Urządzenie wielofunkcyjne laserowe oraz atramentowe PRIORYTET: tanie tonery i tusze

Które urządzenie wielofunkcyjne laserowe polecanie

oraz które urządzenie wielofunkcyjne atramentowe polecacie?

PRIORYTET: tanie tonery i tusze

Biorąc pod uwagę mnóstwo podanych informacji : długopis albo ołówek .

2 polubienia

Poprawiłem.

Istotnie głupio zadałem pytanie. Dzięki

Zdecydowanie w tym aspekcie królują urządzenia marki brother ja zadrukowałem z 6 ryz na tuszach za 28 zł z allegro a jeszcze sporo zostało. Z drukarką nigdy nie miałem problemów. Osobiście posiadam atramentówkę i znam sporo osób ,które mają wszystkie sobie chwalą. Są to urządzania troszkę droższe ale się zwracają. Co do laserówek nie mam nie wypowiem się.

Jaki jest to model urządzenia wielofunkcyjnego?

Zasada jest prosta. Mało i rzadko drukujesz - kupujesz jakiś wielofunkcyjny HP atramentowy typu Ink Advantage. Wyjaśniam dlaczego HP - każdy pojemnik tuszu ma swoje zintegrowane głowice atramentowe czyli w razie ich zaschnięcia koszt wymiany pojemnika z zintegrowaną głowicą nie przekroczy 60,-zł/pojem.
W przypadku dużej ilości wydruków i częstych polecam tak jak kolega “xBotekx” drukarkę atramentową Brother która fabrycznie pozwala na samodzielne uzupełnianie tuszy z butelek zapasowych. W tym przypadku mała częstotliwość wydruków może poważnie uszkodzić drukarkę z powodu zaschnięcia głowicy drukującej, która jest praktycznie niewymienna (tylko serwis) i jeszcze na dodatek droga.

A co w przypadku nieregularnych wydruków np. 4 tygodnie bez drukowania a potem jeden dzień i 30 stron jest drukowane?

Podchodzi to pod Brother czy pod HP?

Stare modele HP czy nowe modele HP kupować jeśli się w domu ma taki sprzed 8 lat?
HP zamienniki np. Accura XL czy tylko oryginały?

Sam musisz znaleźć złoty środek czy wyższe koszty wydruku i spokojna głowa czy niskie koszty wydruku i dbanie o głowicę aby nie wyschła. Możesz też przejrzeć ofertę laserówek bo być może tam znajdziesz złoty środek.

A czy laserówki nie posiadają problemów z zatykaniem się ich odpowiedników głowic?

JA z mojej strony napiszę ,że 3 miesiące przerwy dla mojej drukarki nie były problemem. Model podam później bo muszę sprawdzić.

Z laserówkami mam do czynienia tylko w pracy i tyle mogę powiedzieć, że problemy jakie spotykałem były związane tylko z jakością tonerów-zamienników.
Co do Brothera to mogę tylko podpowiedzieć, że w razie braku materiałów do wydruku można raz na tydzień lub dwa tygodnie wydrukować jedną stronę testową aby głowica nie wyschła.

Dokładnie tak myślałem aby raz na tydzień drukować coś żeby nie zaschło.

Ponawiam natomiast pytanie - czy lepiej kupić nowszą drukarkę (U wielf) HP czy zostać przy takiej 8-10 letniej?

Ponawiam pytanie - jaki model to ten Brother?

Brother, do swojego DCP195c kupuję tusze po 2,99 szt.
Używam 6 lat, ani jednej awarii czy problemu.

Osobiście ogólnie bym kupił nowy model HP z łącznością WiFi, wielofunkcyjny biorąc pod uwagę ilość miesięczną wydruków jaką podałeś. W przypadku kilkuset do kilku tysięcy stron miesięcznie zostaje do wyboru tylko Brother. Model tej drukarki musisz sam ustalić. W zeszłym roku chwalili się najtańszymi wydrukami w stosunku do konkurencji.

Moja drukarka HP posiada WiFi.
Zastanawiam się czy może HP czując nad sobą konkurencje w postaci ekonomicznych drukarek Canon i Brother w najnowszych drukarkach zmieniła troszkę ceny tuszy a co za tym idzie zamienników

Zdecydowanie polecam serię Epson Ecotank. Nie posiada cartridgy tylko żywcem wlewasz tusz. Mistrzostwo świata! Koszt druku żaden, może 2-3 grosze.

Dziękuje za podpowiedź. Jaki konkretnie model polecasz i jaki tusz? Może być oryginalny? Czy wymiana/napełnianie tuszy nawet oryginalnych wymaga jakiejś wprawy?
Mnie interesuje tylko druk czarno-biały, bez faksu.

Skoro cię interesuje druk B&W - to atrament sobie odpuść. Kolejna zasada: im droższe urządzenie - tym tańsza eksploatacja. Cóż ci po tym jeśli za toner zapłacisz np. 50 zł, skoro wydrukujesz na nim ryzę papieru, a po wydrukowaniu 4 ryz (2000 stron) kopnie cię wymiana dajmy na to bębna o wartości połowy nowej drukarki …
Generalnie temat nie jest łatwy, ale powiem czego ci NIE polecam jeśli chodzi o drukarki laserowe: HP i Canona (choć, owszem zdarzają się i dobre modele). Złotym środkiem zdaje się być Brother - ale tu też trzeba stąpać ostrożnie, bo z kolei zdarzają się wpadki w druga stronę (czytaj: zdarzają się modele kiepskie).
Napisz coś więcej na temat swoich potrzeb i przewidywanego obciążenia takiego urządzenia w miesiącu - to pewnie da się ustalić coś więcej…

Sorki nie zgodzę się, ze atramentowa to zły wybór i Brother to dobry wybór. Aktualnie sprzedajemy DCP 2532DW i jeżeli nie użyjesz oryginalnego cartridge za 300zł!!! to zamiennik blokuje drukarkę (tak nawet ten z chipem polecanym prze Brothera!).
Od miesiąca użytkujemy w biurze ten model:


Jedyna wada, brak druku dwustronnego, ale mi to w niczym nie przeszkadza.

1 polubienie

Wybacz ale 30 stron to jest żadne zużycie :slight_smile: A 4 tygodnie to wystarczająco długo żeby dysze zaschły. IMO tylko laser wchodzi w grę.