UPC + własny modem = brak internetu

Przełączyłam UPC w tryb modemu (bridge) i podpielam router Asus AX55. Udało mi się wejść do konfiguracji Asusa, ale jest brak internetu. Napisane jest, że Your ISP DHCP not function properly. Czy ja mam dzwonić do UPC, czy coś jeszcze musze tu skonfigurować?

Odpowiadam sama sobie: wystarczyło zrestartować oba modemy xd

1 polubienie

Możesz oznaczyć swoją odpowiedź jako „rozwiązane”, bo kosz do usuwania tematu zablokowałeś odpowiedzią.

Routery koleżanko :slight_smile: Nie czepiam, się słów tylko pisze, zeby koleżanka wiedziała, ze router to nie modem. Tak tylko operator to nazywa myśląc, że ludzie to taka ciemna masa :slight_smile:

Ależ bardzo dobrze napisała. Urządzenie (appliance) od UPC ma wbudowane kilka rzeczy:
– modem (moduluje/demoduluje w tym mediakonwerter),
– switch,
– router,
– accessppoint,
– NAT,
– DHCP
– firewall

Sam UPC nazywa Connect Box Modemem i w trybie ‘bridge’ taka jest dokładnie jego rola. Ma zadziałać tylko podłączony kabelek (warstwa OSI 1), bridge/modem (warstwa 2). Zostają wyłączone wszystkie funkcje powyżej w urządzeniu od UPC, dopiero następne podpiete urządzenie będzie zapewniać wymienione wyżej funkcje.

Asus RT-AX55 nie jest modemem :stuck_out_tongue:

Connect UPC ma wbudowany ONT czy nie?

„Przełączyłam UPC w tryb modemu (bridge)”

Co do ONT - UPC „standardowe” (nie to co pewnie będzie oferował głównie Play)" to nie światłowód.

To znaczy? Możesz konkretniej bo zaciekawiłes mnie? :slight_smile:

Ja mam w Inea, ONT Nokia i przez to ONT zarządzaja usługa, a ja mam router swój ACER Predator Connect W6 :slight_smile:
Nie musze żadnych trybó „bridge” ustawiać na tych „modemach” dostawcy.
Czemu duzi dostawcy światłowodu wolą ONT wpakowac w router, a nie oddzielnie, w czym według nich to lepsze bo szczerze nie rozumiem? Co tańsze, ONT czy router z wbudowanym ONT dla dostawcy usług?

Wiesz co, z UPC to zawsze było ciekawie, w trzech krajach walczyłem z bridgem. UPC dostarcza usługę w ten sposób, że do domu idzie zwykły BNC antenowy (bo to kablówka). No i w zależności od usług masz różny sprzęt - np. jak ma mam bez usługi telewizji (w kablu i tak idzie podstawowych kilkadziesiąt kanałow, dużo zakodowanych) wchodzi to do ‘Connect Box’ kablem BNC. Connect Box to takie pudło bez anten zewnętrznych (ale całkiem rozsądny zasięg dla 2.4 i 5GHz), ma to wbudowany switch, firewall, NAT itd.
No i teraz np. chcesz całkowicie pomijać to urządzenie w warsztwie powyżej OSI 2 - ma niby opcję „bridge”, które w większości sytuacji jest dość oszukane i nie jest prawdziwe bridge. Trzeba kombinować, odłączać kabel antenowy, łączyć się do urządzenia „udając UPC” i wstrzykiwać przełączenie bridge. Np. w Irlandii popularne było pudełko od UPC EPC3925, gdzie miałem z tym zabawę:

Plusy takiego czegoś:
– urządzenia UPC bywają zawodne, np. przywiesić się,
– w bridge zwyczajnie sieć potrafi dużo szybciej działać jak ‘mocno się korzysta’ jak wepnie się swój firewall,
– pomija się UPC. Bez tego dostawca ma praktycznie nieograniczony dostęp do naszej domowej sieci
Oczywiście - jak się wepnie bez trybu bridge swoje urządzenia jako kolejny router, to też będzie wszystko działać, też odseparujemy się od dostawcy, z tym że mamy po drodze w OSI3+ nadal dość wolne urządzenie UPC.

No i oczywiście są pewne wady:
– dodatkowe grzejące się urządzenie (chociaż box od UPC w trybie bridge/bez wifi pobiera bardzo mało, z 10W może mniej),
– kolejna rzecz do inwestygacji jak nie działa internet - czy to czasem coś nie jest nie tak z naszą konfiguracją.

A co do Play - Play kupiło UPC, mam wrażenie że będzie mocno cisnęło w światłowody, bo to prostsze w zarządzaniu i utrzymaniu niż kablówka - tam gdzie jest kablówka/blokowiska najczęściej jest już dociągnięta infrastruktura światłowodowa.

:man_facepalming: Kolejnego trupa z szafy wyciagamy by sie przyczepić do czegoś co autora tematu juz kompletnie nie obchodzi?

Temat zamkniety, 4 miesiace temu.
Myślisz ze „koleżanka” przeczyta twoje bleble? Alez pędzi, leci. Nogi łamie. :joy: :rofl:

Chwasta forumowego nie wyplewili jeszcze?

Inea jak na stronie wejdziesz w pomoc i sprzet to tez ma dwie opcje, ale domkach jak robią to chyba nigdzie się nie bawią w robnienie kablówek bo to sensu zero.

Ja mam z tej INEA, ale jak wpisałęm opinie to takim hejtem jada, że nie działą, że się psuje, że zwalnia. Podejrzewam, że to przez te ich stare Tilginy czy kiedyś mieli jakieś Huaweie. Mi z\walniało na Ubiquity routerku takim za 1200-1400 zł bo okazało się, ze więcej jak 300Mb/s download nie obsłuży, a tak to na każdym innym routerze zasówa jak nie wiem.

Dają jakieś TV HiWay, ale sami na czacie, na stronie nie mają pojęcia czy to IPTV czy poprostu leci przez internet. W instrukcji tego dekoderka pisze połącz kablem lub prezez Wi-Fi i ogladaj.

Jeden jakiś na czacie pisał, że to IPTV, ale idzie ustawienia przez ONT Nokii i nie ma znaczenia jaki router, ale to dziwne było dla mnie troche bo ktos by już to „zwęszył” dawno, a nie mam się jak dowiedziec czy na moim Acer-ku by dało rade to TV, a za dyszke mają całkiem niezły pakiet podstawowy.

Jak byś to obczaił moze bo się na tym znasz to było by fajnie, albo miał bys kogo podpytać znajomego :slight_smile:

Myśle ze o sobie teraz napisałes.
Najpierw trup z przed dwóch tygodni, teraz z przed czterech miesięcy. Idź na całość.
Co sie bedziesz ograniczał. Zacznij komentować czyjs post z przed roku.
A co? Czemu nie. :joy:
Chłopie, załóz własny temat i tam zanudzaj.

https://forum.dobreprogramy.pl/t/ad-hominem-kolejne-walki-w-klatce/660708/16