Uszkodzone MBR Dell

Witam,

NIedawno zainstalowałem na swoim laptopie dell xps m1330 debiana. Wiązało się to z zainstalowaniem gruba.

Debiana usunąłem i sformatowałem partycję, co wiązało się z usunięciem Gruba.

Zainstalowałem Windows 7 po to, by uruchomić recovery z partycji, bo F8 nie działało bo brakowało tamtego loadera (oryginalnego).

Niestety nie wiem który plik na partycji uruchomić.

Za pomocą programu EasyBCD dodałem partycję recovery, tak żeby pokazywała się w menu bootowania.

Wybrałem ją i pokazał się błąd że brakuje pliku.

Wpadłem na pomysł zainstalowanie Windowsa Visty którego pobrałem z internetu wykorzystując orgryginalny klucz z naklejki. Niestety nie zadziałał.

Sam nie mam pomysłu co robić.

Może daradzicie?

PS. Może jakoś oszukać instalator windows?

Może powiecie który plik, a nie partycje dodać do boot menu?

Pozdrawiam

Musisz wykorzystać płytę z Windows 7. Bootujesz z niej i wybierz opcję “Napraw komputer”. Powinien odezwać się kreator który naprawi “błędy podczas uruchamiania”. Jeżeli nie masz oryginalnej płyty wykorzystaj Windows 7 Enterprise Trial. Jest to najszybsza metoda moim zdaniem bo osobiście to jest jak walka z wiatrakami.

  1. To jest Windows Vista Home Basic;

  2. Nie mam płyty;

  3. System usunąłem;

  4. To recovery nie działa;

Trzeba było poszukać w internecie Vista Recovery CD/Disc lub WinPE i użyć bootrec.exe /fixmbr i bootrec.exe/fixboot z poziomu wiersza poleceń Recovery CD (nawet jeśli nie działa z poziomu interfejsu okienkowego).

ubuntu-vista-grub-rescue-usunieta-partycja-t461881.html

Tutaj dokładny opis tego o czym pisze hashimoto : bootmgr-missed-nie-wiadomo-dlaczego-t490703.html

Jeżeli nie posiadasz płyty Windows, to patrz http://www.fixitpc.pl/topic/54-winre-me … prawczych/, konkretnie na część: “Żadna z powyższych metod nie jest dostępna” i tam “Windows 7 / Vista Recovery Disc (x86/x64)”.