Urządzenie wielofunkcyjne laserowe oraz atramentowe PRIORYTET: tanie tonery i tusze

(Kuba99x) #1

Które urządzenie wielofunkcyjne laserowe polecanie

oraz które urządzenie wielofunkcyjne atramentowe polecacie?

PRIORYTET: tanie tonery i tusze

(Veers) #2

Biorąc pod uwagę mnóstwo podanych informacji : długopis albo ołówek .

2 Likes
(Kuba99x) #3

Poprawiłem.

Istotnie głupio zadałem pytanie. Dzięki

(xBotekx) #4

Zdecydowanie w tym aspekcie królują urządzenia marki brother ja zadrukowałem z 6 ryz na tuszach za 28 zł z allegro a jeszcze sporo zostało. Z drukarką nigdy nie miałem problemów. Osobiście posiadam atramentówkę i znam sporo osób ,które mają wszystkie sobie chwalą. Są to urządzania troszkę droższe ale się zwracają. Co do laserówek nie mam nie wypowiem się.

(Kuba99x) #5

Jaki jest to model urządzenia wielofunkcyjnego?

(alli) #6

Zasada jest prosta. Mało i rzadko drukujesz - kupujesz jakiś wielofunkcyjny HP atramentowy typu Ink Advantage. Wyjaśniam dlaczego HP - każdy pojemnik tuszu ma swoje zintegrowane głowice atramentowe czyli w razie ich zaschnięcia koszt wymiany pojemnika z zintegrowaną głowicą nie przekroczy 60,-zł/pojem.
W przypadku dużej ilości wydruków i częstych polecam tak jak kolega “xBotekx” drukarkę atramentową Brother która fabrycznie pozwala na samodzielne uzupełnianie tuszy z butelek zapasowych. W tym przypadku mała częstotliwość wydruków może poważnie uszkodzić drukarkę z powodu zaschnięcia głowicy drukującej, która jest praktycznie niewymienna (tylko serwis) i jeszcze na dodatek droga.

(Kuba99x) #7

A co w przypadku nieregularnych wydruków np. 4 tygodnie bez drukowania a potem jeden dzień i 30 stron jest drukowane?

Podchodzi to pod Brother czy pod HP?

Stare modele HP czy nowe modele HP kupować jeśli się w domu ma taki sprzed 8 lat?
HP zamienniki np. Accura XL czy tylko oryginały?

(alli) #8

Sam musisz znaleźć złoty środek czy wyższe koszty wydruku i spokojna głowa czy niskie koszty wydruku i dbanie o głowicę aby nie wyschła. Możesz też przejrzeć ofertę laserówek bo być może tam znajdziesz złoty środek.

(Kuba99x) #9

A czy laserówki nie posiadają problemów z zatykaniem się ich odpowiedników głowic?

(xBotekx) #10

JA z mojej strony napiszę ,że 3 miesiące przerwy dla mojej drukarki nie były problemem. Model podam później bo muszę sprawdzić.

(alli) #11

Z laserówkami mam do czynienia tylko w pracy i tyle mogę powiedzieć, że problemy jakie spotykałem były związane tylko z jakością tonerów-zamienników.
Co do Brothera to mogę tylko podpowiedzieć, że w razie braku materiałów do wydruku można raz na tydzień lub dwa tygodnie wydrukować jedną stronę testową aby głowica nie wyschła.

(Kuba99x) #12

Dokładnie tak myślałem aby raz na tydzień drukować coś żeby nie zaschło.

Ponawiam natomiast pytanie - czy lepiej kupić nowszą drukarkę (U wielf) HP czy zostać przy takiej 8-10 letniej?

Ponawiam pytanie - jaki model to ten Brother?

(daras28-82) #13

Brother, do swojego DCP195c kupuję tusze po 2,99 szt.
Używam 6 lat, ani jednej awarii czy problemu.

(alli) #14

Osobiście ogólnie bym kupił nowy model HP z łącznością WiFi, wielofunkcyjny biorąc pod uwagę ilość miesięczną wydruków jaką podałeś. W przypadku kilkuset do kilku tysięcy stron miesięcznie zostaje do wyboru tylko Brother. Model tej drukarki musisz sam ustalić. W zeszłym roku chwalili się najtańszymi wydrukami w stosunku do konkurencji.

(Kuba99x) #15

Moja drukarka HP posiada WiFi.
Zastanawiam się czy może HP czując nad sobą konkurencje w postaci ekonomicznych drukarek Canon i Brother w najnowszych drukarkach zmieniła troszkę ceny tuszy a co za tym idzie zamienników

(panicagaming) #16

Zdecydowanie polecam serię Epson Ecotank. Nie posiada cartridgy tylko żywcem wlewasz tusz. Mistrzostwo świata! Koszt druku żaden, może 2-3 grosze.

(Kuba99x) #17

Dziękuje za podpowiedź. Jaki konkretnie model polecasz i jaki tusz? Może być oryginalny? Czy wymiana/napełnianie tuszy nawet oryginalnych wymaga jakiejś wprawy?
Mnie interesuje tylko druk czarno-biały, bez faksu.

(Veers) #18

Skoro cię interesuje druk B&W - to atrament sobie odpuść. Kolejna zasada: im droższe urządzenie - tym tańsza eksploatacja. Cóż ci po tym jeśli za toner zapłacisz np. 50 zł, skoro wydrukujesz na nim ryzę papieru, a po wydrukowaniu 4 ryz (2000 stron) kopnie cię wymiana dajmy na to bębna o wartości połowy nowej drukarki …
Generalnie temat nie jest łatwy, ale powiem czego ci NIE polecam jeśli chodzi o drukarki laserowe: HP i Canona (choć, owszem zdarzają się i dobre modele). Złotym środkiem zdaje się być Brother - ale tu też trzeba stąpać ostrożnie, bo z kolei zdarzają się wpadki w druga stronę (czytaj: zdarzają się modele kiepskie).
Napisz coś więcej na temat swoich potrzeb i przewidywanego obciążenia takiego urządzenia w miesiącu - to pewnie da się ustalić coś więcej…

(panicagaming) #19

Sorki nie zgodzę się, ze atramentowa to zły wybór i Brother to dobry wybór. Aktualnie sprzedajemy DCP 2532DW i jeżeli nie użyjesz oryginalnego cartridge za 300zł!!! to zamiennik blokuje drukarkę (tak nawet ten z chipem polecanym prze Brothera!).
Od miesiąca użytkujemy w biurze ten model:

Jedyna wada, brak druku dwustronnego, ale mi to w niczym nie przeszkadza.

1 Like
(hindus) #20

Wybacz ale 30 stron to jest żadne zużycie :slight_smile: A 4 tygodnie to wystarczająco długo żeby dysze zaschły. IMO tylko laser wchodzi w grę.