Vademecum kolekcjonera - FUTBOL

Ja dostałem po pół roku :shock: list ze zdjęciem wszystkich i autografy

No właśnie, wiedziałem że nie odpowiadają… Ale spróbuję jeszcze raz napisać, bo kumpel to zrobił jeszcze za czasów Wembley i dostał list, oraz olbrzymią panoramę tego stadionu :frowning:

A co do listów e-mailowych. Pisząc do nich od razu podawałeś swój adres domowy, czy czekałeś na odpowiedź?

Z reguły nie odpowiadają i na e-maile, i na listy tradycyjne. Nie tylko w moim przypadku tak było. Musisz mieć wielkie szczęście, aby Ci coś przysłali.

Od razu.

Agadza się kiedyś wysłałem list tradycyjny i do tej pory nic nie odesłali.

Sory ze sie wtrace ale tez mam zamiar wyslac kilka listow, mam wiec do was kilka pytan:

-czy wy wysylalisce koperte zwrotna?

-czy znaczek pocztowy jest w tej samej cenie

-jak wygladalby mniej wiecej wzor takiego listu

PS: Albo- jesli mielibyscie czas to wytlumaczyc mniej więcej krok po kroku poniewaz bardzo na mi na tym zalezy

Jesli moglibyscie mi pomoc to prosze o odpowiedz na forum lub na adres maila: wisnia1411@poczta.onet.pl Dzięki z góry

Wszystko masz w moim pierwszym poście w tym temacie. Nie załączasz koperty zwrotnej, tylko adres.

a i mam jeszcze drobne pytanko:

Real Madrid

Concha Espina 1

28036 Madrid

Wysylales bez nazwy państwa?

Nie :wink:

Po każdym z adresów piszesz nazwe państwa. Tu możesz napisać

Espina

lub - jak robi znakomita większość, po prostu pisać angielskie odpowiedniki:

Spain

;]

mała poprawka:

España

I tak każdy wie, o co chodzi. Według mnie najlepiej pisać kraj po angielsku :).

Tak, ponieważ różnie bywa, a z Polski do, w tym przypadku, Hiszpanii jest trochę ;]

A czy do Anglii też musze pisać nazwe państwa skoro pojawia się GB?

PS: Proszę, przetłumaczcie mi jeszcze: Włochy, Francja, Holandia, Niemcy :lol: :smiley:

Gdzie pojawia się GB? Jeśli do Anglii, to piszesz “England”.

Na angielski? Italy, France, Holland, Germany.

dzięki wszystkim za pomoc, nie wiem co bym bez tego forum zrobił :stuck_out_tongue:

Moja siostra jakieś dwa tygodnie temu wysłała 3 listy. Dziś przyszły dwa z hiszpanii: od Barcelony(duży plakat drużyny z autografami) i od Realu(kartka pocztowa ze zdjęcie składu). Czeka jeszcze na Liverpool.

Fajna sprawa z tymi listami. Zabieram się dziś za pisanie do Ajaxu. Pisał już ktoś do nich i czy coś dostał(ewentualnie po jakim czasie etc.).

Pozdrawiam.

Od Barcy dostałem dwa zdjęcia (Eto’o i Ronaldinho) z oryginalnymi autografami.

Twoja siostra niepotrzebnie wysyłała list, bo po e-mailu otrzymałaby pamiątki ;).

czyli po e-mailu oplaca sie wysylac?? moge na cos liczyc?? czy tylko tradycyjnymi listami??

raczej tylko tradycyjne listy

Ależ oczywiście, że się opłaca! Dostaniesz odpowiedź, że odpowiedzą jak najdzybciej się da, lub po prostu dostaniesz odpowiedź listownie do domku :slight_smile: No - czasem nie odpowiadają, ale to jak wszędzie :slight_smile:

Wszystkie aktualne adresy piłkarskie znajdują się na http://www.uefa.com

Wzór listu może być taki sam, jak w moim pierwszym poście

:))

A ja mam koszulkę Casillasa i jego autograf :slight_smile: Znajomy mi przywiózł, jak wrócił z…Barcelony! :shock:

I tak, i tak. Zawsze jest szansa :-D.