Używanie aplikacji z MSDN AA po skończonych studiach

(Jan Szatan) #1

Witam. Czy jak ukończę edukację na studiach to muszę odinstalować oprogramowanie z MSDN AA, w tym także system, czy mogę ich w dalszym ciągu używać? Z góry dzięki za odpowiedź.

Brak licencji - działanie Windows 10
(fiesta) #2

Możesz używać do momentu ponownej instalacji i wygaśnięcia kluczy, i oczywiście do celów niekomercyjnych.

(Jan Szatan) #3

Dzięki za szybką odpowiedź!

(misza_88) #4

Szczerze mówiąc nie czytałem licencji gdyż jest bardzo długa ale pewniej profesor mówił, że licencje są dożywotnie.

(bolivar) #5

Są sprzeczne informacje co do licencji MSDN AA (możliwe, że każda uczelnia negocjuje sama :wink: ). Ja osobiście nie miałem kontaktu z nimi (z moich czasów :P). Najprościej było by przeczytać licencję lub wrzucić ją na forum.

Podejrzewam jednak, że:

• nie musisz odinstalowywać softu po zakończeniu studiów

• nie możesz ponownie dokonać reinstalacji systemu

• nie możesz zainstalować oprogramowania na nowych maszynach

• zwróć uwagę na kwestie zarobkowe

Teoretycznie soft już zainstalowany masz dożywotnio - do czasu jak padnie system/sprzęt/ty :wink: Bez możliwości reinstalacji

(LonngerM) #6

U mnie (UŚ) jedyne ograniczenia to:

• Zastosowanie niekomercyjne

• Brak możliwości przeinstalowania (instalowania)

(Jusko) #7

Generalnie

• po ukończeniu studiów możesz używać aplikacji zainstalowanych podczas studiów, po ich ukończeniu nie możesz ponownie zainstalować tych aplikacji, możesz używać tylko tego co zostało zainstalowane w trakcie nauki. Także jak po studiach panie Ci sprzęt lub inna sytuacja - zapomnij o tym oprogramowaniu. Moim zdaniem - uczciwe i słuszne.

(Jan Szatan) #8

Dzięki za odpowiedzi. Już wszystko mi się rozjaśniło;)

(kebkit) #9

“Także jak po studiach panie Ci sprzęt lub inna sytuacja”

chyba chciałeś powiedzieć padnie …

a nie panie

uczciwe i słuszne, poza tym co w tym złego jeśli ktoś korzysta z takiego oprogramowania

w celach niekomercyjnych

to tylko promocja firmy tak samo jak Autodesk !!

(LonngerM) #10