Usunąłem "Infatica P2B" co jeszcze zrobić?

W linku który dałeś wyżej jest podany sposób jak wywołać okno te ze screena w poście. Wywołałem je u siebie i okazuje się, że linijka „Częściowy klucz produktu” u mnie jest taka sama co i u gościa z posta w linku, który podałeś. Mało tego mam informację, że zostało 43 dni na wygaśnięcie aktywacji zbiorczej…

Tak jak mówiłem, poczekaj na kolegów, którzy znają się bardziej na licencjach.
Który konkretnie to jest lapek?
https://www.x-kom.pl/szukaj?q=msi+thin+gf63

PS Co do tego wygaśnięcia aktywacji zbiorczej, to jeśli lapek będzie miał łączność z internetem - to nic takiego nie nastąpi.

1 polubienie

Wedlug specyfikacji to ten:

Tylko Ja jeszcze mam drugi dysk SSD 1TB.

Wychodziłoby według ceny, że twój jest z systemem +550 plus ten dysk.

Najlepiej po zalogowaniu się do konta online, możesz jeszcze sprawdzić, co system wypluje jak włączysz:
„Rozwiązywanie typowych problemów z aktywacją”
Możesz się pobawić i sprawdzić.
https://support.microsoft.com/pl-pl/windows/korzystanie-z-narz%C4%99dzia-windows-rozwi%C4%85zywania-problem%C3%B3w-z-aktywacj%C4%85-d717cdff-cf19-9770-7198-40119c2a696c

1 polubienie
  1. Windows w laptopie jest aktywowany licencją zbiorową dla firm a ty go kupiłeś jako osoba prywatna - licencja jest nieważna.
  2. Na fakturze nie ma Windowsa i laptop oryginalnie też go nie posiadał - sklep się wyprze co do wgrania pirackiego softu i sprawa jest nie do udowodnienia. Powiedzą, że sam sobie wgrałeś.
  3. Jeśli chcesz mieć oryginalny system to musisz kupić go osobno. Koniecznie sformatuj dysk albo nawet usuń wszystkie partycje i zainstaluj system od nowa jak radził @blumberplumber bo cholera wie co tam w środku siedzi. Możesz to zrobić już teraz a na kupno i aktywację systemu masz 30 dni po instalacji.
1 polubienie

Po zalogowaniu na konto i odnalezieniu w ustawieniach Aktywacji, wyświetla się tylko to co wcześniej czyli, że system jest aktywowany i ewentualnie „Zmień klucz produktu”. Brak do wyboru czegoś typu „Rozwiąż Problemy”.

Owszem na fakturze nie ma wpisanego systemu ale to oni wykonali pierwsze uruchomienie, to oni wgrali podstawowe sterowniki i jakieś tam programy to oni uznali, że laptop jest już w pełni gotowy do użytku i nic więcej robić nie muszę. Jest to nawet na ich kamerach sklepowych jak czekam na laptopa, a oni na blacie go dla mnie konfigurują i następnie odbieram go.

P.S.
Z tym przygotowaniem laptopa to teź niezła ściema bo prosiłem aby były wszystkie sterowniki potrzebne i najnowsze i żeby laptop był właśnie w pełni do użytku jak go włączę. A co się okazało, że niektórych sterowników brak, inne stare, BIOS nie zaktualizowany do najnowszego, drugi dysk w ogóle nie aktywowany był i jeszcze teraz wyszedł ten kwiatek z Windowsem i to w sumie przypadkowo.

P.S. 2
Domyślam się, że jeśli zrobie formata i postawię system na nowo to ten poprosi od razu o klucz bo oczywiście w Biosie żadnego nie ma. Zgadza się?

Zobacz tutaj ile przepłaciłeś (a może w cenę wliczyli pirackiego Windowsa?):

Sorry ale niczego im nie udowodnisz. Załatwiałeś wszystko „na gębę” (a może przez email - byłby ślad) a nagrania z kamer? - kamery akurat się zepsuły, co za pech.

Sterowniki ściągniesz stąd:
https://www.msi.com/Laptop/Thin-GF63-12VE/support?sub_product=Thin-GF63-12VE

Nie ma klucza, Windowsa musisz kupić osobno.

Twoim problemem jest brak legalnego Windowsa - porada j/w.

1 polubienie

Udałem się do serwisu/salonu gdzie zakupiłem urządzenie i wyjaśniłem całą sprawę. Przyjęli urządzenie na warsztat aby przyjrzeć się o co chodzi i co mogło się zadziać, że mam taką teorie, a nie inną. Oczywiście standardowa śpiewka. Zobaczymy co mi powiedzą przy odbiorze sprzętu, póki co czekam na telefon od nich.

Mogą też trzymać 48 godzin nagranie i kasować z racji braku archiwum w filii.

1 polubienie

Znalazłem na tej stronie dokładnie swój model, posiada tą samą specyfikację (ten który wysłałeś różni się) i wraz z systemem Win 11 kosztuje 4500 zł czyli przepłaciłem 100 zł i w dodatku mam „lewego” Windowsa…
Póki co czekam na odpowiedź ze strony serwisu co wymyślą.

https://www.komputronik.pl/product/851405/laptop-msi-thin-gf63-12ve-264pl-core-i5-12450h-15-6-144hz-16gb-512gb-ssd-m-2-960gb-ssd-w11h-rtx-4050.html

Na fakturze masz ciąg znaków:
12VE-665XPL- brak systemu
Gdybyś kupił z systemem powinno być:
12VE-264PL- Win 11 Home

1 polubienie

Trafna uwaga, jak najbardziej. Jednak z ustaleń, które miałem ze sprzedającym, system miał być. Poza tym sami zaproponowali pierwsze uruchomienie. Gdyby wyglądało to tak, że przyjechał im laptop bez systemu to powinni zadzwonić, powiedzieć jaka jest sytuacja i że muszę system dokupić. Druga sprawa jest taka, że cena jaką policzyli za laptopa bez systemu w takim razie jest wygórowana i ostatnia kwestia skoro widzą, że nie ma systemu to chyba nikt normalny nie stawia Windowsa z nielegalnym kluczem, lub legalnym ale nie przeznaczonym do użytku prywatnego.

Co by nie mówić, tak jak napisałem na samym początku…ktoś chciał zarobić na tobie te 500 zł.
Teraz zorientowałeś się, że system jest lewy, więc pewnie dadzą ci oryginalny.
Tak na marginesie… aktywowany w ten sposób system, nie dałby ci żadnej informacji o tym, że jest lipny.
Tak działa taka aktywacja.
Dopiero ci bardziej kumaci zauważają, że system nie jest aktywowany za pomocą klucza lub licencji cyfrowej.
Liczyli, że się nie zorientujesz i 500 zł im wpadnie.
Ale się przeliczyli.
Lapek z systemem ma wgrane już wszystkie stery jak również cały „wianuszek” aplikacji od producenta.

1 polubienie

Masz rację. Nie zauważyłbym tego gdyby nie sprawdzenie „log” z programu po usunięciu oprogramowania Adware. Postanowiłem nie odpuszczać stąd też dziś od razu udałem się do sklepu gdzie go zakupiłem, zobaczymy jakie podejmą kroki. Jesli będą obstawiać przy swoim to zwracam sprzęt, niech oddają kasę wpłaconą jako pierwsza wpłata własna i zamówię sobie taki sam laptop ale z systemem i jeszcze zaoszczędzę 100 zł.

Oczywiście, że tak.
Ale pewnie zainstalują oryginalny i sprawdzisz to od razu w ustawieniach .
Będzie widnieć, że aktywowany przy użyciu licencji cyfrowej lub klucza.

1 polubienie

Dziękuje za pomoc Tobie i wszystkim którzy brali udział w dyskusji. Dam znać co wynikło z tej sprawy.

1 polubienie

OK Daj.

Przychodzę więc z informacjami jakie uzyskałem w salonie/serwisie. Otóź każdy sprzęt zakupiony u nich jest aktywowany licencją zbiorczą, każdy komputer który stoi u nich na salonie i który jest komputerem demonstracyjnym ma równieź taką licencję. Windows jest aktywowany kluczem czy teź licencją cyfrową w momencie gdy Kupujący dokupi oddzielnie system Windows na wyłączność za kwotę 899 zł. Jeśli chodzi o użytkowanie takiego Widnowsa to jeśli wystąpią jakieś kłopoty z licencją czy samym systemem to salon/serwis bierze to na siebie bezpłatnie również po okresie gwarancyjnym. Powiedziano mi równieź, że laptop zakupiony nawet w sklepie internetowym (np. Komputronik) z notatką, że zawiera System Windows to jest to równieź licencja zbiorcza taka sama jaką mam teraz Ja bo nikt nie dorzucałby systemu Windows do każdego laptopa czy PC’ta gratis. Zapewniono mnie również, że w momencie wykonania formatu i ponownej instalacji Windowsa 11 w tej samej wersji (czyli Home) ten aktywuje się samoistnie na tej właśnie licencji, a jeśli nie to oni u siebie ten problem rozwiążą, także po gwarancji.

Edit:
Nie zamieszczałem powyżej screena z ShowKeyPlus, a pokazuje takie coś:

To jest zwykły scam. On jest „aktywowany” licencją zbiorczą, ale wg tego co wklejałeś, jej „legitność” zapewnia aktywator KMS, a nie żadna organizacja. Jeżeli zapłaciłeś za system, to znaczy że oni mają twój klucz, ale nie chcieli ci go dać i chomikują go.

Odkryli sposób na to, żeby aktywować system na lewo tak, żeby po reinstalacji dalej twierdził, że jest aktywny. Super. To nie jest „nielegalne”, ale jest naruszeniem licencji. Jeżeli kupujesz laptop z systemem, to są tylko dwie legitne opcje:

  • system zaprovisionowany przez OEM, wtedy informuje że jest aktywowany przez "digital entitlement’, a nie „organisation”
  • sprzęt bez systemu, z Windowsem dokupionym oddzielnie. Wtedy powinieneś dostać klucz, nawet napisany długopisem na kartce. Wtedy system pisze, że jest aktywowany przez „product key”.

Masz teraz sprzęt, na którego płycie jest zaszyta informacja, że aktywowała go organizacja. Jak „organizacja” zniknie, bo aktywacja też może zniknąć. Pewnie po to jest ten KMS, żeby nie zniknęła. Jak zreinstalujesz system, to też może zniknąć. Może chodzi o to, żebyś przyszedł wtedy po płatną naprawę.

Co to za firma w ogóle? xD

2 polubienia