Usuwani windows xp z dysku c

witam. Mam takie putanie. mam w kompie dysk 160 gb podzielony na 2 partycje c i d oraz dysk zewnetrzny podlaczony do gniazda usb 250 gb o nazwie e.W tej chwili mam zainstalowane 2 systemu windows xp jeden na dysku c a drugi na dysku e.

Moje pytanie jak usunac win xp z dysku c czy wystarczy usunac caly folder windows z dusku c czy trzeba cos pokasowac w rejestrze i boot.ini a jezeli tak to co.aha na dysku c jest jeszcze ukryta partycja g rozruchowa

Robisz wszystko tak jakbyś chciał od nowa zainstalować system , formatujesz dysk z systemem , którego chcesz się pozbyć i już. Jeszcze chyba trzeba edytować plik boot.ini bo nadal będą wyświetlane dwa systemu operacyjne do wyboru ale jak ci to nie przeszkadza to juz wszysko .

sek w tym ze dysku c nie moge sformatowac bo znajduje sie na nim partycja rozruchowa g. gdyby to bylo tak proste jak piszesz to juz dawno bym to zrobil i nie zasmiecal forum

Wcale nie!! to do wyższych postów…

odpal Windowsa z partycji tej E:\ SFORMATUJ DYSK C:\

teraz przy starcie nadal będą 2 systemy by się tego pozbyć

klikasz 2 klawiszem myszki na mój komputer >>> (odtworzy se okno z właściwościami systemu) wybierasz zakładkowe zaawansowane >>> uruchamianie i odzyskiwanie >>> i odznaczasz Czas wyświetlania systemów operacyjnych i po kłopocie…

NO i te twoje patryce Jak będziesz na nowo instalować Windowsa to zrób kilka mniejszych partycji Komputer będzie lepiej i szybciej pracował z mniejszymi dyskami… Pozdro

ŁATWIEJSZEGO SPOSOBY NIE MA!

wyskakuje ze nie mozna sformatowac c poniewaz jakis program lub aplikacja z niego korzysta

snajper77 , jeśli masz jakieś zainstalowane programy na partycji C i są one uruchomione wtedy, gdy jesteś na systemie z partycji E, to je musisz wyłączyć na czas formatowania.

sprawdz czy jakiś program nie uruchamia się z c:\

Mogą to być pliki np antyvira… Przeanalizuj to w Menadżerze zadań i msconfig.

Ewentualnie usówaj pokolei pliki z C:\ i zobaczysz co stwarza problem.

Albo:

  1. odpalasz Konsole odzyskiwania z E o ile dobrze pamietam (z tego drugiego WIN).

Czyli: Odpalasz kompa z płyty instalacyjnej windows, nastąpi ciągłe kopiowanie plików, po czym pojawi się wybór opcji i wciskasz [R].

Pojawi się pytanie o wybór syst. oper. to wybierasz ten z dysku zewnętrznego (wpisujesz cyferke danego Win).

Podajesz hasło Admina (nie użytkownika).

Jesteś już w linii poleceń

C:\Windows

  1. Aby wykonać formatowanie:

format DYSK: /Q/FS:system_plików

czyli:

Dysk: litera dysku - aby podejżeć w konsoli wpisz polecenie map

system_plików - FAT, FAT32, FTFS

Q - oznacza szybkie a nie pełne formatowanie.

Polecam zrobić pełne. Wpisz więc tak:

format C: /FS:NTFS

(oczywiście zakładama że system plików masz na NTFSie).

Aby uruchomić narzędzie do konfiguracji systemu wejdź w Start->Uruchom…, w pole wpisz msconfig i klik na zakładkę Uruchamianie. Możesz dać tu screen z tego okna??

a jak zrobic screen?

Np.:

  • na klawiaturze wcisnąć klawisz PrtScr;

  • otworzyć program graficzny, nawet systemowy

  • z Menu Plik wybrać Nowy

  • kliknąć +

  • zapisać zrzut - Zapisz jako…

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

BTW.

Nie wiem czy to widać, ale na forum używamy polskiej pisowni.

Proszę więc edytować własne posty i usunąć błędy

Co za problem, ja formatuje to robię tak.

Wkładam płytę XP Pro SP3, czekam aż się uruchomi i klikam na C instaluj a potem formatowanie, po formacie wyciągam płytę i reset kompa (oczywiście jak nie mogę formatować z kompa).

dodawany plik jest za duzy nie wiem dlaczego bo ma tylko 112 kb

o screena chodzi?? Jeśli tak to otwórz w przeglądarce stronę http://imageshack.us , klik na Przeglądaj, podaj lokalizację pliku, klik na Host it! i skopiuj wszystko z pola Thumbnail for forums (1). Potem skopiowany link wklej do posta.

screenlj7.th.jpg

oki poszedl screen

Ciężko się doczytać czegokolwiek na tym screenie, ale z tego, co widzę, to musisz wyłączyć Gadu-Gadu, możesz dać lepszego screena?? Najlepiej, gdyby były to dwie osobne miniatury na każdą z części okna.

Olcia ma racje daj dwa osobne screeny.

A co z tym formatem? poszedł?

gg wylaczylem i nic nie dalo jak znajde chwile czasu to dam screena

A nie mozna po prostu wejsc w c i usunac caly katalog windows?

nie chce juz wina na c i nie wiem czy formatc nie uszkodzi partycji rozruchowej g ktora jest zainstalowana na c a widac ja dopiero podczas naprawy windows na c

Edytuj plik boot.ini, instrukcja: http://support.microsoft.com/kb/289022/pl

Sprawdz czy masz tam dwa windowsy i napisz tu. Jeśli chcesz sformatować dysk C:\ to tak jak pisałam Praez KONSOLE ODZYSKIWANIA. Napewno pujdzie format.

snajper77 , spróbuj sformatować partycję programem Partition Logic. W dalszym ciągu czekam na screena, chyba, że problem już rozwiązany

gg wylaczylem i to samo a nie mozna po prostu wejsc w c i wywalic caly katalog wina.jak znajde wolna chwile to dam nowego screena. a czy format c nie usunie partycji rozruchowej g ktora sie na nim znajduje i widac ja dopiero podczas nawrawy win na dysku c?