Vga na hdmi

Witam jaki kabel przejsciowke polecacie do podłonczenia Vga z HDMI nie zalezy mi wogole na dzwieku czy jakości obrazu

HDNI to złącze cyfrowe, a VGA, analogowe, więc przejściówki chyba ot takiej nie znajdziesz. Potrzebny ci będzie, z tego, co wiem, jakiś adapter, co przechwytuje obraz z VGA, konwertuje to na sygnał cyfrowy. Istnieje coś w ogóle takiego?

Jest cała masa konwerterów z HDMI do VGA, oraz trochę mniej z VGA do HDMI. Tym niemniej większość działa poprawnie, a problemy które występują rzadko, są zwykle specyfiką konkretnego doboru sprzętu do nich podłączonego.


Zdjęcie powyżej, to typowy przedstawiciel gatunku adapterów, które zamieniają obraz z wyjścia VGA, do postaci cyfrowej HDMI.

A to zdjęcie, przedstawia jedną z licznych przejściówek, za pomocą których można podłączyć leciwy monitor VGA do nowoczesnej karty z wyjściem HDMI.

2 polubienia

Akurat pierwszy działa odwrotnie, jak byk jest HDMI IMPUT.
Czyli z wyjścia HDMI cyfrowego na przykład lapka na VGA analogowy (na przykład do monitora).
Drugi to to samo.
Tutaj jest konwerter z analogowego wyjścia VGA na przykład starej karty PC do HDMI czyli nowoczesnego TV.

1 polubienie

Sądzę że za cenę konwertera kupisz starszą kartę z HDMI albo taniej…

Nie, no oczywiście że są takie konwertery, ale to co pokazałeś, to akurat tak nie działa, @cyngiel_1 już Ci na to zwrócił uwagę.

Nie są to najtańsze rzeczy, za 5 zł raczej się nie kupi, ale jak komuś zależy, to bez problemu za dwadzieścia parę zł dostanie.

HD36 KONWERTER ADAPTER SYGNAŁU VGA DO HDMI + AUDIO

Adapter konwerter przejściówka VGA na HDMI + Audio

Pomyłka w grafice, to jest taki link i on z VGA jest na HDMI.

Właśnie działa, jest błąd w nadrukach po prostu. Ewentualnie w hurtowni dali zdjęcie inne niż na produkcie, też się zdarza, ale wygląd jest charakterystyczny .

Nie, to co pokazałeś, to jest HDMI na VGA

I nie jest to błąd w nadrukach, ani wygląd nie jest charakterystyczny, bo konwertery z VGA na HDMI muszą mieć dodatkowe zasilanie. I taki właśnie jest w moim poście, jak i w kolejnym Twoim.

Masz racje, zdjęcie wziąłem po prostu z hurtowni, i mam tam opis VGA do HDMI, więc pewnie po prostu źle wstawili. Ale mam taki adapter i zaraz sięgnę do szuflady i będzie wiadomo jak wygląda w realu. :stuck_out_tongue:


Tak to ustrojstwo wygląda, sprzedajmy za 35zł, a w Internecie pewnie z połowę taniej będzie. Jest jakiś kabelek z USB w komplecie. Ale generalnie kształt jest charakterystyczny, bo te z HDMI na VGA mają zwykle kabelek, aczkolwiek nie zawsze bo mam gdzieś taki krótki, jak pendrive i też działa. A i jeszcze są przewody, mam do monitora któregoś wpięty VGA a do komputera leci HDMI i też działa, ale tylko w jedną stronę.

Ale namieszałeś jak klienci na Allegro, którzy często wstawiają nie wiedząc co.
Konwertery z VGA na HDMI mają zawsze dodatkowe zasilanie ze względu na zasilanie układów potrzebnych do przetworzenia analogu do cyfry a kształt samego pudełka i wykonanie - to może być różnorakie jak napisał już kolega @Radek68.
Ważne są opisy wejścia i wyjścia i tyle i to, że te urządzenia nie są zamienne, czyli działają tylko w jedna stronę.
Dlatego to co dałeś na ostatniej fotce jest prawdziwym z VGA do HDMI.
Cienki przewód Jack to oczywiście osobne wyjście/wejście do audio w każdym z tych urządzeń, bo przecież VGA nie ma pinów audio i trzeba podać je oddzielnie.
Jest jeszcze taki „myk” na którym przejechał się już nie jeden a mianowicie dotyczący adapterów z HDMI do VGA, które przeważnie nie potrzebują osobnego zasilania, żeby dobrze działały.
Jednak jest sytuacja, kiedy tak podłączając konsolę PS4 do monitora VGA taki „zwykły” adapter nie działa.
Potrzebny jest też taki z osobnym zasilaniem, ponieważ akurat konsola z jakichś spraw prądowych nie działa ze zwykłym bez dodatkowego zasilania…

Są jeszcze adaptery, które działają w obie strony.

Pewnie są, ale za wyższą cenę.
Teraz to chyba już wszystko jest dostępne.

Albo kosztem lagów.

Co konkretnie, i z czym chcesz połączyć? Mam na myśli, jaki port ma wyjście (VGA czy HDMI) a jaki port ma wejście (VGA czy HDMI)?

Chyba wystarczyły mu podpowiedzi, bo uciekł z tematu:)

Komputer Vga do monitora telewizora ma tylko HDMI wejścia

Napisz jaki to konkretnie jest monitor telewizor (dwa w jednym?)?
btw. w komputerze nie można wymienić karty graficznej na taką z wyjściem cyfrowym?

ps. o takie coś chodzi?

Jakieś Samsung ale tylko HDMI ma wejścia
W komputrze ciezko zmienić kartą na inną bo to mini pc i wszystko wbudowane jest na płycie głownej

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.