Vinyl AC'97 Codec Combo Driver (WDM)-brak dzwięku

System : Windows Vista Home Basic,32 bit

 

Płyta główna : MSI K8T Neo-FSR (MS-6702)

 

Karta Dźwiękowa :   Vinyl AC’97 Codec Combo Driver (WDM)

 

Chipset : VIA  K8T800 (VT8383)

 

Witam.Nie działa mi dzwięk.Szukałam pomocy poprzez wyszukiwarke,probowałam naprawic ten problem metodą prób i błędów,niestety bezskutecznie…

 

Dzwięk nie pojawia sie w ogóle,nawet podczas uruchamiania systemu,słuchawki jedynie charakterystycznie trzeszczą przy podpinaniu ich do portu.Próbowałam podpinac je pod inne wejscia,instalowac sterowniki,jak do tej pory nie pasowały.Dzwięk w biosie mam włączony.Słuchawki sprawne,sprawdzone.Karte wyciągałam i od nowa montowałam.Program SlimDrivers nic nie znajduje do pobrania…Dodam,że ostanio spadła mi metalowa zaślepka z tylu komputera “śledz” właśnie na tą karte,nie wiem,czy to może byc powodem awarii.Karta wygląda na nienaruszoną.Osobiscie wydaje mi się,że brakuje jakiegoś kodeka,sterownika,ale to tylko moje przypuszczenia.Może znajdzie się ktoś mądrzejszy ode mnie i doradzi,co powinnam zrobic w tej sytuacji ;)Załączam zrzuty. Proszę o pomoc.

 

post-253476-0-73075000-1392516714_thumb.

 

post-253476-0-00290200-1392516681_thumb.

 

post-253476-0-73590800-1392516691_thumb.

 

 

post-253476-0-68674200-1392516880_thumb.

 

 

post-253476-0-97493700-1392517262_thumb.

 

 

 

Ale w systemie wygląda,że jest OK.

 

Może karta muzyczna uszkodzona, może gniazdo uszkodzone, głośniki, sprawdź na słuchawkach.

 

Sprawdzaj na tylnych gniazdach?

 

Nieraz taka bzdeta: niektóre płyty wymagają, aby wsadzać wtyczkę dopiero przy załadowanym systemie,wtedy ją wykryją i jest dźwięk,

w systemie jest ok ja podejżewam że są mikrouszkodzenia na karcie

 

Dopiero doczytałem, masz osobną kartę muzyczną (odczytaj z niej co to za typ), bo na wykazie podałeś integrę i integra działa w/g systemu - sprawdzałeś dźwięk na gnieździe zielonym płyty?

Na słuchawkach sprawdzałam,jedne,drugie,żadne nie działaja.Mam tylko tylne gniazda i to na nich sprawdzałam wszystko.Próbowałam i przed startem systemu podłączac i po,róznicy nie było.

Dzwięk sprawdzałam na wszystkich wejsciach płyty,na zielonym także.

Na karcie jest : Creative Labs CT5803

Kartę PCI w ogóle Ci nie wykrywa. Na wyłączonym kompie, wyjmij tą kartę i sprawdź dźwięk na zintegrowanej.

 

I nie wiem, czy w ogóle uruchomisz tego Creativa, stara jak świat i nie będzie sterów do Visty - zobacz na jakim jest chipie i napisz.

 

Spróbuj uruchomić zintegrowaną.

Everest pokazuje coś takiego :

post-253476-0-68255900-1392566936_thumb.

 

 

A Speccy :

 

post-253476-0-40882700-1392566971_thumb.

 

Dodam jeszcze,że mam niby głośniki w monitorze Panasonic,stary monitor i tam jest wejscie na sluchawki,ale nigdy nie działały te rzeczy,może te sterowniki obecne sa własnie od tego sprzętu,nie znam się,strzelam…

No to wygląda, że chyba obie karty uszkodzone integra i PCI, albo, źle sprawdzasz - sprawdź bezpośrednio na słuchawkach. Bo w/g systemu integra OK. Wyjmij w ogóle PCI.

Jak wyciągam karte,całkowicie i wpinam sluchawki w te wejscia,jakie mi zostają,wyżej,to nadal nic sie nie zmienia,nawet tego trzeszczenie przy podpinaniu nie ma.Możliwe,że sprawdzam zle,specjalistką nie jestem a doświadczenie mam niewielkie,jedynie to co zaobserwowałam w codziennym użytkowaniu pc i probach wszelkich napraw na własna rękę :wink:

To robimy tak:

  • wyjmij kartę dźwiękową PCI

  • pobierz,rozpakuj do katalogu i  zainstaluj restart systemu

 

http://pl.msi.com/service/download/driver-2398.html

 

Dźwięk, to samo co wyżej.

 

http://pl.msi.com/service/download/driver-2418.html

 

Sprawdź bezpośrednio na słuchawkch?

Gdzie dokładnie wypakowac te pliki?Do jakiego katalogu?

 

wypakowuje do nowego…

Do katalogu (folderu) pod osobnymi nazwami  na dysku systemowym.

Pierwszy zainstalował sie bez problemu,reset…

Ten 2,gdy uruchamiam SETUP wyskakuje mi w instalatorze : Nie znaleziono Rtkvac.sys! klikam OK i instalator sie wyłącza.

 

Spróbuj tak: PPM na setupie, właściwości, ustaw tryb zgodnosci z XP i jako administrator i instaluj.

 

Nie pamiętam jak w Viscie z administratorem, ale ma być z tym trybem.

Ok,poszło.Teraz mam na pulpicie ikone AvRack.Na suwaku dzwięku napis:brak zainstalowanego urządzenia wyjściowego audio a w zakładce dzwięk w panelu sterowania też nie mam zadnych urządzeń…

 

post-253476-0-67176000-1392573502_thumb.

Uruchom ponownie kompa.

 

Edit:

 

Gdyby nie działało z poziomu programów usuniesz wszystko co ta karta muzyczna, czyszczenie systemu np: Ccleanerem, restart kompa i spróbujesz podany ster:

 

http://www.dobreprogramy.pl/Realtek-AC97-Audio-Codecs,Program,Windows,21169.html

Dopisałem, zrób to co napisane.

Zrobiłam tak,jak napisane.Wszystko niby działa poprawnie,tak mi pokazuje system,ale dzwięku nadal nie mam.

PCI mam w dalszym ciągu nie podłączac?