USB przy XP , brak połączenia

Atak jeszcze czytałem o różnych pokrewnych zagadnieniach i doszła mi taka myśl … tyle tylko że nie wiem jak to się ma do mojego problemu … mogę podejrzewać że z tym właśnie jest problem … ale dopiero gdy ktoś mnie uświadomi , będę pewien że mój trop to dobra droga … bo chodzi o te podłączenia USB to teraz tak sobie myślę czy jest jakaś poważna różnica między USB1 a USB2 … nie wiem czy ten czytnik kart , drukarka to już nie USB2 a moja płyta główna ( sprzed prawie 5 lat ) to potrafi obsłużyć i dlatego ciągle mam problemy z doinstalowaniem czegoś nowego i ciągle mi wyskakuje komunikat o błędzie i braku sterowników ? ? ? … a więc dobrze myślę czy mi się zdaje ?

Na płycie głównej posiadasz kontroler USB 2.0, więc obsługa tych urządzeń nie powinna być problemem.

Spróbuj usunąć same kontrolery, nie koncentratory. Najpierw tylko te oznaczone, jako otwarty kontroler…

Witaj mistrzu ! … kurcze widzę że nie odpuszczasz - inaczej już bym padł , … i chyba sam nerwowo bym nie wytrzymał ; tak mnie ten temat wciągnął … może format byłby prostszym rozwiązaniem ; ale nadal będę próbował … więc tak - wklejam dwa zdjęcia … bo nie wiem o jakie kontrolery chodzi , a w menedżerze jest ich dosyć sporo ! Więc jest zrzut i proszę o wskazówkę - które usunąć … dodatkowo dorzucam zdjęcie jednego z komunikatów - może też coś to da … no i dzięki za rady i cierpliwość !

zrzutekranuog5.th.jpgthpix.gif

zrzutekranu2ep8.th.jpgthpix.gif

?

Chodzi mi o te: http://img.wklej.org/images/42782Clipboard02.jpg

Jak nadal nic, to wyrzuć i ten poniżej.

PS Jaki posiadasz ostatecznie zainstalowany Service Pack?

:frowning: … no i muszę ci powiedzieć że to już wcześniej przerabiałem , no i wyskakują te komunikaty … program nie odpowiada , zakończ teraz , zawiecha … no i nic z tego nie mogę wyrzucić … Ja miałem do niedawna tylko SP2 , od kilku dni mam SP3 … ktoś mi na początku radził że ten SP3 załatwi wszystko - niestety nie załatwił ! … kurcze więc bedę musiał to przecierpieć bo formata to chyba zrobię za rok , tyle tego mam na komputerze a wszystkiego szkoda , archiwizować za dużo … potem znów z tym wszystkim się połapać … o boże ! … coś czuję że możliwości się wyczerpały !

Spróbuj jeszcze zainstalować to: http://www.cdrinfo.pl/download/2015020302

Jak nie pomaga, to sprawdź na koniec porty w linuxie (pisałem o tym na samym początku).

to znaczy jak ? … bo niestety po zainstalowaniu sterowników do 2.0 nic nie pomogło … więc jeszcze sprawdzę w tym Linuxie , tylko jak dokładnie to zrobić - rozumiem ściągnąć mam Linuxa , i potem jak to odpalić mając ciągle XP ? … wiesz prosiłbym tak prościej bo ja nie jestem tak zaawansowany … jeszcze raz dzięki za pomoc , wytrwałą pomoc ! ! ! ! ! ! !!

Ściągasz linuxa (linki były podane wcześniej). Nagrywasz na płytę obraz płyty (w nero opcja Nagraj obraz na dysk). Potem uruchamiasz komputer jakbyś chciał zainstalować system, czyli w biosie ustawiasz startowanie z płyty (okno Advanced BIOS Features->First Boot Device ustaw na CD/DVD i zapisz zmiany klawiszem F10). Podłącz wszystkie urządzenia na USB i włącz komputer z płyty. Linux sam automatycznie uruchomi się z tej płyty, więc praktycznie nie powinieneś mieć z nim żadnych problemów.

No w końcu miałem czas na tego Linuxa i mam go już na płycie … ( ja wypalam obrazy Alcoholem 120%) … no ale wracając do uruchomienia Linuxa … wszedłem w BIOSa no i tam w tym oknie Advanced ; nie mam BIOS Features … w tym moim oknie cokolwiek z nazwie BIOS ma tylko coś takiego BIOS Update … co ty na to ? Czy coś źle zrobiłem ?

W biosie->zakładka Boot->najedź na napęd CD/DVD, a następnie klawiszami ‘+’ oraz ‘-’ przenieś go na sam szczyt. Następnie zapisz zmiany klawiszem F10.

… =D> … Ciebie się powinno wynieść na sam szczyt ! … :smiley: no to jestem z dobrym humorze - bo okazało się że pomogło , zupełnie nie wiem o co w tym chodzi , ale Linux wydaje się być lepszy niż Windows … Pierwszy raz mam styczność z Linuxem i musze powiedzieć że zaskoczył mnie wszystkim , chociażby tym że bezawaryjnie działają USB , bez problemu wykryło mi drukarkę i ten czytnik pamięci … bezproblemowo odbyło się kopiowanie plików z komputera na kartę … Jestem wdzięczny za twoją cierpliwość i wytrwałości oczywiście fachową pomoc … Teraz rozumiem żeby zmieniać formę systemu wystarczy przestawiać tą pozycję napędu raz to na początek , raz to niżej ? … a pytanie takie jeszcze co do Linuxa - Czy Kaspersky normalnie chroni też przy Linuxie … Czy programy które działały z Windowsem będą mi latały z Linuxem - chyba nie wszystkie …

W każdym razie dziękuję za pomoc i rady , =D> jesteś wielki ! … pewnie też odetchnąłeś , bo tyle ciągnąc tak banalny problem , też wyczerpuje ?! … no to najlepszego !

Tutaj akurat oprogramowanie spod windowsa nie pokaże swoich możliwości w takim stopniu, jak pod dedykowanym systemem. Teraz wracając do windowsa, poza formatem, jedyne co mi przychodzi do głowy odinstalowanie wszystkich sterowników od płyty głównej (tych co się da) i próba zainstalowania ich na nowo. Inny sposób to rozpocząć standardową instalację systemu, ale w trybie naprawy, czyli gdy instalator znajdzie system, wybierasz Napraw.

Cieszę się, że chociaż wiadomo, że porty USB chodzą.