Video kurs c++


(system) #1

Witam, choc jak na swój wiek 15 lat chciałem zająć sie programowaniem c++. Razem z kuzynem chcemy zrobić gierkę internetową ale nie umiemy za bardzo c++, wiem np że na początku trzeba napisać #include ale nie wiem dlaczego, i własnie dlatego pytam czy nie wiecie gdzie mogę znaleźć video kurs c++??? Jeśli była by osoba która mogłaby mi pomóc w robieniu to proszę pisać na gg:5922782

Z góry Dzięki


(Trance) #2

Gierka internetowa vs C++ ?? jakoś mi to nie pasuje razem :?

co do iostream to Google naprawdę nie gryzie... http://pl.wikipedia.org/wiki/Biblioteka_iostream

kurs c++ (co prawda nie wiem dlaczego pytasz o video - nie wiem czy istnieje)... może lepiej spróbuj skorzystać np. z http://www.ifj.edu.pl/~grebosz/symfonia_c++_std_p.html chociaż jeżeli chcesz pisać jakieś gry to przed Tobą dłuuuuuga droga


(system) #3

aha dzięki wielkie


(marcin3) #4

Tu masz video kurs http://videokurs.pl/kurs-c.php .

Tylko po co Ci video kurs o wiele lepsze są książki. Do C++ polecam tak jak Trance Symfonię C++ standard.


(somekind) #5

W C++? Przemyślcie to dokładnie.


(kijek) #6

marcin3, po tym, co można odczytać na dole strony już się domyślam, że ten kurs nie jest dobry. Napisane jest

DEV-C++ to nie kompilator, a środowisko, w dodatku nie wspierane już od dawna i jest na licencji GNU GPL, a nie Freeware, jak piszą na tej stronie.


(Armon) #7

w pewnym sensie środowisko jest między innymi kompilatorem... więc w sumie można tak napisać, rzeczywiście freeware nie jest.


(matiit) #8

Armon... Nie jest (;

Używa GCC dla windows (ma to jakąś nazwę)


(Armon) #9

No tak, ale skoro dev C++ go używa, to jedną z funkcji tej aplikacji jest kompilator, a jeżeli jedną z funkcji jest kompilator to idąc za teorią zbiorów można nazwać go kompilatorem, chodź będzie to nazewnictwo niedokładne. Samego kompilatora nie można nazwać środowiskiem, lecz środowisko można nazwać kompilatorem. Kwadrat jest prostokątem, ale prostokąt nie jest kwadratem.


(matiit) #10

Dev C++ używa do kompilowania osobnego procesu z osobnego projektu, wywołuje program GCC (min gw?) z określonymi parametrami.


(Armon) #11

Co nie oznacza, że nie możesz go nazwać kompilatorem, skoro pełni w tle funkcję kompilatora. W pewnym sensie nie możesz nazwać języka C++, językiem C++, jeżeli poszedłbym za Twoim rozumowaniem, bo on sam w sobie korzysta z wieluuu rzeczy...

Więc jeżeli mam środowisko to nie mogę nazwać go edytorem mimo tego, że korzystam z funkcji (a dokładniej wiellluuu funkcji) środowiska, która sprawia, że mogę edytować tekst?

Kalkulator graficzny ma też funkcję zwykłego kalkulatora i mogę go nazwać kalkulatorem, ale nie każdy kalkulator mogę nazwać kalkulatorem graficznym.


([alex]) #12

Rozwijając twój tok rozumowania można ciebie nazwać jednokomórkowcem, ponieważ jako żywy organizm składasz się z pojedynczych komórek. Albo nazwać cię Musculus gluteus maximus, ponieważ to jedna z twoich części. Czyż nie?


(Armon) #13

Czyli według ciebie jednokomórkowiec jest podzbiorem zbioru wielokomórkowców ? Część, a moduł to dwie różne rzeczy.


([alex]) #14

To oświeć mnie czym się różni część od modułu?

Czyżby nazewnictwo Musculus gluteus maximus (czyli po polsku - tyłek) było jak najbardziej na miejscu, nie masz zastrzeżeń co do tego że to nijako pewien moduł?


(Armon) #15

http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=modu%B3

http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=cz%EA%B6%E6

hmm ciekawe zamiast powiedzieć kobiecie masz piękny tyłek i dostać w pysk można powiedzieć masz ładne Musculus gluteus maximus i jeszcze do tego mądrze zabrzmi :smiley:

Tak btw to nie pomogliśmy pytającemu...

Jeżeli chcesz stworzyć grę przez przeglądarkę to minimalna wiedza: XHTML, CSS, PHP, MySql oraz obróbka grafiki, no chyba, że chodziło Ci o MMORPG, to jak najbardziej C++, OpenGL etc.


(somekind) #16

Racja!

Dlatego telewizor możemy nazwać prądem elektrycznym, bo go używa. To całkiem logiczne.

Nie wiem, z jakiego tyłka wyciągnąłeś tę swoją "teorię zbiorów", która nie odróżnia zawierania od używania. Możesz przybliżyć źródło?


(Armon) #17

nie możesz, to że nie potrafisz rozróżnić, kiedy występuje sytuacja typu kwadrat jest prostokątem, ale prostokąt nie jest kwadratem to już nie moja wina.


([alex]) #18

Owszem, tylko że ty prostokąt nazywasz kwadratem.


(somekind) #19

On raczej próbuje nam wmówić, że cyrkiel, którym narysowaliśmy okrąg jest wycinkiem koła, którego ten okrąg jest brzegiem.

@Armon - z całym szacunkiem, ale moje umiejętności oraz wiedza matematyczna zostały już potwierdzone i ocenione przez ludzi, którzy mają prawdopodobnie wyższe wykształcenie niż Ty. Bałbym się podważać ich osądy nie posiadając co najmniej doktoratu z tej dziedziny.

Zatem IDE to nie jest kompilator i nie mieszaj początkującym, bo później trzeba będzie ich długo odzwyczajać. Takie Twoje działanie jest po prostu złośliwe.

A co do tematu. Ostatnio pojawia się wiele "video kursów", wiele książek typu "Nauka języka XYZ w 24 godziny", i innych podobnych, że tak powiem "przyspieszonych form edukacji". Wygląda na to, że informatyka czy konkretnie programowanie to jakaś prosta sprawa, której każdy może się nauczyć w ciągu krótkiego czasu. Początkujący, którzy z tego typu źródeł korzystają naiwnie myślą, że po ich obejrzeniu/przeczytaniu staną się mistrzami programowania i zastąpi im to wiele miesięcy czy lat praktyki i pracy.


(Armon) #20

Mistrzami się od razu nie staną, ale na pewno przyspiesza to oraz ułatwia proces nauki. Ty tego nie zrozumiesz, jeżeli nigdy nie miałeś do czynienia z takimi materiałami, kiedy zaczynałeś przygodę z programowaniem...

Jeżeli chcesz mieć obiektywną ocenę na taki materiał daj go początkującym, a nie osobie z doświadczeniem, bo niby na jakiej podstawie oceniasz te materiały, oglądałeś je ?, a nawet jak oglądałeś to wiedząc większość / wszystko ma się na to inne spojrzenie.

Wejdź na Allegro i np. zakup jakiś kurs o którym możliwe , że nie masz pojęcia, np z eduweb.pl pozycjonowanie SEO, bo oni robią dobrej jakości kursy albo java aspekty zaawansowane (jeżeli znasz już coś javy) z videokurs.pl bo też mają dobrej jakości kursy, zobaczysz jak fajnie jest przekazywana przez niektórych wiedza. Innych producentów nie polecam, bo wśród perełek są też producenci kursów, którzy chcą tylko zarobić i sprzedają chłam.