Vista BOOTMGR IS MISSING


(fiku$) #1

Na lapku miałem Viste z dwoma partycjami, lecz tą vistą co chwila mam problemy i postanowiłem zainstalować XP. Nie było by nic w tym nadzwyczajnego gdyby napęd optyczni mi działał, postanowiłem stworzyć instalke XP na pendrive i tak wymodziłem, że ani instalka nie chodzi ani vista, jak odpalam viste to wyświetla mi się komunikat:

BOOTMGR is missing

Press Ctrl + Alt + Del to restart

Pomoże ktoś?


(CzajAn) #2

semtex:

fiku$:

Czemu instalka xp nie chodzi? Co się konkretnie dzieje?


(stalesz) #3

Ustawiłes w Biosie bootowanie z pendriva ?


(fiku$) #4

do semex: automatyczna naprawa zakończyła się fiaskiem, z tego drugiego linku też nic nie dało rady, wyświetliło, że znalazło 0 systemów. W ogóle jak włączałem naprawę to też nie znalazło systemu. Dysk podpiąłem do stacjonarnego kompa może dlatego, właśnie instaluje vistę i zrobię instalke visty na pendrive, włożę z powrotem dysk do laptopa i będę próbował naprawić z pendrive.

do CzajAn: laptop mi spadł i chyba uszkodził się napęd. W ogóle nie świeci kontrolka ani nic, w biosie i systemie widać ten napęd ale i tak nie chodzi i dlatego nie mogę z płytki zainstalować tylko muszę kombinować. Bardziej szczegółowo problem tej instalki opisany jest tu http://forum.dobreprogramy.pl/problem-instalacja-pendriv-t385103.html

do stalesz: oczywiście, że ustawiłem.


(CzajAn) #5

Przykre, ale mógł się również uszkodzić dysk. Przetestuj go programem http://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Pro ... 12177.html

Pisałeś, że podłączyłeś dysk do komputera stacjonarnego i nie widzisz partycji, obawiam się, że w tej chwili niezbędny będzie jakiś program do odzyskiwania daych, a następnie całkowita wymiana układu partycji i ich formatowanie.


(fiku$) #6

Dysk się nie uszkodził, bo to jakieś 3 miesiące temu mi spadł i instalowałem już na nim vistę z pendrive i od tamtego upadku komp jest używany codziennie. Tak partycje padły, mam jedną recovery i reszta obszar niepodzielony.

Zmontwałem wczoraj pendrive z vistą i chciałem ją na lapku zainstalować lecz wyskoczył mi błąd 0x80070070 przy kopiowaniu plików w instalatorze.

A jakbym zainstalował XP na innym kompie ze stacją dvd a potem wmontował w laptop? Powinno to działać ale czy taki system długo wytrzyma w tym lapku czy zaraz się posypie?


(Piotrkijak) #7

Partycje odzyskasz programem TestDisik.

Link do programu:http://www.cgsecurity.org/testdisk-6.11.3.win.zip

Instrukcja:http://www.bezpieczenstwosystemow.pl/index.php?topic=2948.0