Usunąłem "Infatica P2B" co jeszcze zrobić?

Wpisz hasło do konta, nie kod 2FA.

@wielkipiec No na pewno!

@Loganek2064 Weź ty dajj:

format c:

No i zobaczysz…

Powyżej wstawiałem zdjęcie faktury, jest tam ich nazwa i adres. Salon w moim mieście. Zrobię tak, że aktualnie kopiuję na dysk prywatny swoje prywatne rzeczy, usuwam różne apliakcje bez formata i jutro oddaje sprzęt i rezygnuję z rat.

1 polubienie

To jeszcze nic nie znaczy - system może zostać aktywowany przy użyciu licencji cyfrowej ale z wykorzystaniem klucza transportowego. Microsoft publicznie udostępnił takie klucze i służą one jako tymczasowe (piraci używają je jako „wieczne”) do przechodzenia z jednej licencji na inną np. z Home na Pro. Najbardziej popularny klucz to ten zaczynający się od ciągu znaków VK7JG-. W necie można znaleźć listy takich kluczy ale najbardziej znana jest na githubie:

Dobrze byłoby sprawdzić licencję narzędziem: Microsoft Genuine Advantage Diagnostics Tool.

1 polubienie
  1. O, nie wiedziałem, że klucze przenośne są wieczyste :slight_smile:
  2. VK7JG- to jest klucz generyczny. Nie aktywuje systemu.

Wierz mi, że przy pomocy „odpowiedniego” programu aktywuje :grin: Jak nie wierzysz to spróbuj na VM.

Aktualnie ten program: „Microsoft Genuine Advantage Diagnostics Tool” wypluł u mnie coś takiego.

Hmmm… bo to jest Win11, niewspierany.

Jeszcze sprawdziłem tak… w ShowKeyPlus pokazuje ten klucz: (TX9XD-98N7V-6WMQ6-BX7FG-H8Q99) i widnieje on na liście którą podałeś wyżej, a rejestr systemowy pokazuje taki i jego na liście nie ma:

W rejestrze jest w postaci zakodowanej, to co pokazuje ShowKeyPlus jest prawidłowe. System został aktywowany kluczem transportowym (generycznym) a @wielkipiec pisał, że to niemożliwe. :wink:

1 polubienie

0x0424 i 0x0002 to jest ERROR_SERVICE_DOES_NOT_EXIST i ERROR_FILE_NOT_FOUND :smiley:

To narzędzie chyba nie obsługuje Windows 11, to staroć z czasów XP.

A co do klucza z Rejestru - wpisz go w Google :wink:
Wylądujesz tu: https://github.com/<NIE BĘDĘ ZATRUWAĆ GOOGLE WYNIKAMI>/blob/master/docs/Keys.md xD Przecyztaj opis. To nie jest postać zaszyfrowana.

Wkleili ci aktywator, a nie prawdziwy klucz.

@kramar99 prawdziwy serwer KMS i WPA go nie zaaktywuje. System go przyjmie, istotnie. Ale musi na niego zezwolić „lewy” emulator KMS.

1 polubienie

Haha faktycznie xD aż zaczyna mnie już to śmieszyć :smiley: myślę co im jeszcze jutro na odchodne powiedzieć xD

No i jest ten „lewy” emulator KMS - na górze w pierwszym obrazku można odczytać nawet ścieżkę gdzie on się znajduje. Ale emulatora wymagają tylko klucze VLK (licencje zbiorowe) i najczęściej jest to aktywacja ograniczona czasowo (tutaj: pozostało 43 dni do końca aktywacji). Klucze RTM (generic) da się aktywować za pomocą pirackich narzędzi i nie zostawiają śladu po sobie jak KMS. Tak naprawdę nie ma dobrych i pewnych narzędzi aby sprawdzić legalność systemu. Tylko support M$ jest w stanie to sprawdzić. Aby mieć absolutną pewność system należy kupować u dużych sprzedawców.

1 polubienie

Zdecydowanie. Można narzekać, że duże firmy wygryzają małych sprzedawców - ale duże firmy jednak nie dziadują na kluczach.

1 polubienie

Aktualnie zamówiłem w sklepie Komputronik z odbiorem w ich salonie. Dodatkowo spojrzałem na dokładne oznaczenie modelu i wybrałem (12VE-264PL) bo jeden z kolegów kilka postów wyżej słusznie zauważył, że ten model jest z systemem Win 11. Mam nadzieję, że tu będzie wszystko legalne i obejdzie się bez kłopotów.

No to oznacz posta @kramar99 jako rozwiązanie i zamykamy imprezę :slight_smile:

Case solved, że tak powiem!

2 polubienia

Pewnie, że oznaczę ale wstrzymam się do czasu aż odbiorę nowego laptopa i potwierdzę legalność klucza :smiley: chcę mieć możliwość poinformowania was o dalszym toku tej sprawy aż do kompletnego jej zamknięcia :wink:

1 polubienie

Aby jeszcze się upewnić co do sprawdzenia nowego klucza na nowym laptopie to czy wystarczy to:

  1. Sprawdzenie w zakładce „System” w jaki sposób Windows był aktywowany i tam powinno być za pomocą licencji cyfrowej lub klucza produktu.

  2. ShowKeyPlus i sprawdzić jaki jest to klucz i czy nie ma go na „github”

  3. W tym samym programie co w pkt. 2 wpisać ten klucz w zakładce „Check Edition” i tam powinno potwierdzić jego autentyczność wyświetlając… no właśnie co wyświetlając :thinking: i co powinno widnieć w zakładce „Home” w ostatniej linijce tj. „OEM Key”.

Po prostu kup komputer niewyciągany z zaplombowanego pudełka, w wariancie zawierającym system :smiley:
Z fabryki ci nie przyjedzie komputer z doinstalowanym fake’owym KMS-em. Jeżeli Ustawienia nie mówią, że system jest aktywowany przez „organizację”, to nie ma sensu tego głębiej badać.

2 polubienia

Zamówiłem do salonu w sąsiednim mieście ten sam laptop z tą samą specyfikacją, który mam teraz (czyli ten „lewy”) ale właśnie w wersji z Win 11.

Laptop MSI Win 11-Komputronik

Mam nadzieję, że ten bedzie aktywowany jak należy i legalnie.