Utrzymanie Visty w porządku :-)

Chciałbym się dowiedzieć czym czyścicie rejestr (jak czesto) i ogólnie dysk ze zbędnych plików i np co ile i czym defragmentujecie dysk. Czekam na wasze wpowiedzi.

Rejestru jeszcze nie ruszałem :slight_smile:

Dysk - narzędzia zawarte w systemie Oczyszczanie Dysku :slight_smile:

Defragmentacji też jeszcze nie robiłem :slight_smile:

A czy to prawda ze Vista przez pierwsze 2 tygodnie się optymalizuje? no i o co w tym chodzi?? ze później chodzi szybciej czy jak?

Stara się zbierać informacje o najczęściej wykorzystywanych przez Użytkownika programach - tworzy sobie cache - to jest zmodyfikowana funkcja znana już w XPeku PREFETCH

I co to daje?

Jak to co? Szybszy dostęp do danego programu, szybsze jego uruchomienie.

hehe nie wiedziałem… :wink: no ale nie odbiegajmy od tematu za bardzo:) piszcie co i jak używacie:)

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … light=jv16

ok a do innych pozostałych śmieci?

no i komputer znacznie szybciej chodzi, jak również te programy najczęściej używane szybciutko się ładują :slight_smile:

Chodzi szybciej niż od razu po formacie?

Mi też teraz bardzo szybko się ładują :smiley:

ale to dopiero widać poprawe dokładnie po tych 2-óch tygodniach? czy z dnia na dzień coraz szybciej system chodzi.

Tak.Przed formatem uruchamiał mi się bardzo długo a teraz śmiga :smiley:

Mi z dnia na dzień coraz szybciej chodził :slight_smile:

LooL no to super :D:D:D Już się nie mogę doczekać kiedy miną te dwa tygodnie :stuck_out_tongue:

Ja do rejestru i śmieci używam EasyCleaner 2.0. Pod Vista działa bardzo dobrze, sprawnie i szybko, a do defragmentacji to narazie narzędzie windowsa bo nie znalazłem żadnego darmowego lepszego programu.

Czy Vista ma automatyczną defragmentację która pracuje w tle nie informując użytkownika?

tak ma zaplanowaną defragmentacje, którą oczywiście można wyłączyć.

Przestaw Sobie datę o 14 dni do przodu :stuck_out_tongue: Ty to potrafisz jak nikt :twisted:

Oj titi :stuck_out_tongue: zaloze sie ze wiekszosc uzywa TimeStopera wiec nie czepiaj sie akurat mnie :?