Uszkodzony włącznik w laptopie

Dzień dobry
Po kilku latach nie ma on przycisku power
Nie wiem jak go włączyć a jest mi on potrzebny na wyjazd
Jakieś pomysły ? Poniżej zamieszczam zdięcia

Powinno wystarczyć zrobienie zwarcia na pinach.

A jak się to robi ?

Tutaj dodatkowe zdjęcie

Słabe to zdjęcie.
Najprawdopodobniej trzeba zewrzeć na chwilę te dwa (górny i dolny) punkty po lewej stronie.
Nie widać na zdjęciu, czy te pozostałe to jakieś elementy, czy tylko punkty.
Zrób lepsze z bliska zdjęcie, bo zwarcie nie tych punktów co trzeba, może coś namieszać.

Trudno określić, które piny zwiera ten switch.
Potrzeba byłoby “podglądnąć” ten obok, które piny są obudową i służą do mocowania oraz możliwe, że zwierania na stałe a które służą do odpalania.
Może ktoś da znać, znając które ma zwierać.

A nie ma on z boku przycisku? (płaski) Zobaczyłem dopiero że jest uwalony.

Górne i dolne ma połączone. Trzeba tylko te 2 duże punkty lutownicze (w pionie) tam gdzie napis SW.
One wszystkie na jedno kopyto robione tylko obudowa się różnią.
https://sc01.alicdn.com/kf/HTB1pCYpKFXXXXaeXVXXq6xXFXXXB/200605469/HTB1pCYpKFXXXXaeXVXXq6xXFXXXB.jpg_.webp

STS-05-A to dokładny typ przełącznika ale może być zastąpiony dowolnym pasującym wymiarowo.

Czyli wychodzi na to, że tak jak pisałem wczesniej wystarczy zewrzeć na chwilę te dwa punkty, które oznaczone nawet są kółkami i powinien lapek zatrybić.

Najlepiej jakby zamontował on przycisk na nowo ( sprawny) bo jak wyłączy to będzie musiał na nowo łączyć żeby włączyć ( a jak na stałe zrobi to będzie musiał odlutować łączenie)

Ktoś tu mówi o łączeniu na stałe ? Pobudka.
Może sobie nawet włącznik dzwonkowy zamontować czy zwierać spinaczem :slight_smile:

1 polubienie

Czasami jest też opcja w biosie “uruchom gdy jest podłączone zasilanie”. Może to będzie pomocne.

1 polubienie

a BIOS->“Power on by Keyboard” w tym przypadku nie będzie pomocny?

1 polubienie

Dziś rano laptop po zwarciu 2 punktow na przycisku power uruchomił się . Nie było obrazu na wbudowanym ekranie ale był na zewnętrznym monitorze . Po używałem go troche i wyłączyłem go bo musiałem zająć się sprawami prywatnymi
A więc po skończeniu codziennych obowiązków chce go uruchomić . Ale laptop znowu nie chce się uruchomić
Jakies pomysłu ?

Powinnem to powiedzieć na początku wiem ale laptop to Fujitsu Siemens Amilo a1650g

No to właściwie, o co chodzi?
Czyli wygląda na to, że po prostu wiesz jakie piny po zwarciu go uruchamiają, ale po prostu nie zawsze się uruchamia?
Opisywanie tak bez składu i sensu sprawy w ogóle do niczego nie prowadzi osoby chcące pomóc.
Jeśli lapek po prostu nie uruchamia się za każdym razem, to w grę wchodzi opcja niedokładnego spinania pinów, albo po prostu jakaś dodatkowa niesprawność samego lapka.
Odłącz zewnętrzny monitor i próbuj ponownie.
Jaki jest objaw?
W ogóle spięcie pinów nic nie daje, czy po prostu lapek odpala w sensie słychać wiatrak, ale nie ma obrazu i tak dalej, trzeba dokładnie pisać o co chodzi.

Nie wiem jakie piny po zwarciu go uruchamiają . Juz jakieś 7 lat temu rozleciał się ten włącznik ale do gołego przełącznika a nie pinów . Teraz spięcie pinów w ogóle nic nie daje chyba ze ja coś złe robie
I teraz zostały same piny

Dobra, bo nie ma sensu tak rozmawiać.
Napisałeś jak wyżej.
Czyli zwarłeś dwa punkty (nazywamy te “punkty” w skrócie pinami) i lapek sie uruchomił.
Teraz masz z czym problem?
Zwierasz ponownie te dwa punkty i lapek już nie startuje ponownie, po jego wyłączeniu?
Najlepiej oddaj go do serwisu, aby ci przylutowali ten włącznik i tyle, skoro raz spięcie tych samych punktów ci go odpala a innym razem nie…to wygląda jeszcze na jakiś dodatkowy problem, albo po prostu źle spinasz te dwa punkty i tyle.

1 polubienie

I to są święte słowa. Polać mu okowity! :joy: