Vista 64bit czy 32bit?

Który wersje systemu opłaca sie bardziej kupić? Od razu powiem, że mam Athlon64 i nie mam neostrady tylko AON Telekom.

Jeśli masz więcej pamięci niż 3GB Ramu to zdecydowanie 64bit, wersja 32bitowa nie widzi pełnego 4GB. Jeśli chodzi o sam system to 64bit, chodzi nieco szybciej, gry tak samo jak w 32bit.

Czy będzie pewna zgodność z programami z 32bit?

Zdecydowana większość oprogramowania 32bit-owego działa na 64bit, po za tym jest sporo programów 64bitowych. Ja posiadam Viste HP 64bit, i jestem bardzo zadowolony.

Na początku mogą być problemy ze sterownikami i oprogramowaniem, ale jest szansa, że to nie będzie taki niewypał jak XP 64 bit.

Też mam procesor 64 bitowy, jednak żeby uniknąć problemów kupiłem Vistę 32bit.

Ja mam Viste Ultimate 64bit i działa rewelacyjnie… szybciej od 32bitowej wersji a z programami też niema problemu bo jeśli coś niedziała to zawsze zamiennik można poszukać :wink: Co do sterowników które trzeba szukac to vista daje sporo od siebie… wiec w praktyce ja musialem np: załadowac tylko stery od grafiki / dzwieku / Wi-fi :mrgreen:

Ja też mam Viste x64 i nie ma problemu ze sterami :slight_smile:

zamierzam przejść ma viste al nie wiem jaką wersję wybrać: 32 czy 64 bit

mam coś takiego:

Płyta główna Asus P5Ld/c oparta na chipsecie Intel 945P

Pamięć kingston 4x512mb DDR2/667 w dualDDR, razem 2048mb

Procesor Intel Pentium D 915, 2X2,8 GHz, L2 2x2mb

Dysk SEAGATE SATA2, 250Gb/16Mb

Karta graficzna Gigabyte GeForce 7600GT, 256 Mb DDR3

Nagrywarka DVD LG

W viscie uzyskałem następujące wyniki:

Procesor Intel® Pentium® D CPU 2.80GHz 5,0 5,0

Pamięć (RAM) 2,00 GB 5,7

Grafika NVIDIA GeForce 7600 GT (Microsoft Corporation - WDDM) 5,9

Grafika w grach 527 Całkowita dostępna pamięci grafiki w MB 5,4

Podstawowy dysk twardy Wolne: 5,8

Do tego dochodzi neostrada. probowalem i na 32 bitowej chodzi troche szybciej, ale 64 bity to przyszłość.

vista bedzie mi służyła do normalnej pracy, oglądania filmów, troche muzyki, bardzo rzadko jakaś gra.

Dlatego prosze o rade “co wybrać”.

no nie wiem czy za gt dostaniesz 5,9, skoro ja za gs dostalem 4,6…mniejsza o to…bierz według uznania, bo większej różnicy nie będzie, chociaż na dzień dzisiejszy wybrał bym 64 bit bo już ze sterami problemów raczej nie ma

Wybierz system 64bitowy bez wachania… I niesłuchaj tego co mówia o niekompatybilności i problemach bo wiele z tego to pierdoły wyssane z palca… coraz więcej jest aplikacji 64bitowych i sterowników wiec niewachaj się…

p.s. co to GF7600GT to napewno 5,9 niedostaniesz ja na GF7900GS sostałem 5,9 a karta jest sporo wydajniejsza od 7600 :wink:

ale i tak bedzie dobrze działać…

prawda jest taka że dla normalnego użytkownika te 64 bity nic nie dadzą, programów których się używa na codzień programy do grafiki, przegladarki internetowe czy inne programy “pchełki” są tylko i wyłącznie na 32 bity czyli i tak to nic nieda (jeśli chodzi o szybkość) sterowniki są ale tylko do nowego sprzetu lub conajmniej rocznego, starszych nie ma co szukać…

system 64 bitowy jeśli się go odpowiednio skonfiguruje nie sprawia problemów, zresztą jak każdy inny dobrze skonfigurowany ale jeśli bedziemy chcieli pograć w cokolwiek to mocno mozna się przejechać bo co z tego że są już nakładki do znanych tytułów jak i tak chodzą tak samo jak na 32 bitach a powinno być o wiele wiele szybciej…taki crysis na moim sprzecie pod xp śmigał na full detalach w 1024x768, pod vistą 32 zacinał tak że pomogła tylko zmiana ustwień na słabsze, pod vistą 64 bit z nakładką było tak samo (o ile nie gorzej) jak na 32 bitach…więc :?:

32 bity czy 64 bity dla mnie na stan obecny wszystko jedno…

“crysis na moim sprzecie pod xp śmigał na full detalach w 1024x768, pod vistą 32 zacinał tak że pomogła tylko zmiana ustwień na słabsze, pod vistą 64 bit z nakładką było tak samo (o ile nie gorzej) jak na 32 bitach…więc :?:”

Problem w tym że Crisis w Viście uruchamia się w DX10 i dla tego spadek wydajności jest znaczny. Ale już np. taki Gears of War chodzi dużo szybciej w Viście niż w XP - tak samo jest z Unreal Tournament 3.

ps. Crysis jest mocno niedopracowany - radzę zassać patch do gry (jest trochę lepiej) http://www.idg.pl/ftp/gry_6246/Crysis.Patch.1.1.html

64 bitowy procesor - polecam wybrać 64 bitowy system. Do tego oprogramowanie, które taką konfigurację wykorzysta i sprzęt: Rewelacja! !!

vista 64 nie jest popularnym systemem, brak wsparcia dla starszego sprzętu, brak aplikacji wspierającej ten standard oraz 14gb wymagane dla instalacji 64 bitowej edycji sprawia iż nie jest to rozwiązanie optymalne - jak na razie.

podobny los spotkał win xp 64bit który nawet nie wyszedł w wersji polskiej.

Rzeczywiście, ale ile było wtedy procesorów 64 bitowych???:slight_smile: A ile jest teraz?? !!

Mam nadzieję, że jednak Vista 64 bitowa nie podzieli losu Xp 64 bit. #-o

kiedy ?? za czasów xp 64bit ?? trochę było ;-). właściwie większość począwszy od s.754 obsługiwała instrukcje 64bit. (oczywiście odpowiednie rev). i kolejne (939,am2) to jeżeli chodzi o amd z intelami jak było nie wiem bo 478 był nieudaną konstrukcją ;P.

To prawda:) Ale trzymajmy się tego: “nie podzieliła w kontekście choćby polskiego rynku, jest wersja PL. 64bit to przyszłość i w tym kierunku będzie szedł rozwój - zapewne” !!

Na pewno system 64bitowy sprawdzi się na konfiguracji co najmniej CPU: C2D, 2GBRamu, 200GB HD przy takim zestawie lepiej zainstalować wersję 64bitową. Nie ma żadnych problemów ze sterownikami, i praktycznie 100% aplikacji 32bitowych działa.

Zalety ? – System widzi 4GB ramu i więcej, System chodzi szybciej, Gry raczej tak samo.

to żadna zaleta typowy xp 32 bit mimo że nie widzi to nie znaczy że nie korzysta, ot choćby windows 2003 server który widzi te 4gb i co z tego ?? :slight_smile:

a co to za zaleta skoro chodzi tak samo ?? :stuck_out_tongue:

jeśli chodzi o sterowniki to tak do nowego sprzętu są one dostępne.

Zagdzam się w 100% :slight_smile: