Viasta, czy to karta graficzna?

Posiadam laprop hp dv9000, komputer moge wlaczyc, a nawet cofnac do oryginalnego stanu. Niestety podczas logowania ekranu powitalnego windows vista, pojaiwaja sie krotko szmery na ekranie, nastepnie ekran jest czarny a po prau minutach pojawia sie niebieski ekran tez z tymi szmerami. Komputer lezal pol roku nie uzywany, bo dzialo sie to samo. Niedawno wlaczylem go i po jakims czasie uruchomil sie i dzialal przez tydzien, ale kliknolem jakas dziwna funkcje w control panelu i znowu pojawily sie szmery p czym wylaczylem kompa. Teraz podczas wlaczania pojawias sie funkcja naprawy systemu ale pisze ze nie jest w stanie naprawic go automatycznie. Nie moge wejsc teraz nawet w safe mode bo komputer jest po cofaniu do oryginalnego stanu. Da sie cos z tym zrobic? Czy to karta graficzna? Bo jak mowie komputer normalnie dziala w biosie, i przez pare dni wgl. Dzieki za odpowiedz.

Czy posiadasz płytę z Windowsem?

Jeżeli tak to zobacz: http://www.dobreprogramy.pl/Srodowisko- … 11288.html albo ściągnij obraz odzyskiwania stąd: http://www.fixitpc.pl/topic/54-winre-me … prawczych/

Jeżeli nie i nie masz ochoty ściągać płyt WinPE, to skorzystaj z np. Ubuntu LiveCD (bez instalacji). Szczegóły: vista-nie-laduje-sie-t484584.html Obrazu ISO nie rozpakowujesz. Do nagrania ISO z np. Ubuntu możesz użyć bezpłatnego programu Active ISO Burner http://www.ntfs.com/iso-burning.htm. Im mniejszą prędkością nagrywasz, tym lepiej. Podobno wpływa to na jakość zapisu. Żeby w Ubuntu dostać się do zawartości dysku po uruchomieniu, trzeba kliknąć ikonę z teczką (na zrzucie ekranu jest to trzecia ikona od góry).

3c3a0b289588b3a1m.jpg

(kliknij w zrzut, żeby otworzył się w pełnym rozmiarze).

Chciałbym, żebyś wrzucił na jakiś serwer typu http://www.sendspace.pl/ zawartość katalogu C:\Windows\minidump. To podstawa. Analiza takich plików może wiele pokazać: blue-screen-windows-bit-t491491.html#p3095248 Najlepiej byłoby przekopiować gdzieś zawartość tego katalogu i spakować (W Windows prawy przycisk myszy na katalog i opcja Wyślij do - folder skompresowany (zip)). Ciekawa może być też zawartość dzienników zdarzeń. Można takowe zgrać, konkretnie chodzi o zgranie folderu C:\WINDOWS\system32\winevt\Logs (źródło: http://www.fixitpc.pl/forum-7/announcem … nformacje/).

Metody naprawy systemu gdy nie włącza się:

problem-uruchomieniem-systemu-t491976.html

padniety-system-asus-k50ij-vista-sp1-t491471.html

W ogóle polecam zrezygnować z partycji recovery. Dlaczego? O tym przeczytasz w pierwszym z podlinkowanych tematów w punkcie 5 mojej wypowiedzi.

Pozdrawiam!

Ale co do trego ma Ubontu? Jestem laikiem w tych sprawach, tzn znam sie troche ale nie na tyle zeby samemu to zrobic. Nie mam plytki z windowsem,.

To, że z poziomu Ubuntu mógłbyś zgrać zawartość: C:\Windows\minidump i C:\WINDOWS\system32\winevt\Logs. Wtedy mógłbyś wrzucić zawartość plików na http://www.sendspace.pl/ i można by dokonać analizy i dojść do tego, co powoduje problem. Ale jeżeli system nawet nie uruchamia się w trybie awaryjnym, to raczej nie ma to sensu.

Co zrobiłbym na Twoim miejscu? Gdyby nie to, że:

to wszedłbym tutaj http://www.fixitpc.pl/topic/54-winre-me … prawczych/, część “Żadna z powyższych metod nie jest dostępna” i tam dostępny obraz odzyskiwania. Można uruchomić z niego komputer, wybrać opcję Napraw i skorzystać z Przywracania systemu. Albo skorzystać z innych rad, które opisuję tutaj: problem-uruchomieniem-systemu-t491976.html

W obecnej sytuacji:

  • mówisz, że posiadasz kopię recovery. Czy po odzyskaniu systemu z niej są problemy? Powinno być OK

  • jeżeli powyższe odpada, to załatw płytę z Windowsem i spróbuj reinstalacji bez utraty danych albo zainstaluj system na czysto (wtedy najlepiej od razu usuń partycję recovery bo i tak nie ma z niej żadnego pożytku). Tylko załatw system w wersji, którą posiadasz (np. Home Premium - patrz naklejka pod spodem laptopa). Czyli pkt. 5 w mojej wypowiedzi: problem-uruchomieniem-systemu-t491976.html#p3098089 Albo skombinuj obraz systemu z internetu i zainstaluj z użyciem klucza, który znajduje się pod spodem laptopa (ten klucz warto np. spisać, bo za kilka miesięcy może być nie do odczytania). Przy czym z tymi obrazami systemów z internetu też warto uważać:

[quote name=adam9870 jak-przeinstalowacsystem-win7-home-premium-64bit-t488597.html#p3077921]Albo prosisz kolegę który posiada płytę z Windowsem takim jak Ty, albo jeżeli masz np. kolegę, który posiada dostęp do subskrypcji TechNet, możliwe jest pobranie obrazu systemu i nagranie go na płytę. Podobnie jeżeli masz kolegę, który posiada nośnik z systemem i jest w stanie Ci go pożyczyć. Co do wersji z Internetu, jeżeli znajdziesz naprawdę niemodyfikowany obraz z MSDN/TechNet - możesz pobrać, jeżeli chcesz. Ja nie ufam tym wersjom z Internetu, bo niby normalna wersja, niby niemodyfikowana, a w środku są jakieś aktywatory itp., podczas gdy ja chcę zainstalować _legalnie_ system z oryginalnym kluczem i _legalnie_ aktywować. Dlaczego nie ufam? Otóż tutaj jest interesujący wywiad z pracownikiem polskiego oddziału Microsoft, który mówi o doświadczeniu, w którym kupiono Windows XP ze stadionu, dokonano analizy i systemy te (niektóre) wysyłały dane gdzieś na serwery w Niemczech. Oglądałem dosyć dawno temu, możliwe, że mój opis dokładnie się nie zgadza z tym co jest w wywiadzie.

http://www.dobreprogramy.pl/Rozmowa-z-K … 13988.html

Koledzy, nie znacie serii dv9000 ? Żadne recovery reinstalacje i inne takie bzdury. Sprawa jest prosta. Laptop umiera. A konkretnie karta graficzna. Niestety HP bardzo źle zaprojektowało system odprowadzania ciepła w swoich Pavilionach z 2007 / 2008 roku. Zarówno dv6000 jak i dv 9000 (różnice w przekątnych ekranu) posiadają karty graficzne z serii GeForce 8400M / 8600M Chłodzenie jest tragicznie wykonane. Laptop zamiast wydmuchiwać powietrze w bok, to wydmuchuje w dół. Efekt jest taki, że zaczynamy mieć artefakty czyli to co opisał kolega wojtek000345 Skala zjawiska była mniejsza w Pavilionach opartych na Intelu (sprzęt się mniej grzał, dłużej żył) niż na AMD Jeśli chcesz zatrzymać dane albo poużywać komputera trochę dłużej to jest jedna prosta rada. Odinstaluj sterownik karty graficznej. Będziesz mieć zerową wydajność graficzną ale internet pooglądasz, filmy DiviX też obejżysz. Gdy odinstalujesz sterownik graficzny, wówczas grafa nie będzie się tak pociła, no i nie będzie artefaktów, będziesz wciąż mógł używać komputer, ale to już nie będzie to samo. Reasumując. Komputer umiera, i czeka cię wydatek.

wojtek000345 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy swoich postach.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.