Ukrycie komentarzy anonimów

Ja od zawsze nie reaguję na zaczepki anonimów. Dla mnie to łatwe, bo mam swoje zasady. Administrator zna świetnie całą sytuację i nie reaguje. Ale z punktu widzenia osób reprezentujących mój pogląd, istotą sprawy nie jest oszukiwać własne oczy, ale całkowicie wyeliminować obcych, nieidentyfikowalnych, nie poddających się moderacji osobników. Irytującym jest, że anonimowi mają więcej praw od zarejestrowanych, a pierwszym, niemożliwym do zaakceptowania przywilejem jest to, że są nieusuwalni. Każdy zatem, kto ich albo broni, albo jest obojętny na ich pozycję, broni w gruncie rzeczy tego ich przywileju bezkarności w destrukcji, a to daje wiele do myślenia.

Nie do końca mogę się z Tobą zgodzić. Ci, którzy uważają obecność anonimów na głównej za rzecz szkodliwą, mogą przyjąć, że się tam od pewnego momentu w ogóle nie będą pojawiać. Tyle możemy na pewno.
Przyłączyłbyś się?

Z milą chęcią, aczkolwiek taki protest musiał by jak dla mnie potrwać z miesiąc najmniej, żeby WP ruszyło. Do tego musiała by to być znaczna ilość zalogowanych bo jak będzie to tylu co do policzenia na palcach obu rak i nóg to wątpię. Anonimy im będą klikać i z tego bedą przeszczesliwi.

Ale od czegoś trzeba zacząć. Potrzebna jest cierpliwość i determinacja. Taki proces bojkotu potrwać może nawet znacznie dłużej nic miesiąc. Zresztą po części już się odbywa. Spójrz na dyskusje na głównej. Można też rzucić hasło, że pokazujemy się najwyżej pod tekstami, których autorem jest @wielkipiec. Ot, taki jeden wyjątek, bo teksty p. Kamila są warte tego. I to też byłaby taka demonstracja na rzecz podniesienia poziomu na głównej.

Ja bym miał lepszy pomysł i wydaje mi się bardziej newralgiczny. Mianowicie nie logować się i nie odwiedzać portalu np na początek do wakacji i zobaczymy reakcje WP. Przecież oni to wszystko widzą. Napisać na forum wątek o proteście, napisać apel do WP i dodać, ze protest potrwa do końca czerwca. Spadnie im odwiedzanie, czytanie to ich zaboli mimo wszystko.

Dziękuję za miłe slowa, ale… macie świadomość, co się robi, gdy poczytność portalu spada, prawda? :wink:
Spoiler: nie jest to wyłączanie anonimów ani zwiększanie liczby tekstów technicznych.

Ciekawsza byłaby opcja plusowania artykułów. Dałoby się z tego zrobić ładne statsy.

Ale ja tu tylko zmywam naczynia ^^
Szefa mi pingujcie z pomysłami i ocenami :grinning:

Możliwe że jakiś Hiszpan/Brazylijczyk/Portugalczyk zacznie pisać newsy (pewnie tłumacząc na siłę z pomocą deepl.com).

Czy masz na myśli także wejścia na Forum, a nie tylko do dyskusji na głównej? Obawiam się, że całkowity bojkot portalu dla wielu będzie nieakceptowalny, bo tu na Forum jednak koncentruje się całe prawdziwe życie. To coś jak porównanie głodówki z dietą. Mam wrażenie, że możliwość uzyskania pomocy w codziennych problemach jest istotą zainteresowania się Forum.
Jakakolwiek akcja wymaga wcześniej rozpoznania i policzenia się i wymaga założenia osobnego wątku w tym samy dziale (Błędy, pomysły, sugestie).

Panie Kamilu, poczytność głównej już chyba spadła, bo widzę na niej co raz mniej znanych mi i cenionych przeze mnie nicków. Pamiętam, że przed laty (a wchodzę na DP prawie od ich początku) problem anonimów praktycznie nie istniał. Życie wrzało w komentarzach na głównej i przede wszystkim brali w tym udział głównie zarejestrowani. Ale i poziomo tekstów i ich dobór był oceniany przez wielu, jako wyższy. Anonimowe głosy dawniej to, jak się zdawało, głównie napaleńcy, którzy szybko chcieli wrzucić swoje słowo bez rejestracji, ale wtedy czekali na moderację kilka godzin. Teraz jest to zalew nieusuwalnych trolli. Zarejestrowani od tego uciekają tu na Forum. To jest proces, którego nie da się nie zauważyć.
A Pana szef, @gtxxor, tego nie widzi?
No to już chyba widzi nasz wątek. Czy się odezwie?

Plusowanie artykułów? Dobry pomysł, ale na nie w tych warunkach z gromadą trolli na karku.

Masz trzy możliwości.
Pogodzić się na tym portalu z tym co jest.
Wybrać opcję przeciwną i słać monity do administratorów (właścicieli)
Znależć sobie inny portal gdzie jest tak jak chcesz.
Tylko od razu ci powiem że tak naprawdę możesz zrobić tylko dwie rzeczy.
Pogodzić się albo znależć inny portal ponieważ właściciele nie są zainteresowani spadkiem ilości uczestników, obojętnie jakich.
Reklamy i ilośc teoretycznych odbiorców przekłada się na ich zyski.
To darmowy portal. Coś za coś. Jak to w dowcipie " Sorry Winnetou, biznes to biznes".

Dziękuję, mam swoje pomysły.

A jakie? Podziel się nimi. :joy:

Twoja ciekawość nie idzie w parze z empatią. Ale to Twój problem.

Czyli nie masz żadnych pomysłów poza jednym. :pray:

Wiesz… Albo protestować konkretnie, albo wcale. Jak część logujących to oleje, a reszta za protestuje to efekt będzie żaden :slight_smile:

TELEPOLIS tez darmowe, benchmark.pl tez darmowe i jakoś żyją bez Anonimów, a ty twierdzisz, ze WP pośladki ściśnie bez nich i będą musieli zamknąć ten portal i forum bez anonimów??

Ja też jestem za zablokowaniem komentarzy przez anonimowych użytkowników. Komentarze niezalogowanych tylko obniżają poziom portalu i niczemu nie służą tylko szkodzą. Jeśli ktoś wchodzi na portal w poszukiwaniu jakiś interesujących go informacji i spotyka tylko ogrom trolli i hejtu to od razu odchodzi. Sprawia to ,że na portal wchodzi jeszcze więcej trolli ,którzy zniechęcają zwykłych użytkowników i koło się zamyka. Drugą sprawa to kwestia moderacji na forum i na głównej ,która nie działa. Ogrom trollingu, hejtu przekracza ludzkie pojęcie i nikt z tym nic nie robi. Na forum bezczelnie propagowane jest piractwo ,kiedyś to było nie do pomyślenia. Artykuły rodem z pudelka to inna kwestia. Jedynie parę blogów ratuje portal. DP padło na pysk od kiedy przejęła je wirtualna polska i tyle.

1 polubienie

Bo tu jest to samo co na Wirtualnej Polsce więc nie wiem czemu ciebie to aż tak dziwi. :slight_smile:

Mnie jeszcze bardziej wkurza na forum to, ze się pozwala pisanie jak na kolanie. Chodzi mi o to, ze tematy wątków są bez sensu, nie wiadomo o co chodzi i zdanie z w wątku zaczyna się mała litera, nikt na to nie zwraca uwagi. Ja jak zwrócę to potem jest wysyp raportów na mnie i albo ban, albo ukrywanie tego. Chlew jak nie wiem co. Nie będę zakładał do tego nowego wątku, ale przyznajcie, ze jak za zwrócenie takiej uwagi się kogoś tu banuje to ręce opadają.

Mnie pytasz? Czy ja jestem właścicielem tego portalu?.
Widocznie oni tak uważają. To ich portal więc to oni decydują a ty masz trzy a właściwie dwa wyjścia. Jakie? A to już wcześniej napisałem.