Unity i Unreal Engine - problemy

Karta graficzna: nVidia GeForce 7600 GT
Chciałem se zrobić gierkę na Unreala. Zatem pobieram i instaluję Epic Games Laucher i… czarne okno. Mogę na czuja z nim interaktować, ale nic nie widzę.
Zatem wkurzony instaluję Unity. Tworzę projekt i chcę stworzyć kostkę z tutoriala, a w oknie z modelowaniem 3D - CZARNO! Nawet niewidzę tej kostki. Pomożecie?

No ciekawe czemu może Ci nie działać wszystko hmm … https://docs.unrealengine.com/latest/INT/GettingStarted/RecommendedSpecifications/
Jedynie Unity może pójdzie https://unity3d.com/unity/system-requirements tylko pewnie musisz zmienić ustawienia renderowania podglądu.

Dodawałem w Panelu Sterowania nVidia Unity.exe do aplikacji 3D i bawiłem się ustawieniami. Zaakceptowałem je zresetowałem program i nic. Zresetowałem komputer i dalej nic

To jest karta sprzed 11 lat! Z bodaj 256MB pamięci. Nic dziwnego, że ci nie działają na niej współczesne narzędzia do tworzenia gier. Po pierwsze pewnie nie wspiera w ogóle nowszych wersji DirectX, po drugie sterowniki są pewnie sprzed dekady.
Jaki masz komputer? Nie masz tam jakiejś integry? Cokolwiek z ostatnich kilku lat będzie lepsze od takiego archaika.

Przede wszystkim, wszelkiego tego typu kombajny do tworzenia gier są bardzo ciężkie. Wymagają szybkiego, nowoczesnego komputera, aby dało się z nimi pracować. Jeśli reszta komputera wiekowo odpowiada karcie graficznej, to przez rozpoczęciem zabawy z takimi narzędziami wymień komputer na coś z 2017 roku. Jeśli komputer jest nowy,a jedynie karta stara, to wyrzuć kartę do elektro-śmieci i używaj integry.

Integry nie mam. No i popełniłem błąd (znowu) w pisaniu modelu mojej grafiki. To 7600 GT, a nie +
Procesor z 2001 roku, AMD Athlon 64 3500+
RAM na szczęście 4 GB 966 GHz (czy coś takiego)

Dziwne jest to, że Half-Life2: Episode Two chodzi na 60 FPS’ach przy średniowysokich ustawieniach wideo.
Garry’s Mod jeszcze lepiej chodzi. 100FPS na mapie gm_site19 podczas pobierania contentów z Workshopa. Przy preferowanych ustawieniach (czyli średniowysokie) oczywiście :slight_smile: Więc nie obrażajcie mojego złoma, którego kocham…
Takie pytanie, ta karta graficzna wspiera Shader 3.0???
Jeśli tak, to wina software’u a nie mojego sprzętu, zwłaszcza, że minimalne wymagania Unity wskazują na kompabitylność z Shader 3.0!

Ech… ucz się szukać informacji bo to przydatna umiejętność. http://lmgtfy.com/?q=7600+GT+shader+model
Skoro teoretycznie mieścisz się sprzętowo to jaki system? sterowniki najnowsze z tych co są dostępne dla tego modelu karty?

System Windows 8.1 z najnowszymi aktualizacjami. Sterowniki najnowsze.
Szukałem tego, niestety nietrafnie.

XD Skasowałem sterownik do karty graficznej i widzę :smiley:


EDIT: To, dlaczego widzę artefakty, są w temacie: Co się stało z grafiką? [Aktualizacja] Wymiana karty graficznej