Upgrade do 200 zł

Witam! Chciałbym ulepszyć swój komputer. W cenie do 200 zł. Zbierać dalej czy kupować? Myślałem nad nową obudową, zasilaczem lub dyskiem. Mustang za 50 zł łamie się w rękach. Czy Delta 400W uciągnie w przyszłości nową grafikę, 2GB ramu i nowy dysk twardy. Dysk również jest potrzebny. 80GB na te czasy nie starcza. Przyspieszył bym również prace komputera tym zakupem. Proszę o propozycje i odpowiedzi! Pozdrawiam wszystkich :wink:

Zasilacz jak brać to już tylko minimum 500W to ma opinia, obudowa zbędny wydatek, ram nie wiele ci da …

Temu panu podziękujemy.

:x Scobel , Darth ReX wypowiedz się.

Po co mu 500W do tego komputera, skoro nawet nie ma kasy na resztę części?

ja bym zrobił tak

kupił modecom MC 400w, dozbierał trochę i kupił WD3200AAKS/WD2500AAKS

Raczej samsunga F1 320GB.

Jeśli to prawdziwa Delta :wink: to zostaje. Nie ma sensu zmieniać zasilacza.

Jaką Masz Płytę główną?

Płyty nie ruszajmy, jak już to razem z procesorem.

A skąd wiesz jaki dysk (SATA vs IDE)?

Eeeeee… co ma płyta do dysku?

:arrow: Podpis

A jak byś podłączył dysk z SATA II, kiedy płyta ma IDE ATA? Nie używając adaptera?

Andrew34 nie rozumiem cię :?

Widzę. Starsze płyty nie miały kontrolera Serial ATA, tylko ATA. Dlatego podpięcie dysku SATA było możliwe tylko dzięki adapterom.

W każdym razie mówię do ma płyta do dysku.

W twoim wypadku to nie ma znaczenie bo płyta ma Serial ATA II (4); ATA/133 (1)

Aha, ale nadal nie wiem co kupić :frowning:

Do wyboru mam:

:arrow: Obudowę

:arrow: Zasilacz

:arrow: Dysk

Nie ma potrzeby zmieniać zasilacza. Nowa obudowa też wiele nie wniesie. Wcześniej wspomniany dysk Samsunga F1 320GB będzie miał największe znaczenie.

Obudowa vs. Dysk

Moim zdaniem coś wniesie.

CoolerMaster Elite 331/332/333

:arrow: Większa przewiewność co daje zmniejszenie temperatury

:arrow: Jakość materiału z jakiego jest zrobiona

:arrow: W tej obudowie boję się podłączyć USB, żeby przypadkiem nie spalić płyty głównej

lol, przeszkadza Ci obecna obudowa? Masz tam piecyk? jakie masz temperatury?

Z resztą to raczej twoja decyzja. A jeśli serio masz podwyższone temperatury, to kup Acutake Fan 120 x2. Razem z tym i dyskiem powinieneś się zmieścić w budżecie.

W dniu 19.07.2008 , o godzinie 15:18 został dopisany post przez Andrew34

A o co tu chodzi?

Boje się podłączyć przedni panel USB, żeby przypadkiem nie spalić płyty głównej…

Pozostała jeszcze opcja “Zbierać dalej i kupić coś lepszego”.