Używanie aplikacji z MSDN AA po skończonych studiach

Witam. Czy jak ukończę edukację na studiach to muszę odinstalować oprogramowanie z MSDN AA, w tym także system, czy mogę ich w dalszym ciągu używać? Z góry dzięki za odpowiedź.

Możesz używać do momentu ponownej instalacji i wygaśnięcia kluczy, i oczywiście do celów niekomercyjnych.

Dzięki za szybką odpowiedź!

Szczerze mówiąc nie czytałem licencji gdyż jest bardzo długa ale pewniej profesor mówił, że licencje są dożywotnie.

Są sprzeczne informacje co do licencji MSDN AA (możliwe, że każda uczelnia negocjuje sama :wink: ). Ja osobiście nie miałem kontaktu z nimi (z moich czasów :P). Najprościej było by przeczytać licencję lub wrzucić ją na forum.

Podejrzewam jednak, że:

  • nie musisz odinstalowywać softu po zakończeniu studiów

  • nie możesz ponownie dokonać reinstalacji systemu

  • nie możesz zainstalować oprogramowania na nowych maszynach

  • zwróć uwagę na kwestie zarobkowe

Teoretycznie soft już zainstalowany masz dożywotnio - do czasu jak padnie system/sprzęt/ty :wink: Bez możliwości reinstalacji

U mnie (UŚ) jedyne ograniczenia to:

  • Zastosowanie niekomercyjne

  • Brak możliwości przeinstalowania (instalowania)

Generalnie

  • po ukończeniu studiów możesz używać aplikacji zainstalowanych podczas studiów, po ich ukończeniu nie możesz ponownie zainstalować tych aplikacji, możesz używać tylko tego co zostało zainstalowane w trakcie nauki. Także jak po studiach panie Ci sprzęt lub inna sytuacja - zapomnij o tym oprogramowaniu. Moim zdaniem - uczciwe i słuszne.

Dzięki za odpowiedzi. Już wszystko mi się rozjaśniło;)

“Także jak po studiach panie Ci sprzęt lub inna sytuacja”

chyba chciałeś powiedzieć padnie …

a nie panie

uczciwe i słuszne, poza tym co w tym złego jeśli ktoś korzysta z takiego oprogramowania

w celach niekomercyjnych

to tylko promocja firmy tak samo jak Autodesk !!