Vista a gracze

Skoro tak głośno o tej Viście jest mam związane z nią pytanie:Jaka wersja będzie najlepsza (optymalna) dla gracza? A może dla gracza tylko XP ? :lol:

Tylko xp do grania 8)

Narazie zapomnij o graniu na Viście Ja odczulem znaczny spadek (20-40%) wydajnosci w grach głównie NFS Carbon i TDU Nie jest bardzo źle ale o grze ze szczególami na maksa moge narazie zapomnieć wiec narazie odpuść sobie Viste i pozostań przy XP przynajmniej dopóki nie wypuszczą jakiś nowych sterów do grafa A jeśli jednak uprzesz się to polecam Ultimate ma wszystko co mają pozostałe a od biedy zawsze możesz wyłączyć Aero i zyskać troche na wydajności.

Im głośniej tym lepiej… dla M$, darmowa reklama.

Do grania XP mniej zasobożerny.

Chcesz oglądać bajerki Ubuntu + Beryl, nie dość że darmowe to jeszcze dużo lepsze od Visty.

Vista Home, sporo użytkowników nie jest w stanie wykorzystać podstawowych funkcji Windowsa np narzekają że komp chodzi powoli, bo napchają śmiecia, nie zrobią defragmentacji (ostatnio robiłem coś u znajomego, włączam kompa, wchodze do startu a tam z 60-80 różnych programów i gierek, tray też zaśmiecony na full), wer Biznes, Ultimate funkcji tych wer i tak nikt nie wykorzysta, może 0,1%, większość, albo nie ma co robić z pieniędzmi mamusi, lub ciągnie sysa z rapida.

Jeśli masz procesor dwurdzeniowy (Athlon X2 lub Intel Core 2 Duo) to jak najbardziej polecam Vistę. Wydajność w grach przy takich procesorach jest większa, niż pod XP.

Jak masz dobry komp: 2GB ramu procek 2-rdzeniowy i dobrą karte graficzną no to wiadomo że vista :!:

Do gramia to chyba narazie lepszy będzie XP, Vista narazie miema dobrych sterowników. U mnie np.NFS Carboon tez sie zacina.


Core2Duo E6300@2,8| 2GB Geil 800Mhz| Asus 8800 GTX.

ahh… te sterowniki, pewnie nie długo wyjdzie 101,41 z certyfikatem i juz pewnie będzie dobrze…:slight_smile: mam nadzieje

Tak jak koledzy wyżej pisali. Vista do gier to tylko wtedy gdy masz dwa rdzenie na pokładzie, 2 GB RAM-u i kartę graficzną co najmniej GF 7600 GS. W innym razie radzę zostać przy XP.

Ewentualnie możesz zainstalować oba systemy na osobnych partycjach i używać XP-ka tylko do gier.

przesadzacie , ja notebooku mam Viste i gry mi śmigają :wink: Mam core 2 duo 1,66, 2GB Ram i Ati Radeon 1600 256+256VRam :slight_smile:

Wcale tych 2gb ram nie trzeba mieć. Ja przy 1,5gb i geforcie 7900GS gładko gram w NFS carbon bez żadnych przycinek :wink:

Ale do dobrych gief jak bettle trzeba 2GB ramu żeby bardzo dobrze i bez zacinania działała.

Nikt nie przesadza.

I wszystko jasne :slight_smile:

Złączono Posta : 17.03.2007 (Sob) 16:30

A jaki masz procesor?

aLe mi różnica 512 ram :?

C2D E6300 1,86ghz@3,2ghz. Panowi Maciek_27, gra NFS: Carbon się zacina, a sprzęt ma taki: Core2Duo E6300@2,8| 2GB Geil 800Mhz| Asus 8800 GTX. Pewnie jedzie na standardowych sterownikach z Visty :slight_smile:

No ale jak masz procesor dwurdzeniowy to ja się nie dziwię, że Ci gry chodzą dobrze.

A ty na jakich? :stuck_out_tongue:

Ja ma sterowniki 101,41. Ale np gra NFS Carboon na Viscie smiga mi srednio 55 FPS, czyli wystarczy do plynnej grafiki, tylko że co miej wiecej co 10/20 sec. przycina się.

poprostu sterowniki :slight_smile:

Złączono Posta : 17.03.2007 (Sob) 17:10

PS. Chciałbym zauważyć ze tnie mi się Pro Evolution Soccer 6 na gf 7600 gs :lol: :evil: Mój driver to 100.65 a 101.41 to juz w ogóle co chwilke.

No a na jakich mogę? 101.42 z nvidia.com

A Maciek_27 niby jaki ma?!