Usb,service pack3 problem

Po zainstalowaniu service pack 3 przestało mi działać usb, nie mogę podłączyć np pada?

jak mogę to naprawić?

nikt nie umie się z tym uporać?

przecież jest tutaj tylu informatyków

instalowałeś na czysty system??Czy na już eksploatowany??

na eksploatowany, jak mam to naprawić?

prawdopodobnie poszły ci sterowniki do USB jak Się Nie Mylę…Spróbuj ściągnąć sterowniki z neta albo z płyty Windows

a jaką nazwę noszą w necie? gdzie mogę je znaleźć?

Zobacz te sterowniki: http://www.cdrinfo.pl/download/2015020302

Jednak najpierw musisz mieć zainstalowane sterowniki od chipsetu płyty głównej. Sprawdź w menedżerze urządzeń, czy nie ma jakiś wykrzykników lub znaków zapytania.

Są 2:

1)urządzenie audio na hight definition audio

2)bluetooth AV/HS audio

jak mam zainstalować ten chipset to płyty głównej?

Podaj najpierw jej model.

płyta główna: Gigabyte GA-K8NE

chipset NVIDIA

Zainstaluj:

:arrow:chipset

:arrow: dźwięk

//EDIT

@down.

Pomyliłem tematy. Przepraszam. Teraz jest OK.

nic to nie zmieniło, jak mam naprawić ten problem???

ja mam chyba jakiegoś wirusa, albo coś złego się stało po zainstalowaniu service packa 3

poza tym że nie działa mi USB to siadł teraz napęd po prostu jak wkładam płytę do Cd-romu to komputer mi jej nie widzi.

CO mam robić?

jak nie masz ważnych danych to walnij formata i po sprawie :slight_smile:

Hmm…Napęd powiadasz…Spróbuj Przeskanować komputer jakimś dobrym antywirusem na początek…hmm…Może być tez tak ze porty usb mogły by się odłączyć od płyty głównej sprawdź… Hmm…

Spróbuj tez zainstalować to http://www.cdrinfo.pl/download/2015020302

…Jesli To Nie Zadziała to Przychodzi jeszcze jedna Mysl…

Czy aby na pewno te porty są włączone w BIOSie ehh…

ehh…format to ostatnia czynność której nie wykonuj dopóki nie wyczerpały się nam pomysły aby ci pomóc

Faktycznie, lepiej pokombinować, ale w ostateczności :arrow: formacik

instalowałem ten sterowniki już, może sprawdzę pod biosem ale jak mam to zrobić?

mam robić format bo nie działa mi usb oszlales?

ja wiem ze to przez sp3

Czemu, ja robię bardzo często :stuck_out_tongue: Dobra trochę przeginam z tymi formatami :stuck_out_tongue:

Opcje z włączeniem USB mogą być w kilku miejscach. W zależności od tego jaki BIOS i płyta! Sprawdź w “Integrated Peripherials” lub w “Advanced CMOS settings”. Opcja może być luzem lub w zakładce “I/O configuration” lub "PCI Blabla Settings. Jak znajdziesz to ustawiasz na Enable i git! :smiley:

hmm…nie pamiętam dobrze ale to będzie coś w stylu Onboard USB Controller lub tez assign IRQ for USB albo też ntegrated Peripherals -> USB Controller

ehh…musisz poszukać dobrze

w biosie znalazłem to:

USB Memory Type-Shadow

On-chip USB v1.1+v2.0

Legacy USB/Keyboard/Storag disable

Legacy (DOS) USB Mouse disable

Legacy USB storage detect enable

przełącz na Enable

ale co mam przełączyć na enable?

jesteś pewien?