Usuwanie Aktualizacji

Witam.

Mam takie pytanie odnośnie usuwania aktualizacji w Windows 7. Ostatnio zaktualizowałem system i jestem z tego powodu niezadowolony. Otóż jestem posiadaczem modemu Speedtouch 330 i po owej aktualizacji problemy z Blue screenami, jak i samym włączeniem komputera (zawiecha przy starcie) nasiliły się. Nie mam możliwości przywrócenia systemu sprzed aktualizacji…

Dlatego chciałem zapytać, czy usunięcie wszystkich aktualizacji będzie miało jakiś wpływ na działanie systemu? Czy lepiej byłoby zrobić format?

Skoro do “którejś tam” aktualizacji system działał normalnie to raczej nie ma sensu wywalać wszystkiego, łaty (większość) można odinstalować, jednak może najpierw zapoznaj się z blue-screen-windows-bit-t491491.html#p3095248 podaj błędy na forum, zobaczymy gdzie jest przyczyna, być może obejdzie się bez “drastycznych” kroków.

BTW> Dlaczego nie możesz przywrócić systemu, wyskakuje jakiś błąd czy nie ma punktu przywracania?

Nie ma punktu przywracania. Z tego co czytałem BS jest przyczyną wadliwego oprogramowania do modemu, którego na te chwile nie ma jak zmienić - brak zintegrowanych sterowników pod Speedthouth 330 z windows 7.

OK, rozumiem…

  1. Podaj dokładny opis wystąpienia problemu, skąd przypuszczenie że problem jest spowodowany przez WU?

  2. Czy wystąpił zaraz po ostatnich aktualizacjach, jestem w stanie podać Ci nr KB łat, możesz je odinstalować jeżeli trzeba.

  3. Nadal nalegałbym na podanie minidump z BSOD :wink:

  4. Posiadanie systemu bez aktualizacji jest obarczone sporym ryzykiem, lepiej tego uniknąć, wiesz postawienie czystego systemy/wywalenie wszystkich łat daje ten sam efekt: dziury (spore), lepiej nie ryzykować.

Ze speedtouch da się korzystać pod win7, wystarczyło wyłączyć automatyczne uruchamianie usługi która została zainstalowana wraz ze sterownikami, teraz nie pamiętam jak się nazywała, ale pewnie nazwa zaczynała się od speedtouch. Jeżeli wyłączysz autostart usługi speedtoucha w trybie awaryjnym, możesz normalnie korzystać z komputera bez żadnych bluescreenów z tym że przed połączeniem musisz ręcznie uruchomić wspomnianą usługę.

Zarządzanie usługami masz w konsoli mmc lub poprzez wpisanie w menu start services.msc.