Użycie procesora 100% na YouTube

Witam,

mam podobny problem z laptopem MSI od siostry. Komputer generalnie działa bez zarzutu - wykorzystywany głównie jest do przeglądania Internetu i prac na MS Office.

Od dłuższego czasu jednak nie można komfortowo korzystać z odtwarzaczy video (Youtube, Dailymotion, TVN Player, HBO GO), ponieważ zużycie procesora podczas korzystania z w/w stron sięga 100%.

Po kilku moich zabiegach takich jak: oczyszczenie kompa z niepotrzebnych plików, czyszczenie rejestru, wyłaczenie zbędnych dodatków w przegladarce jest tylko MINIMALNIE lepiej. Tzn można oglądać film na YT bez wielu zacięć, ale nie da się już zrobić nic więcej. Gdyb leci jakaś piosenka na YT i tylko ruszę myszką w celu otwarcia kolejnego okna/karty to słychać przycięcia dźwięku.

W stanie spoczynku, wskazanie CPU waha sie na poziomie 0-7%…Chociaz teraz zauważyłem (piszac tego posta), że sama reklama okienkowa od GG spowodowała, że aktywnosc CPU to 70%. Po zamknięciu reklamy zuzycie CPU spadło do kilku procent.

Filmy z dysku chodzą lepiej, bez zacięcia, ale zużycie CPU również 100%.

Nie pomogła reinstalacja Flasha, silverlight, javy, kodeków. Jakiś czas temu skanowałem komputer Anti-Malware i nic nie znaleziono. avast, AVR ani Kaspersky nie znalazł żadnego wirka. Pierwszy raz odpaliłem OTL i uruchomiłem szybki skan. Czy byłby ktoś tak miły by zerknąć na wynik tego szybkiego skanowania?

http://wklej.to/dEFed

Z góry dziękuję za pomoc.

PS. Parametry komputera: Intel Core 2 Solo 1,4 GHz, 4 GB RAM (3GB dostępne), Windows 7

PS 2. Gdyby ktoś znalazł jakiś nieprawidłowy wpis w logu to prosiłbym równiez o info jak się go pozbyc za pomocą OTL :slight_smile:

Jeżeli komputer ma procesor 1,4 GHz to niestety standardem jest 100% zużycia procesora. Szczególnie mobilnego, szczególnie jednordzeniowego (czy tam z wyłączonym jednym rdzeniem). Trzeba się przyzwyczaić. Gdzie się da stosować adblockery i flashblockery. I cieszyć się, że w ogóle da się oglądać treści multimedialne w przeglądarce :smiley:

Masz słaby komputer.

Przeczyść przeglądarkę - pobierz Adwcleaner http://general-changelog-team.fr/downlo … adwcleaner i kliknij w nim Usuń, podaj log z usuwania, który pojawi się po resecie.

Zdaję sobie sprawę, że procek nie należy do najlepszych. Nie sądzę jednak by uniemożliwiało to korzystanie z Youtuba :wink:

Zresztą dawniej oglądałem na nim nawet filmy HD…

Mam lapka z podobnym prockiem (identyczne taktowanie), nie da się na nim oglądać filmów HD. Chyba, że z dysku. Na YT jest pokaz klatek. Pamiętaj też, że lapek podpięty do sieci zwykle pracuje na szybszym taktowaniu niż na bateriach. Poza tym kiedyś playery i strony były mniej wymagające.

Niestety tak jest trzeba mieć 2 rdzenie jeżeli chcesz oglądać youtube na 720p+, a 1080p to i słabe dwa rdzenie tego nie uciągną

Twój procesor to najsłabsze ogniwo w tym wszystkim i nic z tym nie zrobisz. Sprawdź poniższy temat. Bardzo podobny problem.

filmy-fullhd-obciazenie-cpu-100-prosba-pomoc-t501931.html?hilit=laptop

Proszę mi powiedzieć czy procesor dwurdzeniowy Dual Core E2140 1.6 GHz wystarczy do YT i oglądania filmów w HD?