Vademecum kolekcjonera - FUTBOL

To może coś z innej beczki? Wielu z Was jest zapewne kibicami piłki nożnej i ma swoją ulubioną drużynę… Czemu więc nie napisać do nich listu? A może akurat uda nam się i po kliku, kilkunastu dniach oczekiwania będzieszmy cieszyć się z pamiątek? Jak to zrobić?

Piszemy list - najbardziej uniwersalnym językiem do komunikacji z przedstawicielami obojętnie jakiej ligi, jest język angielski. Musi on być krótki i zwięzły, gdyż - nie ma się co oszukiwać - te największe kluby dostają setki listów tygodniowo i po prostu nie mają czasu czytać wszystkiego… Starczy więc coś w stylu:

My Dears,

My name is (imie i nazwisko). I am (wiek) years old and I live in (miasto), in Poland. I like football very much and I think that your club is one of the strongest clubs in the world! In my opinion, (nazwa ligi*, zamiennie: your league) is one of the strongest leagues in the world!

I have got a small request. Could you kindly send me the photo of your team with autographs and some of your emblemats? Thank you in advance!

In the end, I would like to greet my best team and people connected with it. A lot of success!

Your biggest fan,

(Twoje imie i nazwisko)

Gdy już uporaliśmy się z listem, czas go wysłać. W tym celu radzę wykorzystać usługę Poczty Polskiej, zwaną Priorytet. Zapłacimy więcej, ale mamy gwarancję dostarczenia listu do 2-3 dni w dowolny zakątek Europy. Teraz pozostaje ładnie zaadresować kopertę. Najlepiej długopisem, bo atrament może nie wytrzymać nerwowo Neutral No i czekamy. Tu polecam uzbroić się w cierpliwość. Najkrócej czekałem 6 dni, najdłużej - pół roku na Real Madryt… Życzę udanych łowów Smile

P.S. Adresy klubów będę dodawał sukcesywnie, w miarę czasu a adminów proszę o przyklejenie tematu. Pozdrawiam


* nazwy lig - League 1 (francuska), Premiership (angielska), Serie A (włoska), Bundesliga (niemiecka), Primera Division (hiszpańska)

WYBRANE ADRESY KLUBÓW PIŁKARSKICH - ANGLIA

Arsenal London

Arenell Road, Highbury

GB London N5 1BU

Liverpool FC

Anfield Road

GB Liverpool L4 OTH

Newcastle United

St. Jame’s Park

Newcastle-Upon-Tyne NE 1 4ST

Manchester United

Sir Matt Busby Way, Old Trafford

GB Manchester M16 ORA

Aston Villa

Villa Park, Trinity Road

Birmingham B6 6HE

Everton

Goodison Park

Liverpool L4 4EL

Tottenham

White Hart Lane, 748 High Road Tottenham

London N17 OAP

Manchester City

Maine Road, Moss Side

Manchester M14 7WN

Middlesbrough FC

The Riverside Stadium, Middlesbrough

Cleveland TS3 6RS

Fulham London

Craven Cottage, Stevenage Road

Fulham, London SW5 6HH

Chelsea London

Stamford Bridge

London SW6 1HS

Leeds United

Ellan Road

Leeds LS11 OES

WYBRANE ADRESY KLUBÓW PIŁKARSKICH - FRANCJA

AJ Auxerre

Route de Vaux, BP 349

89006 Auxerre Cedex

Olympique Lyon

350 Avenue Jean Jaures

69007 Lyon

RC Lens

Stade Felix-Bollaert BP 236

62304 Lens

AS Monaco

3 avenue des Castellans

98000 Monaco

Girondins Bordeaux

Rue Joliot-Curie, BP 33

33186 Le Haillan Cedex

Lille OSC

Allee du Petit-Paradis

59044 Lille Cedex

Olympique Marsylia

25, rue Negresko, BP 124

13267 Marseille Cedex 08

Sochaux

Bungalow du Stade Bonal

25200 Montbeliara

Paris Saint-Germain

24, rue du Colt-Guilbaud

75016 Paris

Nantes FC

Centre Sportif Jose-Aribas-la Joneliere

42240 La Chapelle-sur-Erdre

Toulouse FC

Stadium Municipal 1, alle Gabriel-Bienes

31400 Toulouse

WYBRANE ADRESY KLUBÓW PIŁKARSKICH - HISZPANIA

Valencia CF

Antigua Senda de Senent 11-9

46023 Valencia

Real Madrid

Concha Espina 1

28036 Madrid

Deportivo La Coruna

Plaza de Pontevedra 19

15003 La Coruna

FC Barcelona

Avenida Aristides Mailld s/n

08028 Barcelona

Atletico Madrid

Paseo Virgen del Puerto 67

28005 Madrid

Real Sociedad

Paseo de Anoeta 1

20014 San Sebastian

Villareal CF

Avenida Blasco Ibanez 2

12540 Villareal (Castellon)

Sevilla FC

Avenida Eduardo Dato s/n

41005 Sevilla

Malaga CF

Avenida Martivicios s/n

29011 Malaga

WYBRANE ADRESY KLUBÓW PIŁKARSKICH - NIEMCY

Borussia Dortmund

Strobelallee Postfach 100509

44005 Dortmund

Bayer Leverkusen

Postfach 120 140

51349 Leverkusen

Bayern Monachium

Postfach 90 04 51

81504 Muenchen

Hertha BSC

Hanns-Braun-Strase

Friesebhaus II, 14053 Berlin

FC Schalke 04

Kurt-Schumacher-Strase 284a

45891 Gelsenkirchen

Werder Bremen

Am Weserstadion 7

28205 Bremen

  1. FC Kaiserslautern

Postfach 2427

67653 Kaiserslautern

HSV

Rothenbaumchaussee 125

20149 Hamburg

VfL Wolfsburg

Elsterweg 5

38446 Wolfsburg

VfB Stuttgart

Mercedesstrase 109

70372 Stuttgart

WYBRANE ADRESY KLUBÓW PIŁKARSKICH - ITALIA

AS Roma

Via di Trigoria

00128 Roma

Inter Milan

Via Durini 24

20122 Milano

Juventus Turin

Corso Galileo Ferraris 32

10128 Torino

AC Milan

Via Turati 3

20121 Milano

Lazio

Via Umberto Novaro 32

00195 Roma

AC Parma

Viale Partigiani 1

43100 Roma

Chievo Verona

Corso Milano 90/A

37138 Verona

WYBRANE ADRESY KLUBÓW PIŁKARSKICH - RESZTA

PSV Eindhoven

Frederiklaan 10a

5616 NH Eindhoven

Ajax Amsterdam

Arena Boulevard, Pastbus 12522

1101 AM Amsterdam

Feyenord Rotterdam

Van Zandvlietplein 3, Postbox 9635

3007 AP Rotterdam

Spartak Moskwa

Spartakowskaja 7

107066 Moskwa

AEK Ateny

Tritis Septemvriou 144

G 11251 Athinai

Dinamo Kijów

Chruszewskoho 3

252001 Kyiw 001

Galatasaray

Hashun Galip Sokak 7-11

80700 Beyoglu-Istanbul

Podałem adresy ciekawszych klubów. Jeśli ktoś chciałby inne a będę miał, oczywiście podam. Polskich nie dałem, gdyż ich aktualne dane są w każdym skarbie kibica, a też nie zawsze odpisują. Pozdrawiam!

Co to ma wspólnego ze Sprawdzonymi Poradami ??

Jest tutaj

1 polubienie

Interesuję się piłką nożną, wysyłam listy do klubów i piłkarzy, ale ostatnio rzadko. Moja kolekcja liczy około 50 paczek :-D.

Ja nie chwaląc się dostałem pamiątki i zdjęcia z autografami Dudka oraz autografy ze zdjęciami wszystkich piłkarzy Manchesteru United, Ajaxu Amsterdam,Arsenalu Londyn,AS Monaco

Czytałeś regulamin Sprawdzonych Porad :evil:

Tak czytałem. Vademecum nie jest poradą informatyczną czy komputerową. Rozumiem. Proszę się nie denerwować…

Ale jak to działa ? Ja im wysyłam list, a oni mi za darmo pamiątki :? ???

Dokładnie tak to działa :slight_smile: To jest tzw. free emblemats. Spróbuj sam! Kosztuje Cie znaczek pocztowy za około 3zł + priorytet :slight_smile:

Ja nie tylko wysyłam listy tradycyjne, ale również e-maile. Efekty są :-D.

To podaj tutaj adresy mailowe. Do klubów czy do prywatnych ludzi? Co im piszesz, co otrzymujesz i jaką drogą (poczta itp.) Ciekawi mnie to bardzo :slight_smile:

E-maile do drużyn piłkarskich są na http://www.uefa.com :). Piszę wszędzie po angielsku. Co otrzymam, to zależy, oczywiście drogą pocztową.

Znalazłem :slight_smile: W takim razie spróbuję też tą droge wykorzystać :slight_smile:

Jeśli będziesz chciał się czegoś dowiedzieć ode mnie, jeśli chodzi o pamiątki piłkarskie, daj znać - służę pomocą ;).

Drogi Torresie :smiley:

Może powiedziełbyś do jakich klubów pisałeś poczta elektroniczną i co od nich dostałeś.

A może lepiej tutaj coś naskrobać? Wtedy wszyscy będą mieli wgląd w sposób mailowego załatwiania sobie różnych fajowych rzeczy:) ?? A w razie problemów, nie omieszkam zapytać :wink: To może napisz, co pisałeś, jakie kluby Ci odpisały, czas oczekiwania i zawartość przesyłek :slight_smile:

Kurcze trzeba tego spróbować

Pisałem do federacji piłkarskich wszystkich krajów europejskich, klubów z prawie wszystkich lig europejskich, i nie tylko. Poświęciłem na to sporo czasu. A co dostałem? Napisz, o jakie kluby dokładnie Ci chodzi, bo mój zbiór liczy około 50 paczek, więc długoby pisać :).

J.w. - napisz, o jakie drużyny Ci chodzi.

Wybierz te nejbardziej znane, Barca, Chelsea, Real itp… No i federacje Anglii, Francji…

A pisałeś coś w stylu mojego szkicu z postu, czy coś innego? Bo mailem nigdy nie wysyłałem…

Jeśli chodzi o najbardziej znane kluby:

Barca - wysłałem list i otrzymałem zdjęcia Ronaldinho i Eto’o z oryginalnymi autografami (prosiłem o nie w liście)

Chelsea - nie wysyłałem do nich listu, po mailu nie odpowiadają

Real - nie wysyłałem do nich listu, po mailu nie odpowiadają

Manchester United - wysłałem list, dostałem gazetkę United Review i zdjęcie drużyny

Arsenal Londyn - odpowiadają na e-mail. Dostałem gazetkę Arsenal Inside 2004/2005 i zdjęcie drużyny

Liverpool - raczej odpowiadają na e-mail. Dostałem gazetkę klubową oraz duży plakat

Do federacji Anglii i Francji wysłałem e-maile, ale nie otrzymałem odpowiedzi.

Wzór listu - podobny do Twojego.

A co z JUVENTUSEM odpiowiadają i co przysyłaja