Usuniecie pliku zdalnego z serwera FTP

Mam pewien problem z usunieciem z mojego serwera ftp pliku zdalnego o nawie 14'.txt. Nie moge go usunac, nie moge mu zmienic chmoda i nie moge mu nawet zmienic nazwy pliku. A chcialbym sie pozbyc tego pliku a zabardzo niewiem jak. Probowalem przez polecenie uruchom w okienku dosa wejsc na ftp ale po zalogowaniu sie nie moge tez usunac tego pliku :frowning: Czy ktos moze ma jaki pomysl i moze mi pomoc usunac ten plik z mojego serwera ?

Hej,

:arrow: Próbujesz usunąć go z poziomu folderu 14. Bo sam plik ma nazwę '.txt, natomiast 14 to nazwa folderu. Jeśli w folderze tym nie ma nic więcej, może usunąć właśnie folder??

:arrow: Przy pomocy jakiego klienta łączysz się z serwerem FTP??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dimatheus tylko ze wlasnie na moim serwerze niema folderu o nazwie 14 i newiem jak go usunac :frowning: Wiec jak sugerujesz mi usuniecie tego ?

Dimatheus przy pomocy klienta TotalCommander łacze sie z serwerem FTP. Mozesz mi jakos pomoc ?

Hej,

Ciekawe. Być może coś się pokopało w nazwie pliku, gdy był wrzucany na serwer. Może były w nazwie pliku jakieś znaczki, które zostały zastąpione. A próbowałeś zmienić plikowi nazwę i dopiero po tym usunąć??

Czy możesz zrobić screen’ a z Total Commander’a z widocznym tym plikiem??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Może się tak zdarzyć, że pliku nie można usunąć ani zmienić jego nazwy. Ja też mam taki plik. Dzieje się tak gdy jest jakiś błąd podczas zapisywania pliku na serwerze w programie którzy tworzy ten plik (tak było u mnie), a nie podczas wrzucania pliku na serwer. Po prostu nie używam tego pliku.

Nie sadze by sie cos pokopalo w nazwie pliku, bo dobrze jego nazwe wpisalem. Plik ten, ktorego nie moge usunac sam pojawil sie na serwerze moim. Probowalem zmienic mu nazwe ale nie moge poniewaz wyskakuje mi informacja: Zmiana nazwy nie powiodla sie

O to dla Ciebie moj Screen - Na czerwono podswietlony plik, to jest ten ktorego nie moge usunac ze serwera FTP.

Hej,

A próbowałeś ściągnąć plik na dysk?? Czy w ogóle jest to możliwe?? Jeśli tak, to jaką zawartość ma plik?? Screen pokazuje, że zajmuje on 0 kB, więc powinien być pusty. A może to jakiś plik, który został wrzucony przez oprogramowanie serwerowe - w końcu znajduje się w folderze odpowiedzialnym za komentarze. A plik ten powoduje jakieś problemy czy po prostu przeszkadza Ci jego obecność??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak, probowalem ten plik pobrac na dysk ale niestety sie nie da. Takze probowalem edytowac ten plik na serwerze i tez jest to nie mozliwe. Wydaje mi sie, ze jest pusty.

Troche przeszkadza mi obecnosc tego pliku poniewaz boje sie ze kiedys przez przypadek moge sobie usunac plik 14.txt uznajac, ze po co mi dwa takie same pliki

14.txt i 14'.txt Dlatego wole na wszelski wypadek sie go pozbyc, pytanie tylko jak :?:

jeżeli nie możesz usunąć pliku przez klienta ftp, to możesz:

-próbować usunąć skryptem php za pomocą unlink()

-próbować za pomocą menadżera plików w PA hostingu - jeżeli takowy jest dostępny

-przez shella - jeżeli masz do niego dostęp

-skontaktować się z adminem i poprosić by dziada wykasował

A masz może taki skrypt, ktory napewno zadziala i pomoze mi ?

Nie napisałem, że na pewno zadziała. Może zadziałać, ale nie musi.

Tu masz opis funkcji unlink() wraz z przykładami uzycia http://php.net/manual/en/function.unlink.php

Ten scrypt działa wystarczy pozamieniać nazwę folderu i zmiennehttp://forum.dobreprogramy.pl/problem-scryptem-t433460.htmlscrypt usuwa zdjęcia z folderu.Przy okazji czy ktoś wie jak go zmienić aby nielistował wszystkich zdjęć tylko jedno zalogowanego użytkownika.

To moze podasz mi ten skrypt ktory dziala tak zebym sobie mogl usunac ten moj plik ze serwera ? bo tamte z manuala nie dzialaja :frowning:

Hej,

A czy pliki w tym folderze wrzucałeś sam, czy zostały wygenerowane przez zainstalowane bądź wrzucone na serwer oprogramowanie?? Jeśli to drugie, to usunięcie jakiegokolwiek pliku z tego folderu może okazać się niemożliwe. Próbowałeś wyrzucić którykolwiek inny - oczywiście najpierw zapisując jego kopię na dysk lokalny.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dimatheus pliki do tego folderu wrzucałem sam, ale niektore tez same sie towrza po dodaniu komentarza. (te pliki txt., to sa pliki komentarzy)

Wszystkie inne pliki z tego folderu moge wyrzucic, moge zmienic im chmody i nawet zmienic moge im nazwy.

Natomiast tylko temu jedynemu plikowi 14'.txt. nie moge zrobic nic, a nic :frowning: Moze jest jakies rozwiazanie na pozbycie sie tego pliku ?

Hej,

Domyśliłem się - w końcu pliki są położone w folderze Comments. :slight_smile: I stąd też pytanie o to, czy pliki były wrzucane samemu czy przez oprogramowanie po stronie serwera.

Czyli wszystkie znaki wskazują, że to problem po stronie serwera i ze zwykłymi uprawnieniami nie da się nic zrobić. Konieczny więc będzie kontakt z adminem w celu ręcznego usunięcia pliku z serwera.

Pozdrawiam,

Dimatheus

No to szkoda, ze sam nie moge tego zrobic :frowning: Admin natomiast niema na tyle czasu by ingerowac w konta uzytkownikow i spelniach ich kazde zachcianki.

Trudno, bede sie musial do tego „dziada” przyzwyczaic. „Dziada” mam na mysli ten plik. A myslalem, ze jakos to sie da zronic bez problemu :frowning:

Spróbuj użyć innego programu - FreeCommander, muCommander, WinSCP, Filezilla - z różnymi ustawieniami kodowania.

Ostatecznie poleceniem ftp.

Hej,

Spróbuj jeszcze jednego - utworzenia bądź przesłania na serwer pliku o dokładnie takiej samej nazwie. Jaki komunikat otrzymasz?? A może uda się go zastąpić nowym plikiem, który będzie już można normalnie skasować??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Utworzylem identyczny plik txt z taka sama nazwa i przeslalem go na serwer. Nie bylo zadnego problemu zeby istnialy dwa takie same pliki o takiej samej nazwie. Mimo to ten plik co ja utworzylem usunalem, ale tamtego nadal nie da sie zlikwidowac w zaden sposob :frowning: