USB przy XP , brak połączenia

Zainstaluj to: http://dlsvr04.asus.com/pub/ASUS/misc/u … kxp102.zip

oraz to: http://dlsvr04.asus.com/pub/ASUS/misc/utils/S3USB.zip

Nic więcej na stronce asusa nie widzę do USB.

sprawdzę już jutro … dzięki za namiary i jutro w razie jakby co obojętnie jakie będą wyniki znów rozwinę wątek ! dzięki … w porządku z ciebie gość !

Nie cuduj, zainstaluj SP3, nie będzie problemu…

cosik_ktosik … tylko nie bardzo wiem co z tym zrobić - tam jest plik wpisu do rejestru i ten pierwszy po rozpakowaniu tworzy katalog zawalony róznymi rzeczami i nie bardzo wiem o co w tym chodzi i jak zainstalować - bo coś tam przy instalacji wywala komunikat o service packu1 …

ankon91 - naczytałem się sporo złych rzeczy na temat SP3 i dlatego na razie sobie daruję … raz nawet zniknał ze stronki Microsoftu bo znaleziono tyle błedów że wycofali go z własnej witryny …

A wracając do tych plików inf . … znalazłem je i troszeczkę przeczytałem , ale jak to się ma do mnie jakie to pliki ruszać i co z nimi robić - czy te pliki naprawiają ? … ?

Podłańczasz sprzęt , anulujwyszukiwanie , wkładasz płytę z sterownikami , Panel sterowania - Dodaj sprzęt - ,zaznaczasz wybiorę ręcznie , dajesz z dysku i wybierasz odpowiedni plik .INF instalowanego sprzętu . [na płyci może być więcej plików " INF]

No to jak nie chcesz SP3 to SP2.

Inteligencja ludzi na forach nie zna granic tak btw. Naczytają się za przeproszeniem pier*ół, a potem lecą na starym sofcie i sie dziwią, że USB nie chodzi… Że Myszką telepie…

Mam SP2 …

Spróbuj z SP3, ze stronki DP.

Chociaż wątpię, żeby to teraz coś dało.

Najważniejsze pliki zarchiwizuj i format, napewno pomoże:)

Witam … - odświeżam wątek , ponieważ znów zabrałem się za ten problem USB - już miałem zrobić formata , ale pomyślałem że można jeszcze coś zrobić i starać się rozwiązać ten problem … pierwsze co zrobiłem zainstalowałem SP3 ; niestety nic nie pomogło … - problem z USB pozostał … kupiłem czytnik pamięci i przy okazji wymyśliłem coś nowego … dodatkowa informacja . Ten czytnik nie działa , ale coś mi zaświtało w głowie … ponieważ ten czytnik ma diodę wskazującą zasilanie - niestety po podłączeniu ta dioda się nie świeci i ciągle wyskakuje ten komunikat o problemie z USB … jedynym urządzeniem USB z którym nie ma problemu to jest aparat … ale teraz tak pomyślałem że on ma swoje zasilanie , a czytnik niestety nie … może coś z tym jest związane … przy drukarce też jest znak zapytania - ale ona działa ( też ma zasilanie ) … Czy ktoś ma jakieś pomysły rady czy jednak format ?

Potenza1313 , USB Legacy Support, o którym pisałeś w tym temacie: viewtopic.php?f=21&t=273187&p=1823052#p1823052, to wsparcie dla klawiatury na USB w trybie tekstowym (BDOS itp). Tam powinna być też opcja od kontrolera USB.

Jaką posiadasz płytę główną, to poszukam instrukcji od niej, Chyba, że porobisz zdjęcia wszystkich okienek Biosu?

no to tutaj będę kontynuował moje wywody i będę dalej się prezentował swój niski poziom znajomości … he he he …

A więc płytę główną mam Asus P4SDX SiS 655 … A o tym USB Legacy Support to tyle że obok tego nic nie ma o USB … a może jest ale w jakimś innym nie związanym z nazwą opisie - nie znam angielskiego ! … a z tym Plug & Play wszystko ok ? …

OK. W zakładce Advanced, w niej PCI Configuration->ustaw na Enabled:

USB Function

USB 2.0 Function

Strona 2-19 instrukcji: http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/soc … _p4sdx.pdf

no instrukcja to już nie dla mnie bo widać że po angielsku … a ja jak już pisałem w tym temacie jestem zupełnie zielony … zaraz jeszcze raz zajrzę do Biosu i zobaczę czy jest coś z tym Pci configuration … ale to za chwilę bo niestety mam coś w domu do zrobienia … ale zaraz po tym tu wracam ! … dzięki za zainteresowanie

Jacie nie mogę … albo ja mam jakiegoś dziwnego Biosa albo kompletnie tego nie łapię - ale u mnie w Advanced czegoś takiego jak PCI Configuration , nie ma ! … dlatego dołączam fotkę tej zakładki Advanced … może to coś Cię naprowadzi …

zbiosayx8.th.jpg

teraz znów wypada czekać …

Tak, jak w instrukcji: http://img.wklej.org/images/36960Clipboard02.jpg

zjedź na sam dół.

Kurcze … no nie widziałem tej jednej schowanej linijki … sorki ! No i wszedłem w tą zakładkę i oto jak się przedstawia zakładka PCI configuration … chyba te USB są dobrze odznaczone ?!

advancedqk1.th.jpg

coś się wyjaśniło ?

?

Są ustawione tak, jak trzeba.

Spróbuj w menedżerze urządzeń usunąć wszystkie kontrolery USB, a potem ponownie uruchom komputer.

No to teraz mnie zaskoczyłeś i wolę się upewnić … Zupełnie usunąć wszystkie główne koncentratory i resztę ? Załączam zdjęcie … Jak usunę to po ponownym uruchomieniu sam będzie odnajdywał i szukał znów sterowników czy jak ?

kontroleryusbhm6.th.jpg

Jak trzeba to zrobię to , ale wole się upewnić !

Tak usuń wszystko, po restarcie system sam na nowo wszystko zainstaluje.

Tylko odłącz na razie wszystkie urządzenia USB.

no i spędziłem pól nocy na próbach odinstalowania tych koncentratorów i niestety nijak to wychodziło … za każdym razem po naciśnięciu przycisku odinstaluj wszystko się zawieszało , dochodził komunikat - brak odpowiedzi i za chwilę “zakończ teraz” , potem zawieszał się cały menedżer urządzeń , też wyskakiwał komunikat: “zakończ teraz” … no i trzeba było resetować … no to brałem się za inny koncentrator bo myślałem że to trzeba zrobić w jakiejś kolejności , ale z każdym działo się tak samo … a już myślałem że jestem na tropie , a tu znów jestem w punkcie wyjścia … hm ?