szukać. Osobiście znam takich kilka (brałem w nich udział). W jednym z nich jednak nawet nie ma rejestracji jako takiej z podaniem hasła, ale, aby komentować, trzeba podać swojego nicka oraz adres email. Ten adres jest wcześniej przyjmowany do bazy portalu, na stronie w komentarzach nie jest widoczny i to on jest środkiem weryfikacji komentatora. Można? Można.

Tylko, ze z WP nie wygramy bo tam gdzie chodzi o kasę to wszystko inne jest nie ważne.

Co masz na myśli ponieważ treść wpisu to nic innego jak komentarz.
To nie wystarczy?

Nie, bo wciąż zajmuje po 50 pikseli między komentarzami odważnych.

A jak na 100 komentarzy jest 99 anonimowych to ta luka jest wielgachna…

I jak pisałem filtry do uBO/AG wywalają się i luka robi się po prostu biała i tylko customowy skrypt .user.js ma cień szansy oszukiwać zapytania Ajax by nie generowały luk.

Treść ukryta, ale jak mam kilka/naście cięgiem takich anonimów nie mówiąc o całej sekcji komentarzy to słabo. Przewijanie jest męczące.

Anonimy to jedno - kiedyś tego nie było.
Druga sprawa to poziom artykułów, który leci na twarz.
Razem mamy efekt.

Nie, nie mnie wystarczy. Sam fakt, że dziesiątki gości takich “no name”, a wśród nich część to faktyczni trolle, obsiada dyskusję, czyni ją dla mnie niemożliwą do strawienia. Ja twardo się trzymam zasady, że nie odpowiadam takim typom. Traktuję ich wszystkich jak trolli, a trolla się nie karmi. Gdyby wszyscy zarejestrowani stosowali te sama zasadę, trolle znikaliby, jeden po drugim.
Zresztą jaka przyjemność gadać z anonimem, jeśli nie wiesz, czy odpowiada Ci ten sam. Ale wciąż widzę i to z pewną przykrością, jak zdawałoby się normalni jawno-imienni wdają się w pogaduszki z anonimami, jakby ich traktowali jako równoprawnych dyskutantów, a których za chwilę nie odróżnią od innych. Jak ja gadam np. z Tobą, a masz nicka “Toono”, to potem przy innej okazji wiem, że to Ty, ten sam.

Obserwacja bardzo cenna, w tym symbolicznie owa statystyka. Przecież jak można merytorycznie odnieść się do takiej dyskusji. Kto tam i z kim gada? I czy to jest dyskusja? Przecież to jest chore, a wynika z chorej polityki WP.

Sprawa pierwsza.
Gdy, jak pamiętam, przed wielu laty sam zaczynałem brać udział w dyskusjach, anonim musiał odczekać kilka godzin na zatwierdzenie i wstawienie jego komentarza w kolumnie. To bardzo skutecznie hamowało anonimom zabieranie głosu. Ale odkąd ich posty pojawiają się natychmiast, a moderacja nie działa - hulaj dusza, piekła nie ma.
Sprawa druga.
Większość tekstów pod względem tematycznym i poziomem charakteryzuje się, wg mnie, mocnym zjazdem w dół. Ale są wyjątki i trzeba im oddać honor: to teksty, których autorem jest @wielkipiec.

1 polubienie

Czemu nie wystarczy? Nie widzisz komentarzy anonimów wiec na nie nie odpowiadasz. Takie trudne?
To czy tzw. anonim może w ogóle brać udział w dyskusji zależy wyłącznie od administratora strony.
To do niego pisz.

Napisz za nas, pewnie twój e-mail nie trafi w dev/null.

Nie mnie to przeszkadza lecz tobie więc to twój problem, nie mój.