Brak licencji - działanie Windows 10

Z tego co wyczytałem w sieci nie ma problemów z takimi licencjami :wink:

1 polubienie

Ale to sa lipne klucze i pewnego dnia mama dostanie brzydki komunikat i blokadę, a na ograniczonym Windowsie z tego co kojarzę nawet aplikacji nie można uruchamiać także tego… Albo oryginalny klucz Windowsa, albo jakieś User-Friendly distro Linuxa - nie jestem zaznajomiony z tymi najprostrzymi, może ktoś coś? @MartinaNeumayer np.?

Niech tylko ktoś zacznie namawiać do piracenia to będzie nieciekawie.

W7 dostaniesz nawet za 250 zł z odzysku.

W10 za 340.

A jakiejś wersji “edu” nie ma czasem? Były bodajże takie, które dostawało się na jakiś tam czas - chyba 5 lat - gdy się uczyło na uniwerku. Tak mi się coś kojarzy.

Linuchy także są w “wersjach” które do złudzenia przypominają windowsy. Właśnie dla osób przesiadających się na inną platformę.

A ten lapciok nie miał czasem ootb jakiejś wingrozy już? Jeśli miał (nawet jakiś stary xp), to klucz będzie ważny.

Był system, ale to było 5 lat temu… I b6la wersja30 dniowa.

Wątpię by jego mama studiowała, a używanie tego po skończeniu studiów to łamanie postanowień licencji. Działa i się aktualizuje, ale to w świetle licencji jest nielegalne.

Moim zdaniem to niepotrzebne udziwnianie. Albo płacimy za system, albo szukamy czegoś podobnego na linux.

Znalazłem coś takiego:

https://www.tecmint.com/best-alternative-linux-distributions-for-windows-users/

Najbardziej podoba mi się ten:

Przeczytaj: Używanie aplikacji z MSDN AA po skończonych studiach

Zapewne masz na myśli oprogramowanie udostępniane najczęściej na kierunkach technicznych w ramach programu MSDN AA, później DreamSpark. Owszem można było je otrzymać sęk w tym, że istniał wymóg posiadania licencji na Windowsa na urządzeniu na którym chcieliśmy zainstalować system pobrany z MSDN AA. Ot taki myk.

2 polubienia

Tutaj wchodzi w grę instalacja na nowym sprzęcie, który nie należy do studenta. Poza tym nie każda uczelnia zezwala na użytkowanie oprogramowania po okresie zakończonej nauki. Ja tak miałem i musiałem wywalać. Czy program się różni dla różnych kierunków i uczelni? Być może są jakieś indywidualne na to warunki. Nie wiem, ale pamiętam co pisało w papierach, które dostałem lata temu. W7 to był jeszcze.

Niemnie instalowanie takiego oprogramowania, nie będąc studentem lub użytkownikiem danego komputera to łamanie zapisów licencji.

Ale tu nie ma co dywagować. Do komputera trzeba wgrać system, to oczywiste. System Windows trzeba kupić, a Linux jest za darmo (piszę skrótowo). Do ciebie należy wybór.

Jeśli zaś chcesz instalować piracką kopię, to tu nie uzyskasz pomocy.

Jaka piracka kopia, obraz Win10 ppbrazy z strony Microsoftu :slight_smile:

No ale nie masz do niego klucza, a ten musisz dokupić inaczej system jest bezwartościowy i niefunkcjonalny.

idąc jego logiką, to przecież dokupi za 50zł jak napisał :smiley:

A za miesiąc blokada. M$ już się wziął za tych handlarzy i sukcesywnie znikają z Allegro.

1 polubienie

Zamiast kupować za 50 PLN na Allegro klucze niewiadomego pochodzenia, poczekaj na kolejną promocję od MS. Nie tak dawno dało się kupić za bodajże 68 PLN oryginalny klucz do W10. :wink:

to chyba nie ta “promocja” z serwisu benchmark :smiley:

Tak jeszcze się dopytam, bo Windows7 nielegalny, pozwalał takim ludzikom na w sumie pełną funkcjonalność (chyba nawet zasysał aktualizacje) i wywalał jakieś tam komunikaty w prawym dolnym rogu i czarna tapetę.
Myślę (uważam), że Windows 10 nielegalny nie pozwoli w ogóle go używać, czy jestem w błędzie?

Nie wiadomo mi nic o promocji z tego serwisu :wink:
Jak znajdę, to podlinkuje.

Tak, był ten komunikat, ale po jakimś czasie - bodaj 30 dniach nie dało się zalogować do systemu. W przypadku W10 nie ma kompletnie żadnej funkcjonalności.

O czym mówisz?
Nie dało się zalogować?
Normalnie działał z “czarną tapetą”.

jedyny sposób na przedłużenie triala, który znam to slmgr -rearm, i chyba microsoft nie ma nic przeciwko tej metodzie

normalnie działał z czarną tapetą, pytanie jak długo? systemy są płatne, więc byłoby to nielogiczne, by nie aktywować systemu i go móc go używać

Nope, potem wyskakiwał albo komunikat o odliczaniu do zamknięcia, albo zamykało system. No chyba, że miałeś jakiegoś pirata, który ten system obchodził. Co nie zmienia faktu, że używanie takiego systemu jest nielegalne.