Upgrade (wymiana) karty Wi-Fi w laptopie

Z braku laku niby może być i na USB.

przecież masz tam gigabitowy port ethernet

Nastąpiła zmiana pytającego :wink:

image

:smiley: no tak, to wiele wyjaśnia. @matifcb co masz za kompa w takim razie?

O ile to nie bot z Google Tłumacz.

Język kaleki jak u @ilonagradziel :smile:.

przepraszam za język. Konto na dobreprogramy mam pewnie z 10 czy 20 lat :slight_smile: mozna przeciez sprawdzic moje posty.

Rzeczywiscie nie chcialem zasmiecac forum i pod tym samym tematem zapytac - myuslalem ze autor tematu juz ma rozwiazany swoj problem a ktos trafiajacy na ten temat moze uzyska tez pomoc z mojego zapytania.

Moj laptop to lenovo G500 ale one wychodzily w roznych konfiguracjach chyba.
Dzieki wam wiem, ze po wifi raczej nie osiagne duzo wiecej niz 300mbps. Moj laptop 99,9% czasu lezy otwarty na polce w stoliku rtv, podpiety pod ladowarke i pod hdmi na telewizor. Mam upc swiatlowod 1 gb takze sprawdzam jakie sa mozliwosci techniczne:

  1. albo kupienie karty sieciowej wifi i zamontowanie - tutaj pasuje nie za duzo modeli i w biosie trzeba bylo z tego co pamietam pogrzebac bo lenowo blokowalo karty- robilem to albo mialem robic w 2018r przy zmianie starej sieciowki na cos co obslugiwalo predkosci 300mbps. Mam obecnie wymieniona stara sieciowke na model Karta Intel(R) Dual Band Wireless-AC 7260 i te 300mbps osiagam. Teraz musialbym wymienic na cos wiecej a satysfakcjonowaloby mnie okolice 600mbps
  2. Podlaczenie po usb karty sieciowej wifi
  3. podlaczenie po usb karty sieciowej ethernet

obojetne mi czy to bedzie 2 czy 3 punkt bo mam mozliwosci po kablu tez polaczyc - kwestia co bedzie dzialac lepiej/stabilniej/szybciej/1

To eksponat do muzeum techniki. Te 300 Mbits, które wyciągasz z wifi to naprawdę ekstra wynik dla tego sprzętu :slight_smile:

tak dlatego ze przez lata dorzucilem ram bo to latwe plug &play, zmienilem karte sieciowa wifi co tez bylo latwe i zmienilem dysk na ssd i komputer swoje zadania ogarnia ale skoro mam swiatlowod to moze cos kupie i zmodernizuje go jeszcze teraz pod predkosci blizej 600 czy 1000mbps

KARTA SIECIOWA USB 3.0 GIGABIT LAN 100/1000Mb RJ45

Karta sieciowa eAdaptery EA-008-GIGABIT-1000Mbps

czy taakie wynalazki za 60 zl dadza rade? po wifi byloby wygodniej malutki stick podlaczyc ale po kablu moze tez lezec

PS jak moge w biosie sprawdzic czy ja 4 lata temu nie odblokowywalem go zeby inne karty sieciowe ruszyly? wiem ze placilem komus z ameryki chyba przez neta zeby mi pliki jakies ogarnal i dal mi instrukcje dosc zaawansowanych kombinacji jak odblokowac biosa i teraz nie pamietam czy to robilem i ogarnalem czy odpuscilem - mozna to sprawdzic w biosie jakos?

Nie dadzą.

opinie na portalu sprzedazowym mowia ze to sie sprawdza u ludzi

odnalazlem moj post z 2019 mam zmodyfikowany bios takze moze bramka nr 1 i kupic jakas karte wifi:

wlasnie od tych 3 lat mam nowa karte uzywke te co wyzej pisalem i te 300 ogarniam.

Spróbuj, najwyżej odeślesz. Jak masz możliwość podpięcia kablem to zawsze warto to zrobić, po co dodatkowo siać w eter (i ponosić konsekwencje siania przez sąsiadów)

Jeśli chcesz sprawdzić na sobie to szukaj takich z chipsetem: ASIX AX88179

np: https://allegro.pl/oferta/vention-karta-sieciowa-usb-3-0-1gbps-ax88179-0-15m-10057457980

Mieszkam w domku. Sąsiedzi jakoś nie przeszkadzają. 80zl to cena która mogę ponieść jeśli ma transfer realnie minimum dwukrotnie wzrosnąć

Dziś wyciągałem 400mbps na swojej karcie wifi. Po podłączeniu tego urządzenia co kupiłem po kablu wynik najwyższy jaki osiągnąłem to 600mbps. I tak zależy to od danego testu, raz po kablu jest 500 raz 550, maks to okolice 620mbps.

Nie wiem teraz bo mam 2 tygodnie na odstąpienie od umowy co dziś zrobiłem i czekam na telefon z UPC z działu utrzymania klienta. Boje się że jak wezmę niższy net czyli np 600 czy 750mbps to wyniki będą adekwatnie niższe. Co jak co do 1000mbos nawet się nie zbliżam także nie ma chyba sensu płacić więcej za coś czego nie mam. Wysyłanie mam do 100mbps nie wiem czy przy niższym necie też mi tego nie okroją…

Okroją, oczywiście, że okroją.

Nie zależy mi na tym jakoś bo nie wrzucam plików do neta. Bardziej chce pobieranie plików i odtwarzanie telewizji przez neta i ogladnaie meczy na co mam pakiety sportowe i wszystko przez internet działa łącznie z oglądaniem telewizji

No jednak nie takie oczywiste. Przy necie za 600 wysyłanie zostaje na poziomie 100.

I teraz pytanie co jest powodem że po kablu mam takie niskie wyniki. Czy coś jeszcze konfigurować? Czy to urządzenie po prostu więcej nie wyciągnie? Testy robię co jakiś czas speedtestem i nawet do 500mbos dziś nie doszedłem…po kablu